SkyscraperCity Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

· Registered
10,234 Posts
martin said:
nie wszystko co jest stare jest od razu zabytkiem, to jest zwykla czynszowa kamienica, ratowac mozna autentyczne zabytki a nie wszystko tylko dlatego ze pochodzi z czasow wojny, to chore[/QUOT

ogólnie to martin ma racje. Co do konkretnej kamienicy to sie nie wypowiadam, nigdy mnie ona nie inetresowala:)

· Registered
10,234 Posts
sojuz said:
pozwalam sobie zacytować Stompiego:
"Budynek ten został wytypowany z kilkudziesięcioma innymi budynkami (lub kompleksami, rozwiązaniami architekonicznymi) przez warsz-ki SARP jako określający tożsamość miasta. Został objęty pod koniec 2003 roku ochrona prawną jako dziedzictwo kultury współczesnej. [...] Architekci: Kazimierz Marczewski, Stefan Putowski, Zygmunt Skibiniewski. Wszyscy panowie zajmowali się wieloma koncepcjami osiedli w warszawie. Budynek wyrózniony między innymi za wytrwałośc próby czasu (czy aby napewno?)"
"wytrwałość próby czasu" - to jak kiosk będzie stał kilkadziesiąt lat to też nie bedzi emożna go usunąć???? Przecież pawilony na marszłkowskiej też stoją szmat czasu, może je też powinno się wytypować.... Absurd.
@ megaptera - przedwczoraj byłem w okolicy i dużego ruchu na budowie nie widziałęm (tak jak napisałem). Ale moż eto był chwilowy przestój

1 - 11 of 11 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.