Skyscraper City Forum banner

Jak oceniasz?

1 - 18 of 18 Posts

·
Moderator
8,230 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Inwestycja dzięki której udało się zlikwidować za jednym zamachem kilka ślepych ścian: dwie z nich zasłonił nowy budynek biurowy a jedna z nich została przebudowana na nową ścianę frontową:

Tak to wyglądało:

Google Street View said:
A tak wygląda teraz:

Polna Corner by Nicholas Lelewski, on Flickr

Rusztowania na kamienicy obok... efekt domina? :)

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,439 Posts
Szkoda, poziome podziały międzykondygnacyjne nie są białe i szprosy nieco cieńsze, jak na jednej z pierwszych wizualizacji, jednakże solidna ósemka.

·
Decomposed User
3,186 Posts
W 2013 roku którejś letniej nocy spędziłem na tym murku, na którego miejscu stoi obecnie fasada nowego budynku, kilkadziesiąt minut. Oczywiście po pijaku i oczywiście zastanawiając się nad tym, jak można byłoby ukryć te bebechy kamienic. Nietrudno zagdnąć, że nic ciekawego nie wymyśliłem, wstałem z murku i chwiejnym krokiem udałem się na piwo.
Wchodzę tu dziś i patrzę, że jednak dało się to zrobić i to całkiem fajnie. Wiadomo, architektonicznie to nic nadzwyczajnego, ale za naprawienie urbanistycznej katastrofy należą się brawa. 7,5/10

Tylko ta nazwa...

·
Registered
69,604 Posts
Łolaboga! ALE wciśnięte! W tak trudną działkę! :eek: Robi wrażenie!

Szkoda, że przeskalowane. Część kamienicy straciła okna od podwórza?

W Warszawie można jednak wybaczyć skalę - tam wszystko jest większe ;).

Gdyby nie tak dziwna lokalizacja byłby to jednak dosyć zwykły biurowczyk - tak na 6 może 6,5/10. A tak to powędruje 7meczka - bo z jednej strony to mi się osobiście podoba takie przeskalowanie, ale z drugiej to chyba zbrodnia urbanistyczna.

·
Registered
3,753 Posts
Niby fajnie wkomponowane, niby fajny kontrast z otoczeniem. Niby wszystko mogło być nawet na 8,5. Przeskalowanie jednak razi mocno, budynek przytłacza znacznie niższe kamienice a i sposób połączenia budynków sprawia wrażenie przekombinowanego i nie liczącego się w żaden sposób z mieszkańcami kamienic (? tam ktoś mieszka, bo nie chce się wierzyć, że bez walki tak oddał dostęp do światła słonecznego). W sumie 7.

·
keep jaywalking
6,500 Posts
Trochę nawiązuje do Zebry zaokrąglonymi bokami, ładnie wypełnił dziurę w zabudowie i zlikwidował 2 ślepe ściany, kamienice zostały odrestaurowane i przywrócono im detale. Bardzo poprawna inwestycja.

6,5/10

PS. Jak zakładacie polla to piszcie połówki po przecinku, a nie po kropce. Nie ma takich liczb, których ułamki są oddzielane kropkami.

1 - 18 of 18 Posts