SkyscraperCity banner

3941 - 3951 of 3951 Posts

·
Registered
36 Posts
W ostatnim tygodniu wyszła im 26 metrów na dobę, to chyba jakoś niedawno musieli trafić na tak kiepski teren.
Ciekawe na jak długim odcinku te głazy narzutowe będą przeszkadzać w drążeniu. To zobaczymy dopiero po przyszłym tygodniu.

Co do przyszłości maszyn w Warszawie, to słyszałem że burmistrz Piastowa, jakiś czas temu składał poważną propozycję przedłużenia I linii metra aż do Piastowa. I to było nawet po wyborach samorządowych.:unsure:

·
Registered
18,823 Posts
Muri - świetne śledztwo. Tak się pisze warszawska historia budowy metra. Może niektórych nie interesują takie ciekawostki, mnie osobiście tak.

Muri może warto podrążyć dalej temat. Zwrócić się z zapytaniem do Gulermak'a? Jestem ciekaw co spowodowało ten misz masz w przebierankach naszych "dziewczyn"...
Komuś się bardziej podobała nazwa Anna. I tyle. Zresztą się nie dziwię.

·
Registered
959 Posts
Co do przyszłości maszyn w Warszawie, to słyszałem że burmistrz Piastowa, jakiś czas temu składał poważną propozycję przedłużenia I linii metra aż do Piastowa. I to było nawet po wyborach samorządowych.:unsure:
Prima Aprilis był 1 kwietnia ;)

·
Registered
36 Posts
Prima Aprilis był 1 kwietnia ;)
Przepraszam pomyliło mi się, chodziło mi o Piaseczno,
Ten temat wraca tam co jakiś czas tak samo jak metro we Wrocławiu.

·
Registered
1,282 Posts
Zawitałem dzisiaj przejazdem na Bródno. Tak więc wyjąłęm hulajkę z bagażnika i zrobiłem mały objazd inwestycji.
Niestety nie wziąłem tyczki tak więc widoki z wyciągniętej ręki.

1. Zaczynamy na Rembielińskiej. Szerszy widok na wschód.

2. Zbliżenie.

3. Po zachodniej stronie, w niecce, trwa zbrojenie stropu.

4. Widok spod kościoła na północ.

5. Przenosimy się na północ, na przeciw kościoła.
Właśnie rozkłądała się pompa, tak więc będzie zalewanie kolejnego segemntu stropu.

6.

7. Ostatnia miejscówka, przejście przy bazarku. Widok na wschód.

8. Oraz na zachód.

9. Pod stropem coś warczało. :)

I to tyle. Dzięki za uwagę.

Fotorelacja wstawiona Fotorelacjonuszem.

·
Semper Invicta
25,361 Posts
Przepraszam pomyliło mi się, chodziło mi o Piaseczno,
Ten temat wraca tam co jakiś czas tak samo jak metro we Wrocławiu.
Dajmy spokój bajkom... 6 km tunelu do Piaseczna czyli koszt ok 3 miliardów? Z czyjego budżetu Miasta Stolecznego Warszawy (a dlaczego M. st. Warszawa miałoby fundować metro mieszkańcom Piaseczna, skoro na to samo metro czeka chociażby Praga Południe). Gmina Piaseczno zapłaci za całość w tym za 3 km tuneli na terenie m. st. Warszawy - ciekawe w oparciu o jaką podstawę prawną:)

Gruszki na Wierzbie - i nic więcej. I w sumie bardzo dobrze - Kabaty są naturalnym krańcem Metra w Warszawie. Zresztą tak samo jak i Młociny na Północy (dla M1).

·
Registered
3,191 Posts
Dokładnie. Może niech wielcy miłośnicy domku z katalogu w sąsiedztwie magazynów zrozumieją, że świat tak nie działa.

·
Epticscay Userway
מיטלאייראָפּעער
3,316 Posts
Dajmy spokój bajkom... 6 km tunelu do Piaseczna czyli koszt ok 3 miliardów? Z czyjego budżetu Miasta Stolecznego Warszawy (a dlaczego M. st. Warszawa miałoby fundować metro mieszkańcom Piaseczna, skoro na to samo metro czeka chociażby Praga Południe). Gmina Piaseczno zapłaci za całość w tym za 3 km tuneli na terenie m. st. Warszawy - ciekawe w oparciu o jaką podstawę prawną:)

Gruszki na Wierzbie - i nic więcej. I w sumie bardzo dobrze - Kabaty są naturalnym krańcem Metra w Warszawie. Zresztą tak samo jak i Młociny na Północy (dla M1).
Racja oczywiście co do bajań o metrze do Piaseczna pod Lasem Kabackim... Natomiast na północy, w przypadku likwidacji/przeniesienia huty, bardzo możliwe jest przedłużenie M1 na północ przez uwolnione po-hutnicze tereny, następnie zawijas przez Młociny (te prawdziwe) na Tarchodwory i stacja końcowa gdzieś na skrzyżowaniu z linią tramwajową na drugim brzegu. Nie jest to jednak perspektywa tej dekady chyba, tylko prędzej następnej. Na pewno jednak miałoby to większy sens niż ciągnięcie M2 z Bródna w tamtą stronę, przy braku planów na M3 bądź M4 w układzie NS.

·
Registered
220 Posts
Fragment stropu przejścia podziemnego jest w trakcie zasypywania. Jak to skończą będzie można dokończyć budowę objazdów.
20200530_135608.jpg

20200530_135610.jpg

Ciekawa wysepka powstaje po drugiej stronie Górczewskiej. Czyżby po prawej miałby być przystanek?
20200530_135815.jpg

3941 - 3951 of 3951 Posts