SkyscraperCity banner
1 - 20 of 381 Posts

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Nie wiedziałem czy wątek otworzyć tutaj czy w nowościach, ale przecież ten budynek jest już od dawna "w budowie". ;) Uznałem, że to na tyle istotna zmiana w tamtej okolicy, że warto założyć osobny wątek.

Gazeta Wyborcza
Dokończą budowę domu przy Pięknej 24

Michał Wojtczuk 14-05-2006 , ostatnia aktualizacja 14-05-2006 22:22

Zatrzymana budowa w samym centrum miasta straszy przy ul. Pięknej ogrodzeniem z blachy falistej. Czy zostanie dokończona?

Inwestycja budziła kontrowersje już w 1999 r., kiedy zaczęła się jej realizacja. Sześciopiętrowy dom powstawał na bardzo wąskiej działce zasłaniając szkołę imienia Cecylii Plater Zyberkówny. Jego prosta architektura zaprojektowana przez pracownię Jerzego Bogusławskiego kontrastowała z pobliskim pl. Konstytucji. Krótko po tym, jak budynek został przykryty dachem, inwestor zbankrutował. Gmach przejął Kredyt Bank poprzez zależną od siebie spółkę. Budowa zamarła na sześć lat.

Jak dowiedziała się "Gazeta", bank właśnie sprzedał rozgrzebaną inwestycję. Informację potwierdziła nam Ewa Krawczyk z biura prasowego banku. Kto jest nabywcą? Rafał Mateusiak ze spółki Kredyt Trade (to do niej należał budynek) zasłania się tajemnicą handlową. Zdradza, że dom kupiła polska firma. I zapewnia: - Nowy właściciel chce, jak najszybciej rozpocząć prace i zakończyć inwestycję.
zdjęcia ze strony pracowni Bogusławski i Partnerzy:

·
Miastolub
3,686 Posts
bardzo średni :(

·
Registered
3,982 Posts
Ciekaw jestem co w tej budowie mozna dokonczyc :D Z zewnatrz raczej nic ale to nic sie nie zmieni ;)

Rozumiem ze beda fotki z wewnatrz ? :) Bo inaczej watek ten nalezy przeniesc do inwestycji ukonczonych :)

·
Registered
1,121 Posts
Chyba nie będą musieli się starać o żadne nowe pozwolenia?

Budynek może i nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale właśnie takich prostych,przyzwoitych dopełnień zabudowy potrzebuje Warszawa. Mam nadzieję, że porządnie odczyszczą kamienne częśći elewacji - zdążyły już mocno zarosnąć brudem

·
ryjek
1,366 Posts
O nie nie... nie przenosić.... ten budynek jeszcze wcale nie jest wykończony...

Jakże się cieszę, że ten budynek wreszcie będzie skończony... - gdyby wyremontować dwie kamienice za nim i po drugiej stronie postawić wreszcie te biura, to Piękna wreszcie będzie ładną ulicą...

·
Registered
1,121 Posts
Z tej perspektyty jeszcze nie było. Póki co nie ma robotników, zniknął tylko banner reklamowy z wizualizacją. Tynk nie prezentuje się najlepiej, kamień brudny, będąmusieli wszystko odczyścić a być mozę coś zrobić od nowa

Ten budynek to fenomen, nigdy nie widziałem niczego zawieszonego tak blisko zakończenia budowy. I jeszcze stało 6 lat...

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^
Przynajmniej nie straszył przez te lata betonowym szkieletem. :)

·
Registered
1,121 Posts
No właśnie, zamiast pisać tam, powinienem odgrzebać ten wątek. W każdym razie pojawili się robotnicy i nieco rusztowań, robią jakieś instalacje.

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #13 ·
^^
Już 2 m-ce temu widziałem tam jakiś ruch. A naprzeciw przekładają instalacje pod apartamentowiec, zdaje się. Jak będę miał wenę, to wrzucę jakąś fotkę sprzed 2 tyg. :p
Może warto by obie inwestycje naprzeciw siebie połączyć w tym wątku?

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Zdjęcia Pięknej 15 sprzed ok. 3 tyg. Powoli chyba szykują się do tej inwestycji.

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #16 ·
^^
Małgorzata Florczak-Puńko

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^
Raczej pozwolenie jest stare...