SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Prosta Office Center - Ghelamco

126889 Views 677 Replies 114 Participants Last post by  piotr.k
Na działce przy Prostej, przy której ostatnimi laty stała tablica z informacją nt. i renderem wieżowca Europrojekt Prosta (nie pamiętam czy tak to się nazywało ale to mial byc taki niezbyt ładny biało-niebieski wieżowiec) pojawiła się nowa tabilca, tym razem firmowana przez Ghelamco; jest na niej kilkupiętrowy zaledwie biurowiec; nie zdążyłem się jeszcze dobrze przyjrzec ani zrobic zdjecia; chodzi o działkę na wschód od tej opuszczonej sporawej kamienicy przy Rondzie Daszynskiego
1 - 20 of 57 Posts
a moze ktos by sprawdzil czy nic nie ma na www.ghelamco.pl (ja ze swoim obecnym dupnym łączem modemowym nie jestem w stanie przejsc przez intro);

tablicę widzialem po ciemku spieszac z zakupami do domu wiec niewiele widzialem ale wydaje mi sie ze zdjecie z tablicy przedstawia troche ladniejszy i inny budynek niz ten na renderze wklejonym przez megaptere; ale byc moze mi sie tylko wydaje
budynek tez nie bedzie mial tego beznadizejnego daszku ktory byl na wczesniejszych renderach; render z tablicy zapowiada sie dosc poprawnie; mam zdjecie ale nie wiem czy mi sie uda wrzucic bo startbilder ostatnio nie chce mi przyjmowac nowych zdjec
juz cos tam kopią, kombinują przy ogrodzeniu, kręcą się ludzie, maszyny sie pojawily
potwierdzam ze ruch jest spory; głownie przekladaja jakies rury; zamknieta i rozkopana jest rónież ta uliczka od poludniowej strony dzialki (nie pamietam nazwy)
hej no bez przesadyzmu; ja nie mam okien na wszystkie strony świata; ale specjalnie dla Ciebie poszedłem na spacer i oto plac budowy - stan na dzis:

zapuściłem się też do tych kontrowersyjnych kamieniec i oto rezultaty:

martin said:
Sojuz cyknij moze zdjecie z drugiego pokoju jak wygląda teren budowy :)
dziś widziałem na placu budowy betoniarki i pręty zbrojeniowe

przy samym rondzie Daszynskiego stanął płot ale jak pisał Megaptera bedzie tam tylko zaplecze do budowy pierwszej fazy (pytałem ochroniarza)

z tego co wiem, te magazyny za Jupiterem to Dom Słowa Polskiego, który jak chyba kiedyś pisał Stompi został uznany za "cenny obiekt wpisujący się w arrchitekturę Warszawy" (czy jakoś tak) więc nie wiem czy będzie można je zburzyć
pozwalam sobie zacytować Stompiego:
"Budynek ten został wytypowany z kilkudziesięcioma innymi budynkami (lub kompleksami, rozwiązaniami architekonicznymi) przez warsz-ki SARP jako określający tożsamość miasta. Został objęty pod koniec 2003 roku ochrona prawną jako dziedzictwo kultury współczesnej. [...] Architekci: Kazimierz Marczewski, Stefan Putowski, Zygmunt Skibiniewski. Wszyscy panowie zajmowali się wieloma koncepcjami osiedli w warszawie. Budynek wyrózniony między innymi za wytrwałośc próby czasu (czy aby napewno?)"
megaptera said:
Kurcze, myslalem ze Dom Slowa Polskiego, jako firma, przestal istniec, a w budynkach po nim dziala Centrum Jupiter, magazyny i inna drobnica (dlatego okreslilem caly ten wielki teren miedzy Towarowa, Panska, Miedziana i prawie po Srebrna, jako Jupiter wlasnie), ale z szybkiego guglowania wynika, ze rzeczywiscie drukarnia ta, choc gorzej zipie, ale zipie. Wiekszosc tytulow prasowych sie wyprowadzila, ograniczono zatrudnienie, pewnie wynajeto czesc powierzchni prywatnym firmom, ale to ciagle DSP nalezacy, wraz z dzialka, do skarbu panstwa. Moze tez stosunki wlasnosciowe na terenie dawnego DSP sa bardziej skomplikowane. Nie chce mi sie jakos wierzyc we wpisanie tych budynkow do rejestru zabytkow i mam nadzieje, ze jak najszybciej trafia pod kilof, a zamiast nich powstanie kawal miasta.
z basenu na luckiej widać lej prawie taki jak w tej kopalni diamentó w rosji na wątku "zza granicy"
przecież ostatio cyknąłem ; nic się od tamtej pory aż tak nie zmieniło
Marco Polo said:
Moze jakis update?
Kopia i koia czy juz wykopali? Sojuz - nie len sie, idz na basen i pstryknij. A moze jakis inny forumowy spacerowicz moze cos doniesc?
ok właśnie się ocykam; update jeszcze dzis
Marco Polo said:
Minal juz tydzien.
Dzwigi?? Jakis inny postep?
Sojuz - ocknij sie. Daj znac - masz tak blisko...
:)
Marco Polo said:
Swietna wiadomosc. Prosta tak potrzebuje pierzei w tym miejscu!! Zacznie sie tu robic prawdziwe miasto. oby tylko parter dobrze sie wpisal w ulice i byly tam choc ze dwa sklepy by to miejsce ozywic. Troche w to watpie - bedzie to raczej jedynie biurowiec. Ale pomimo tego sie bardzo ciesze na ten dodatek krajobrazowo-miejski.

Sojuz - dzeki za fotki.
tzn ktorej dokładnie?
korowiow86 said:
Zaczęli remont samotnej kamienicy po drugiej stronie Pańskiej - czyżby to Ghelamco poprawiało otoczenie - (wskazuje na to skala prac) ?
tak juz widzialem; zdecydowanie wyglada na to ze Ghelamco dało pieniądze na remont
korowiow86 said:
Tej naprzeciwko placu budowy, otoczonej terenami Jupiter Centrum/dawnej Drukarni itd. (nie po tej stronie, po której są kamienice których zdjęcia pojawiały się na forum).
sorry że niewyraźne ale przy tej pogodzie ostatnio trudno zrobić jakąkolwiek sensowną fotkę:

martin said:
Sojuz prosimy o nowe fotki, dzięki
no proszę jak to ludzkie (Luckie?) losy się krzyżują i zazebiają ;)
rcube said:
A wiesz ze to miejsce co sfociles ja zrobilem z tego miejsca fotke....... Luckiej i umiescilem w moim avatarze ;)
1 - 20 of 57 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.