SkyscraperCity banner

1 - 20 of 347 Posts

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
23,017 Posts
Discussion Starter #1

Rozpoczęcie budowy
2015 - grudzień
Zakończenie budowy:
2017
Inwestor/deweloper
Mill-Yon

Tutaj:

https://www.google.pl/maps/search/PromenadaCH/@52.2338183,21.1131447,316m/data=!3m1!1e3

Aura Sky z 25-piętrową wieżą

Ma to być kwartał budynków otaczających wewnętrzny ogród. Zaprojektowane przez pracownię Kipp Projekt osiedle będzie się składać z domów o zróżnicowanej wysokości: to ośmiopiętrowa "podkowa", grzbietem obrócona w stronę kościoła, niski, czteropiętrowy budynek równoległy do Ostrobramskiej i 25-piętrowa wieża u zbiegu Ostrobramskiej i Marii Rodziewiczówny. W sumie osiedle będzie się składać z 575 mieszkań.

Wieża będzie mieć ok. 85 metrów. Będzie wyższa niż punktowce Ściany Wschodniej mierzone razem ze sterczącymi na ich dachach antenami. I o 10 metrów wyższa niż najwyższy obecnie budynek po praskiej stronie Wisły - bazylika św. Floriana przy Floriańskiej.

Inwestorem jest Mill-Yon, firma deweloperska z izraelskim kapitałem, która w Warszawie znana jest z budowy osiedla Aura Park w Miasteczku Wilanów. Grunt przejęła od Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, która dostała działkę od ratusza jako rekompensatę za utracone nieruchomości.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,18034432,Przy_Ostrobramskiej_powstanie_najwyzszy_wiezowiec.html

·
Alles nur künftige Ruinen
3,324 Posts
Moskwa...

·
WiFi na 4 kreski
8,894 Posts
Dla kazdego bloku bedzie watek? ;)

·
Lewak gorszego sortu
7,173 Posts
Straszne. Gdzieś na Grzybowskiej jako dogęszczenie, ale na Pradze? Po co?
Miasto musi podrygiwać w rytmie transstechno :nuts:

·
Miastolub
3,736 Posts
Praska Łucka XXI wieku. I o ile Łucka na Woli chociaż ma jakieś uzasadnienie (blisko centrum), o tyle budowanie mega-bloczydła na przedmiejskim blokowisku to kuriozum godne Moskwy, Pekinu czy innych azjatyckich molochów...

Po takich inwestycjach niestety przestaje mieć wątpliwości, że Warszawa obrała kurs na wschód.

·
Wizzard
1,336 Posts
Urwał ależ szafa.

Ale!

Nie narzekamy. Budynek spełnia wymagania polskiej myśli planistycznej i jest legitny. Tzn. jest zgodny z MPZP, któren w tym miejscu przewiduje dominantę.

Ku chwale!

·
Szlachta Nie Choruje
9,694 Posts
Przewiduje dominantę, ale nie określa jej maksymalnej wysokości? Szkoda że na 300+ się nie szarpnęli, może to jedyne miejsce, gdzie coś takiego mogłoby powstać :troll:

edit: wróć, sprawdziłem, mpzp przewiduje dominantę o maksymalnej wysokości dokładnie 85 metrów. A więc wszystko zgodnie z planem :D

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
23,017 Posts
Discussion Starter #20
Generalnie oswoiłem się już z myślą, że zawsze będę mieszkał w mieście, w którym wszędzie panuje totalny rozpiździel urbanistyczny.

Zacząłem ten fakt nawet afirmować - to jednak jest synonim pięknej witalności tego miasta, a wolność jest jednak wartością samą w sobie, nawet jak rezultaty estetyczne są raczej średnie. I jakoś przełknąłem, że właściciele hoteli w Warszawie na Booking.com prezentują to miasto jedynie w nocy.

Tutaj inwestor bardzo się postarał, żeby mnie wytrącić z tego zadowolenia.

Architekt, co sugeruje wyniesiona na słupach niższa część nie jest zły, ale architektura wysokiej wieży również kuleje (oprócz poronionej urbanistyki), prawdopodobnie ze względu na naciski inwestora, który po prostu chciał nieforemnego klocucha i klocucha dostał.

1 - 20 of 347 Posts