SkyscraperCity banner

1 - 20 of 110 Posts

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #1
Niby Śródmieście, a jednak trochę na uboczu. A w dodatku bez planów zapełnienia spektakularnymi wieżowcami jak w Porcie Praskim.
Ale czy to ma usprawiedliwiać brak wątku tej, jakże potrzebnej Warszawie, inwestycji?

W przeprowadzonym konkursie wyłoniono zwycięski projekt zagospodarowania portu i Cypla Czerniakowskiego. Zwyciężył projekt TOMCAT.ARCH.DESIGN.

Niektóre wizualizacje

Pozostałe wizu i rysunki wraz z opisami dostępne są na tej stronie.

Zdjęcia z prac z 23.09.2012 by robertuzw

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #2
I trochę moich zdjęć z 24.09.2012

·
empajer stejt
351 Posts
jak ja nienawidzę Wisłostrady. :eek:hno:

no przyznam się, że jako dzieciak przy wycieczkach samochodowych na Torwar na łyżwy nawet fascynowałem się tymi "ślimakami" ...ale dopóki ta autostrada nie nabierze bardziej ludzkiego oblicza nie będzie mowy o zbliżeniu do rzeki. Wiadomo, że niektóre miejsca potrzebują tego bardziej inne mniej ale samo zagospodarowanie portu- mimo iż to wielki krok- w skali miasta chyba nie przyniesie rewolucji. choć lepsze to niż fontanna.

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #4
I jeszcze 3 moje panoramy

·
Co się gapisz?
5,863 Posts
To są materiały z konkursu rozstrzygniętego przed dwoma laty. Po pierwsze - nie wiadomo wciąż jak praca zwycięska wpłynie na realizację założenia portu. Po drugie, zaraz wrzucę wszystkie plansze ze zwycięskiej pracy (ale w małej rozdzielczości, bo raczej 14041 × 9933 przy 300dpi to trochę za dużo :p).

·
roiretsnôM
6,685 Posts
Wszystko to zbyt futurystyczne jak dla mnie - nie wspomnę już nawet o tym udziwnionym otoczeniu zejścia z kładki budynkiem.
A co z siedzibą SM, przenoszą się gdzieś?

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #14
Po pierwsze - nie wiadomo wciąż jak praca zwycięska wpłynie na realizację założenia portu.
Mógłbyś coś bliżej na ten temat?

·
Registered
263 Posts
Fajnie,że coś się dzieje. Ciekawe czy straż ma już nową siedzibę i kiedy opuszczą postjugosłowiańskie budy?

OT: Nikt nie zwrócił uwagi że GW trzymając swój wysoki poziom pomyliła Człowieka z Zelaza z Człowiekiem z marmuru;)

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #19
Wprawdzie poniższe zdjęcia są nieco starsze, ale dla pełnego obrazu widoku Portu i prowadzonych tam prac sądzę, że nie będzie od rzeczy dołożyć je tutaj.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
Discussion Starter #20
del
:(

1 - 20 of 110 Posts