SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Prosta Office Center - Ghelamco

126889 Views 677 Replies 114 Participants Last post by  piotr.k
Na działce przy Prostej, przy której ostatnimi laty stała tablica z informacją nt. i renderem wieżowca Europrojekt Prosta (nie pamiętam czy tak to się nazywało ale to mial byc taki niezbyt ładny biało-niebieski wieżowiec) pojawiła się nowa tabilca, tym razem firmowana przez Ghelamco; jest na niej kilkupiętrowy zaledwie biurowiec; nie zdążyłem się jeszcze dobrze przyjrzec ani zrobic zdjecia; chodzi o działkę na wschód od tej opuszczonej sporawej kamienicy przy Rondzie Daszynskiego
1 - 9 of 9 Posts
Ktoś to już o tym wspominał , tylko nie wiem dokładnie w którym wątku .
No zapowiada się ciekawie - a myśl , że w II etapie może powstać coś zdecydowanie większego jeszcze bardziej ciekawie :) Dużym plusem też jest to , że , jak ktoś wspominał , w przeciwieństwie do starszej koncepcji , parter budynku ma być oddany pod usługi i handel - to bardzo , bardzo dobra wiadomość :)
Ta kamienica piękną nie jest i nie wydaje mnie się , aby kiedykolwiek była piękna ( no chyba , że w swojej powojennej historii władze pewnego okresu "ukradły" jej całe jej piękno pozbawiając ozdób ) . Jeśli byłaby szansa , by ten budynek odnowić i by wyglądał po prostu ładnie , to można go zachować , ale jeśli nie , to powinni mieszkańców gdzies przesiedliś i wyburzyć - w centrum nie powinno być miejsca dla takich "perełek" .
Jeśli ogółem budynek ma mieć 18,6 tys. mkw. , Presspublica wynajęła 7,2 i trwają rozmowy na temat wynajęcia kolejnych 6 tys , to niedługo po zakończeniu tej fazy praktycznie pewna jest budowa kolejnych faz ( aby tylko na czas podostawali odpowiednie pozwolenia ) . Ci to mają szczęście do udanych inwestycji i nie czają się na niewiadomo co , jak Skanska z Rondo City .
Małe pytanko - gdzie znajduję się obecna siedziba Presspublici ???
^^dziś przejeżdżając właśnie widziałem jak zaczynają zakładać elewację - niezłe mają tempo tej inwestycji

zdjęcia z niedzieli

Budynek jest przyzwoity, ale myślę, że w centrum możemy wymagać dużo lepszych projektów. Niestety o lepszy budynek nie tak bardzo trudno natknąć się np. koło Galerii Mokotów, czyli dobrych parę km od centrum a tutaj...
Mnie się podoba :) Także bałem się lekko przez to porównanie do "kabiny prysznicowej", ale na szczęście dziennikarzowi nie udało się to porównanie. Mam nadzieję, że ani go nie zmniejszą ani nie zmienią projektu (no chyba że na lepszy).
^^ bardzo ciekawie wyszedł ten mural :) według mnie dobrym pomysłem byłoby any jakiś mural powstał jeszcze na tej kamienicy pomiędzy Rondo1 a WFC od głównej ulicy
1 - 9 of 9 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.