SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Prosta Office Center - Ghelamco

127942 Views 677 Replies 114 Participants Last post by  piotr.k
Na działce przy Prostej, przy której ostatnimi laty stała tablica z informacją nt. i renderem wieżowca Europrojekt Prosta (nie pamiętam czy tak to się nazywało ale to mial byc taki niezbyt ładny biało-niebieski wieżowiec) pojawiła się nowa tabilca, tym razem firmowana przez Ghelamco; jest na niej kilkupiętrowy zaledwie biurowiec; nie zdążyłem się jeszcze dobrze przyjrzec ani zrobic zdjecia; chodzi o działkę na wschód od tej opuszczonej sporawej kamienicy przy Rondzie Daszynskiego
121 - 140 of 678 Posts
hif said:
świetna okolica..nie wiedziałem że właśnie w takiej powstaje Rondo
Orócz Ronda 1 i Łuckiej po sąsiedzku (widok z budowy) stoją jeszcze WTT i Hilton:
See less See more
mam nadzieje ze ta wytwornia bubli JW (jestem wiesniakiem) padnie!!! Nienawidze ich!! Sieja syf po Warszawie na dodatek ich mieszkanka podobno sie sypia ;\
hif said:
świetna okolica..nie wiedziałem że właśnie w takiej powstaje Rondo (bo chyba widac je na tych zdjeciach). Tylko dzielnice kamienic sa w stanie oddac klimat dużego miasta (nie licząc oczywiście 'city' ).

no i całkeim ładny projekt :)

oj, nie jest tak jak myślisz - to fragment warszawy gdzie prawie nic nie zostało - kamienice zajmują może 3-5% powierzchni... :-(
Bez przesady - np tuż obok jest ulica Miedziana z zachowaną prawie całą przedwojenną zabudową. Prawie nic nie zostało to tam gdzie wszystko wyburzono pod żelazną bramę.
2
Niech mnie ktos upewni czy dobrze zrozumialem - rozp......a tylko te rudery od strony Towarowej, no nie?A tym kamienicom nic sie nie stanie prawda? (sa w calkiej nienajgorszej kondycji)Swoja droga mysle, ze inwestor stawiajacy nowy budynek na dzialce obok starych kamienic powinien dawac szmal ich remont i tylko w takim wypadku uzyskac zgode na zabudowe. w zasadzie w takim wypadku jak ten powinno to byc regula. miasto powinno maksymalnie wykorzystywac inwestycje dla dobra swoich mieszkancow.
See less See more
tylko szkoda ze nie zlepi sie z kamienicami....
kanabi said:
Niech mnie ktos upewni czy dobrze zrozumialem - rozp......a tylko te rudery od strony Towarowej, no nie?
Obecnie na to wyglada.
zonc said:
tylko szkoda ze nie zlepi sie z kamienicami....
Sadzac po nowym renderze, handlowo-uslugowym parterem sie zlepi. Wyzej sa wykute w szczytowych scianach kamienic okna...
takie okna na boku to ... niecierpie ich, potem wielokrotnie niszcza pierzeje
Z Biznesu Warszawskiego:

Prosta Office Centre zastąpi zrujnowaną kamienicę

Data: 2005-08-01
Autor: Beata Krowicka

Tereny przy ulicy Prostej w pobliżu ronda Daszyńskiego otoczono płotem, zaczęły pracować maszyny. Za kilka lat powstanie tu kompleks biurowy.

Rozpoczęła się budowa kompleksu Prosta Office Centre w pobliżu ronda Daszyńskiego. Inwestorem i głównym wykonawcą jest belgijska firma Ghelamco.

Pierwszy budynek o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych zostanie ukończony w IV kwartale 2006 roku. Jedno piętro ma ok. 1,9 tysiąca metrów kwadratowych. W każdym budynku będzie dziesięć kondygnacji naziemnych i trzy podziemne.

Kompleks Prosta Office Centre będzie się składał z trzech budynków, z których pierwszy znajdzie się na rogu ulic Prostej i Towarowej. Łączna ich powierzchnia wyniesie ok. 60 tysięcy metrów kwadratowych. W biurowcach na parterze znajdzie się prawdopodobnie miejsce do zaadaptowania na powierzchnię handlową.

W związku z budową Prosta Office Centre zostanie wyburzona przedwojenna kamienica przy ulicy Pańskiej 112, czyli budynek leżący najbliżej ronda Daszyńskiego. Dom od dawna był wysiedlony i popadał w ruinę. Teraz na jego miejscu stanie biurowiec.

Budowa pozostałych budynków kompleksu rozpocznie się w miarę podpisywania kolejnych umów pre-lease. Na razie prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi, ale żadna powierzchnia nie została jeszcze wynajęta. Wynajmem biur zajmuje się DTZ.
Update? Photki? Dzwigi?
More info - dzieki!!!!
2
Marco Polo said:
Update? Photki? Dzwigi?
2005.09.03, Dół, beczki, koparka. :)


See less See more
z basenu na luckiej widać lej prawie taki jak w tej kopalni diamentó w rosji na wątku "zza granicy"
Skoro już jesteśmy przy Woli - niedawno rozkręciła się budowa apartamentowca przy Siennej. Może macie jakieś rendery, zdjęcia?
megaptera said:
Wyzej sa wykute w szczytowych scianach kamienic okna...

Takie okna najczęściej wykute są bez pozwolenia. I w takiej sytuacji można traktować jakby ich nie było i przykleić się budynkiem do budynku.
2
przechodzilem wczoraj Panska i strzelilem pare fotek przez plot. fundament jest przy samej scianie sasiedniej kamienicy, wiec wyglada na to, ze budynek ladnie sie z nia sklei:


See less See more
No to świetnie, nie będzie bezsensownej przerwy.
a potem pod młotek powinny pójść te magazyny z tyłu
znikna barczki . nie takie rzeczy sie rozbiera w Warszawie.:)
121 - 140 of 678 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top