SkyscraperCity banner

101 - 120 of 151 Posts

·
Groch z kapustą
Joined
·
264 Posts

·
Registered
Joined
·
922 Posts
^^
Zaczyna to wyglądać na jakiś lobbing krewnych i znajomych królika na rzecz zdjęcia, które w żaden sposób na znalezienie się w encyklopedii nie zasługuje - budynek jest mocno przechylony, kadr brzydko się ucina z prawej...
 

·
Civil engineer
Joined
·
2,830 Posts
Discussion Starter #106
A co powiecie na takie dodatkowe zdjęcie do działu: Oświata i nauka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa#O.C5.9Bwiata_i_nauka),
bądź też na powiązaną stronę Uniwersytetu Warszawskiego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_Warszawski)?

BUW razem z Szarą Willą. Zdjęcie mojego autorstwa,
oczywiście mam też w większej rozdzielczości:

Mogę wrzucić tę fotkę, ale myślę, że warto by najpierw wyprostować w niej perspektywę. Są tu osoby, które potrafią to zrobić.
 

·
Groch z kapustą
Joined
·
264 Posts
^^
Zaczyna to wyglądać na jakiś lobbing krewnych i znajomych królika na rzecz zdjęcia, które w żaden sposób na znalezienie się w encyklopedii nie zasługuje - budynek jest mocno przechylony, kadr brzydko się ucina z prawej...
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Jakich znajomych, lobbing, jakiego króliczka? Nie znam tych dwóch użytkowników forum wypowiadających swoje opinie pod postem z zaproponowanym przeze mnie zdjęciem. Za opinię innych nie odpowiadam. Skoro ulepszamy stronę o Warszawie w Wikipedii, postanowiłem zaproponować i moją fotografię. Ja nie mam nic wspólnego z Uniwersytetem Warszawskim jeśli o to Ci też chodzi, sam studiuję na SGGW. Jakieś dziwne powiązania widzisz w związku z moim zdjęciem.

A co do opinii merytorycznych - Szara Willa na zdjęciu jest prawie prosto, mogę jedynie lekko zmienić kąt zdjęcia aby była idealnie prosto. Budynek BUWu - rzeczywiście jest lekko opadający. Jednak z takiego położenia zrobiłem zdjęcie i chciałem uzyskać taki efekt. Po odpowiedniej zmianie położenia zdjęcia, BUW jest w pionie, ale za to Szara Willa jest niebezpiecznie przechylona. Swojego zdjęcia nie będę przerabiał w Photoshopie. Nie będę tak ingerował.

Oryginał:


Zmieniony kąt:
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts
Spokojnie, nie odnosiłem się bezpośrednio do Ciebie, tylko do dwóch podejrzanie entuzjastycznych (wobec - wybacz - przeciętności zdjęcia) postów i "lajków" pod nim (pierwszy wyglądał tak, jakby pochodził od użytkownika, który specjalnie po to tylko się zarejestrował). Związków z Uniwersytetem Warszawskim nie sugerowałem - cytując Ciebie: "dziwne powiązania widzisz"... ;-)
A "krewni i znajomi królika" to popularne powiedzenie, tak zwana skrzydlata fraza (cytat z książek Milne'a o Kubusiu Puchatku w tłumaczeniu Ireny Tuwim, który jak wiele innych wszedł do języka potocznego).

Poprawienie Twojego zdjęcia nie wymaga Photoshopa, wystarczy darmowy program do podstawowej obróbki zdjęć. Posłużyłeś się chyba czymś takim (mimo zastrzegania się, że "nie będziesz ingerował"), przekrzywiając fotografię w lewo. Funkcja prostowania (zmiany perspektywy) jest podobna, tyle że rozciąga zdjęcie w obu kierunkach i nieco ucina obraz przy bocznych krawędziach. Warto spróbować, jeśli chcesz spopularyzować swoje fotki... :)
 

·
wpiekłowzięty
Joined
·
2,547 Posts
Ale przy takim strzelistym obiekcie, zdjęcie woła korektę perspektywy; to nic złego, tylko podstawowy zabieg, mający sprawić, że kadr wygląda naturalnie.
 

·
Groch z kapustą
Joined
·
264 Posts
@Alexanderson Rzeczywiście, może trochę za bardzo się uniosłem. :) Wybacz, źle zinterpretowałem Twoje słowa. No, nie ważne, pisząc o ingerencji w fotografię miałem na myśli bardziej inwazyjne zabiegi niż choćby zmiana kąta, czy retusz kontrastu. Zdjęcie rzeczywiście nie jest do końca udane, ale fotografowałem for fun jak to się mówi. No i sprzętem o nie najlepszych właściwościach optycznych obiektywu.

Zmiany prostowania perspektywy nie próbowałem jeszcze. Muszę spróbować kiedyś tego użyć (w Gimpie jest taka opcja?). Param się fotografią od dawna, ale oczywiście dziękuję. Dobre rady zawsze są w cenie.

PS: A Kubusia Puchatka się czytało kiedyś. Oj, czytało... :D
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts
Zmiany prostowania perspektywy nie próbowałem jeszcze. Muszę spróbować kiedyś tego użyć (w Gimpie jest taka opcja?)
Jak najbardziej - ja właśnie Gimpa do tego używam i bez prostowania wstydzę się już pokazać jakiekolwiek swoje zdjęcie...
 

·
Registered
Joined
·
417 Posts
To ja może zaproponuję, by stronę "Lista najwyższych budynków w Warszawie" rozbudować o wszystkie budynki +55 m, tak jak jest w świetle prawa ;)

Wiem, trochę z tym roboty będzie.. Ale póki nie powstanie nam mały Manhattan, myślę, że fajnie by było stworzyć coś takiego. Wtedy tempo rozwoju miasta będzie w internecie bardziej wyeksponowane. Jak wiadomo, wikipedia ma dużą siłę ;)

Co o tym sądzicie?
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts

·
au premier étage
Joined
·
2,425 Posts
Twoje zdjęcie pałacu wilanowskiego nie obejmuje całej fasady, natomiast to ze strony hasła o Wilanowie jest nieaktualne - brakuje 7 rzeźb na attyce. Może takie?
Niestety cały czas wisi w górnej części hasła "Pałac w Wilanowie" jakieś stare zdjęcie bez czterech rzeźb na środkowym ryzalicie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pałac_w_Wilanowie

Warto też poprawić wersję angielską, bo tam też jest jakieś słabe zdjęcie: https://en.wikipedia.org/wiki/Wilanów_Palace
 

·
Registered
Joined
·
378 Posts
PROŚBA
Może ktoś zaktualizować zdjęcia wieżowców Warsaw Spire, Q22 i Cosmopolitan na WIKIPEDII. Mimo dobrej woli i szczerych chęci czepiają mnie się o naruszenia praw autorskich podczas przesyłania zdjęć. Warsaw Spire ma zdjęcie z sierpnia 2013. Należałoby je zmienić. Czy ktoś się na tym zna. Byłbym wdzięczny.
Ps. Obecne zdjęcia rzekomo "naruszające" prawa autorskie zostaną usunięte w przeciągu tygodnia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Spire
https://pl.wikipedia.org/wiki/Q22
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cosmopolitan_Twarda_2/4
 
101 - 120 of 151 Posts
Top