SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Prosta Office Center - Ghelamco

126800 677
Na działce przy Prostej, przy której ostatnimi laty stała tablica z informacją nt. i renderem wieżowca Europrojekt Prosta (nie pamiętam czy tak to się nazywało ale to mial byc taki niezbyt ładny biało-niebieski wieżowiec) pojawiła się nowa tabilca, tym razem firmowana przez Ghelamco; jest na niej kilkupiętrowy zaledwie biurowiec; nie zdążyłem się jeszcze dobrze przyjrzec ani zrobic zdjecia; chodzi o działkę na wschód od tej opuszczonej sporawej kamienicy przy Rondzie Daszynskiego
1 - 20 of 20 Posts
coś zaczyna sie dziać Świetnie,ja zawsze będę sie cieszył ze nie powstał ten wieżowiec biało niebieski eruoprojekt prosta.Teraz faktycznie tak jak mówi megaptera -trzeba porównac ten render z tym na tablicy
Czy render jest oswietlony?będę przejeżdżał b.późnym wieczorem ,moze uda misię zrobić dobre zdjęcie.zchęcią zobaczę przynajmniej że nie ma juz tego poprzedniego obleśnego wyblakłego renderingu(wiecie o jaki chodzi)
nie chcę być pesymista ale jeśli elewacja nie będzie na bardzo wysokim poziomie to niestety ale przy tak wymyślnej bryle powstałby koszmar w postaci wygladajacego silosa który wybuchł.
Nie lubię tekiej architektury szczególnie że nasi nie potrafią stwarzać z budynków dzieł sztuki i do tego wieżowców.....zawsze to koszta a trzeba mieć kasę na tekie coś lub brak poprostu wyobrażni jak to ma tak naprawdę wygladać[patrz tepsa]
martin said:
byłoby wskazane :)
:lol:
ale napisać o dawnej wizji Ruchu nie zaszkodzi
:)
martin said:
miałem namysli zapytanie o działke w pokoju 1723 a nie reazlizacje tego projektu :):)
wowo ale postep w wydobyciu ziemi od mojej wizyty.Skrzynkowa kubatura wykopu robi wrażenie.Szczególnie 1 zdjęcie jest piękne
Obok kamienicę którą remontują opakowali płutnem tak że wygląda jak gigantyczna biała paczka związana sznurem . >tak samo jak budowali biurowiec na Pieknej.
Efekt remontu zobaczymy po efektownym opadnięciu "kurtyny".
to wygląda jak młodszy brat Żurawia LINDEN 8000 S [zastosowany przy rekonstrukcji I1 ]. Również ma obniżony punkt środkowy na ramieniu a przekrój wieży dość pokaźny domniewa że nie będzie kotwiony do konstrukcji
Warto zobaczyć[ę] tabliczkę znamionową na wieży i bedzie jasne zkim mamy doczynienia :)

^^Marco Polo dobrze zauważył ze są większe niż np stojący przy Żelaznej
bylyśmy:)

by rcube

martin said:
był któryś z forumowiczów ostatnio w okolicy ?? jak wyglądają postępy na budowie ??
mogliby już rozwalić kamienicę http://img92.imageshack.us/img92/3796/57se.jpg i szykować sie z budową 2 etapu.
wg. mnie jest to najlepsza realizacja Ghelmanco w Warszawie
nie powinno tworzyć się architektury poprzez puste gesty formalne, dekoracje dla dekoracji. Każda decyzja formalna musi mieć swoje uzasadnienie........
a jak wygląda biurowiec z drugiej strony? [trochę sie różni od frontu]
a mi się podoba:)
Zawszes siadam po odpowiedniej stronie w autobusie:)
Montuja duzo lamp na elewacji .W nocy będzie fajnie wyglądać.
Podoba mi sie r?wniez atrium kt?re widać wyraźnie przez dwa pietra i p?łprzezroczyste szkło na elewacji oraz delikatny detal.
Największy szok to połączenie błyszczącego gada z kamienicą obok:nuts: :nuts:
Nie wspomne co tam sie dzieje w środku:nuts:
Czekam na dalsze etapy.Niestety warsztat przy kamienicy do wyburzenia działa w najlepsze.
No i co to bedzie na działce aricony?
Oby nie obnizyli!!!

Driller to nie to!
nie moge sobie przypomnieć w jakim mieście widzialem podobny wiezowiec.Tamtan tez był tak scięty ale miał jeszcze chyba otwór w konstrukcji.
Nieważne.
Nasza Prosta to taka wariacja deski Tour EDF;)
markus1234 nie kompromituj siebie:D
Paryż to inne miasto ,zupełnie inne miasto
moim zdaniem na wieżowcu jest ta sama elewacja [szkło,okładzina] co na oddanym niedawno pierwszym biurowcu POC .
malują na niej czarne napisy..coś w tym rodzaju.
1 - 20 of 20 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.