SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

· Registered
5,969 Posts
Megaptera, o którą dokładnie działkę chodzi? Ta po Europrojekcie, czyli między kamienicami a Wronią to jest chyba za mała na tak długi budynek. Czy mi się wydaje? Poza tym nie wygląda by ten budynek miał "dolegać" do kamienic...

· Registered
5,969 Posts
Nie wiem czy jakiś tydzień temu to jest ostatnio ale wtedy nie działo się nic. Płot i render, poza tym zero ruchu. No chyba że na "po fajrancie" się załapałem, była jakaś siódma wieczór jaka tam szedłem ;)

· Registered
5,969 Posts
deney said:
dzieje sie sporo. koparki juz dzialaja, doprowadzaja instalacje do dzialki. generalnie caly dzien ruch, ale poza dziurami w ziemi nic nie widac, wiec focic chyba nie ma sensu;)
Oups... chyba jednak nie powinienem się mądrzyć, tak coś mi się majaczy że to mogło być ciut więcej niż tydzień temu ;)

· Registered
5,969 Posts
Kamienicy raczej nic nie zrobią, jest całkiem ładna, oczywiście od frontu (czyli od Pańskiej) a nie od podwórka (czyli od Prostej). Oczywiście remont by nie zaszkodził ale zburzenie jej byłoby dużym przegięciem. Poza tym teren za tą kamienicą aż do Żelaznej ma Elektrim więc Ghelamco nic tam nie uwalczy.

· Registered
5,969 Posts
Kamienica na rogu Alej i Starynkiewicza gdzie mieści się Rzepa to przedwojenny "Dom Turysty", czyli taki ówczesny państwowy hostel dla niezabogatych turystów. Właściciel więc się raczej nie znajdzie bo właścicielem był i zapewne jest skarb państwa i nie sadze by chciał się tego budynku pozbywać. Ale odnawiać to za specjalnie nie ma co, budynek jest po remoncie i w dobrym stanie.

· Registered
5,969 Posts
W sumie chyba nie było tego renderu (a przynajmniej ja nie pamiętam). Widok od Prostej:

Ciekawe czy ten "ciąg dalszy" w stronę Towarowej to wersja finalna czy tylko koncept. Bo nie jest za rewelacyjnie, szczególnie ta biała elewacja jest brrr...

· Registered
5,969 Posts
Ale to są te same kamienice, a raczej ich oficyny. Sądzisz ze zostawią części frontowe od Pańskiej a oficyny od strony Prostej ktoś zburzy i zbuduje coś nowego? W sumie byłoby to całkiem dobre wyjście, te oficyny nigdy ładniejsze nie będą...

· Registered
5,969 Posts
megaptera said:
Jak to "oficyny od Prostej"? Jesli juz, to kamienice o frontach od Panskiej i Prostej polaczonych oficynami, przy czym jedna para kamienic takiego polaczenia nie ma i nie jestem pewny czy kiedykolwiek miala. Poza tym maja odrebne bryly, adresy, bramy i nawet jezeli przed wojna ktores z nich staly na jednej posesji, to teraz to po prostu cztery budynki: dwa przy Prostej i dwa przy Panskiej. Ale mniejsza.
Przyznam że byłem święcie przekonany do dziś że to co widać od Prostej to nie są odrębne budynki tylko dalsze oficyny kamienic które front mają od Pańskiej... Po przyjrzeniu się im na zdjęciach jednak zdecydowanie wychodzi że masz rację. No nic, nie jest to rejon w którym bym jakoś często bywał wiec niniejszym sobie wybaczam :D

· Registered
5,969 Posts
Ghelamco i lepszego? Marzyciel... Dobrze że żadnych filiżanek ani spodków na dachu nie ma. Generalnie to ta firma powinna mieć ustawowy zakaz budowania w odległości mniejszej niż 10km od pekinu. Dopóki nie przemodelują sobie gustu z krasnalowo gipsowego na normalny.

· Registered
5,969 Posts
^^ toż całą działkę po domu słowa polskiego (czyli "sklep meblowy") mają zabudowywać hiszpanie osiedlem. Megaptera postował o tym nie dawno, nie pamiętam gdzie, może w nowych inwestycjach.

Z drugiej strony jednak myślę że przynajmniej połowa tych inwestycji które wypisałeś to gruszki na wierzbie. Ale niech wypali chociaż ta druga połowa....

· Registered
5,969 Posts
Tragedii moze nie ma, ale mnie się tam toto nie podoba. Ten biały kolor pasuje jak pięść do oka, budynek ma ładny kształt ale powinni go cały przeszklić, w stylu Rondo 1 czy pokazanego tu EDFu. Ewentualnie dać coś mniej kontrastującego niż biały.

No i oby nie obcięli, ten budynek niższy wyglądałby jak karykatura. Za to spokojnie możnaby go jeszcze podwyższyć, tylko by zyskał.

· Registered
5,969 Posts
Shape of the building is very nice (although it could have been little bit higher), there's only a question of the materials/colors used for the facade. If it will be white, it will be tragedy, we're also wondering if it will be exactly the same as on built already small POC building on neighboring plot, if it will be so, it won't be tragedy but still far below acceptable limit for new Warsaw developments. Such building would look very "cheap" comparing to any other of newer Warsaw scrapers, not very good for Ghelamco prestige...

And about near WZG plot - project looks nice (although we have only one, not very good quality rendering from newspaper), nicer than POC, the only thing I have against is that one of those tall buildings could be higher, it would look better than now. But I suppose it is this way because of given height limit, so architects couldn't do much, am I right?

1 - 20 of 22 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.