SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1254 Posts

·
Moderator
Czysty luz, czyste niebo, luksus, sukces kuhwa
Joined
·
23,320 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Dzięki uprzejmości stołecznego ZMID mamy okazję zadać pytania kierowane do tej instytucji na forum bezpośrednio. Należy podkreślić, że jest to wątek przy szczególnej ochronie dyskutantów i jakości dyskusji.

1. Pytania są zadawane w formie postów.
2. Należy przy tym rozumieć, że pracownicy ZMID mają również inną pracę do wykonania, a udzielanie odpowiedzi na niektóre pytania jest czasochłonne.
3. Użytkownikowi ZMID przysługuje dowolność w odpowiedzi na posty. Jeżeli na Twój post użytkownik nie odpowiedział, to nie odpowiedział - nie miał czasu lub zachodziły inne ważne powody instytucjonalne. Nie jest to ustawowy tryb zadawania pytań. Ciągłe powtarzanie tych samych pytań zostanie nagrodzone czasowymi lub stałymi banami z forum.
4. Prosimy o podobną kulturę wypowiedzi jak w korespondencji podpisywanej imieniem i nazwiskiem. Przed wciśnięciem "post reply" prosimy o zastanowienie, czy jest to coś pod czym podpisalibyśmy się w rzeczywistości. Pieniactwo lub obsesyjne wracanie do tych samych spraw zaowocuje wyrzuceniem z forum.
5. Ostatni punkt dotyczy niezadawania pytań w sprawach, w których odpowiedź jest łatwo dostępna na forum lub/i SISKOMIE.
6. ZMID nie ma wpływu na decyzję, które inwestycje będą finansowane. Zajmuje się tym Rada Miasta st. Warszawy. Obsesyjne pisanie "CZEMU ACH CZEMU NIE MA MOJEJ ULICY BEKA XDEEEE!!!", będzie skutkowało wyrzuceniem dyskutanta z forum.
 

·
Registered
Joined
·
818 Posts
Problem komunikacji na Zielonej Białołęce (szeroko rozumianej).

1. Czy planuje się budowę jakiejkolwiek drogi nadającej się na ulicę główną Zielonej Białołęki? Obecnie ani ul. Ostródzka, ani Głębocka do takiej roli się nie nadają. Ostródzką "spowolniono" serią chyba 20 garbów poprzecznych. Ulica Głębocka jest obecnie zamknięta. Nawet, jeżeli zostanie otwarta po wykonaniu kanalizacji, to i tak obie te ulice nie wyprowadzą ruchu z kilkudziesięciotysięcznych osiedli, jakie już powstały i powstają.

2. Czy planuje się wykorzystanie powyższego celu rezerwy pod Trasę Olszynki Grochowskiej? Jeśli tak, to czy zostanie ona zdegradowana do G lub poniżej, bo inaczej dopuszczalne odległości pomiędzy połączeniami z siecią ulic lokalnych nie będą pasować do stanu istniejącego?

3. Kiedy taka inwestycja ma szansę się rozpocząć?

4. Na kiedy planowana jest kontynuacja Trasy Mostu Północnego do ul. Płochocińskiej, a na kiedy doprowadzenie jej do osiedli na Zielonej Białołęce?

5. Czy planuje się remont i poszerzenie ulicy Płochocińskiej do dwupasmowej i - jeśli tak - to na jakim odcinku? Po założeniu kaskady garbów poprzecznych na ul. Ostródzkiej większość pojazdów z północnej Zielonej Białołęki jedzie do Warszawy po Płochocińskiej.

6. Czy planuje się wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Płochocińskiej z ul. Szamocin? Obecnie jest to bardzo niebezpieczne miejsce do lewoskrętu.

7. Nie wiem, czy ZMID zajmuje się DDRami, ale czy planuje się doprowadzenie DDR do Zalewu Zegrzyńskiego (czy choćby do granicy Warszawy) wzdłuż Kanału Żerańskiego?

Serdecznie pozdrawiam Pracowników ZMID.
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
Czy jest szansa na ukończony tunel pod rondem Wiatraczna w 2020?
Zgodnie z wieloletnią prognozą finansową, inwestycja powinna być zakończona w 2021 r. Spodziewamy się, że w niedługim czasie prezydent przekaże nam rekomendacje dla projektu. Wkrótce potem (prawdopodobnie w czerwcu) ogłosimy przetarg na projekt obwodnicy na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej.

Tu można znaleźć wieloletnią prognozę finansową dla ZMID na lata 2015-2023:
http://zmid.waw.pl/uploads/media/WPF_ZMID.pdf
 

·
Registered
Joined
·
122 Posts
Witam i ja mam pytania.
1. Kiedy planuje się rozpisanie przetargu na projekt przebudowy/ odbudowy Traktu Lubelskiego na odcinku Zwoleńska - Borowiecka ?
2. Czy to prawda [ mam info od osoby będącej na spotkaniu komisji inwestycyjnej Rady Dzielnicy Wawer z MPWIK], że są już wyznaczone środki na przebudowę Traktu Lubelskiego od Klimontowskiej do Płowieckiej. Oczywiście Rada miasta jeszcze tego nie przyjęła , ale... A jeśli to o jakiej sumie mówimy i jaki jest planowany termin dla projektu i robót budowlanych.?
3.Od 19 czerwca rozpocznie się kolejny etap budowy i przebudowy ciągu ulic Zwoleńska i Żegańska . Czy dobrze myślę, że od tego terminu zamknięta będzie ulica Szpotańskiego [ wsch] , Patriotów wsch] , Żegańska od Pożaryskiego do torów. ? A od końca wakacji jak otwarta zostanie Mrówcza/ Zwoleńska do zamknięcia idą zachodnie jezdnie Szpotańskiego i Patriotów ?
Serdecznie pozdrawiam.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,141 Posts
Kiedy ZMID planuje poszerzenie Marynarskiej?
Kiedy ZMID planuje budowę Czerniakowskiej-bis?
 

·
Registered
Joined
·
232 Posts
Opóźnienie przebudowy ul. Marywilskiej

Witam przedstawicieli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, jako mieszkaniec dzielnicy Białołęka chciałbym zapytać o opóźnienie przebudowy ul. Marywilskiej. Jak powszechnie wiadomo, ul. Marywilska miała być przebudowana w ramach zlokalizowania na terenie Białołęki kupców z dawnego Stadionu Dziesięciolecia (budowa centrum handlowego Marywilska 44), to był rok 2011. Później się okazało, że fundusze przeznaczone na przebudowę ul. Marywilskiej zostały przeznaczone na dokończenie budowy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Most Północny). Z zapewnień ratusza uzyskano informacje, że fundusze na przebudowę ul. Marywilskiej zabezpieczono na lata 2015-2017. Na stronie internetowej ZMID-u w zakładce "zadania w przygotowaniu" istniał odnośnik dot. przebudowy ul. Marywilskiej, w chwili obecnej został on usunięty.

Według ostatnich informacji (ze stycznia 2015r.) w chwili obecnej przebudowa ul. Marywilskiej jest znowu opóźniona i ma się odbyć dopiero w latach 2020 – 2023, koszt inwestycji: 137 mln zł, http://arch.bialoleka.waw.pl/data/other/4calosc_priorytety_dzielnicowe1.pdf (slajd nr 31). Proszę o wyjaśnienie dlaczego kolejny raz zdecydowano się na odłożenie przebudowy ul. Marywilskiej. W chwili obecnej nawierzchnia ul. Marywilskiej jest w znacznym stopniu niezdatna do jazdy. Dziękuję za możliwość zadania tego pytania. Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
Sławek;123954798 said:
Kiedy ZMID planuje poszerzenie Marynarskiej?
Kiedy ZMID planuje budowę Czerniakowskiej-bis?
Marynarska. Politechnika Warszawska wykonała na nasze zlecenie ekspertyzę drogową dla ul. Marynarskiej i okolic. Wynika z niej, że budowa estakady w ciągu ul. Postępu, czyli rozwiązanie zawarte w istniejącym projekcie, ma uzasadnienie. Innego zdania są firmy developerskie budujące w tej okolicy. Z naszych informacji wynika, że przygotowują własne opracowanie. Chcielibyśmy zapoznać się z proponowanymi przez nich rozwiązaniami, bo najlepiej byłoby wybudować coś, co zadowoliłoby wszystkich. O ile to możliwe.
Potem - jeszcze w tym roku - planujemy ogłosić przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj. Pieniądze na budowę zarezerwowane mamy na lata 2016-2017.


Czerniakowska bis. Z powodu zmian w projekcie (likwidacja na wniosek mieszkańców kładki dla pieszych w rejonie ul. Zwierzynieckiej i zastąpienie jej przejściem naziemnym) wstrzymana została procedura wydawania decyzji środowiskowej. Spodziewamy się, że po jej wznowieniu, decyzja zostanie wydana w sierpniu. Potem trzeba będzie uzyskać pozwolenie wodno-prawne i zrid. Ogłoszenie przetargu na budowę planowane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,141 Posts
Marynarska. (...)

Czerniakowska bis. (...).
Dziękuję za odpowiedzi :)

Mam jeszcze pytanie o oznakowanie w Warszawie.
Obecnie jadąc od S2 Puławską mamy nowe oznaczenia o DK2 w kierunku Doliny Służewieckiej. Potem nie ma już żadnych nowych oznaczeń (są stare) aż do Płowieckiej.
Jadąc od Płowieckiej nadal są przekreślone oznaczenia o Dk2 na Trasie Siekierkowskiej i Dk2 prowadzi na Trasę Łazienkowską. A tu mamy np spalony most...


Kiedy nastąpi pełne przeniesienie oznaczeń o DK2 na Dolinę Służewiecką i Trasę Siekierkowską?
 

·
Registered
Joined
·
974 Posts
Czerniakowska bis. Z powodu zmian w projekcie (likwidacja na wniosek mieszkańców kładki dla pieszych w rejonie ul. Zwierzynieckiej i zastąpienie jej przejściem naziemnym) wstrzymana została procedura wydawania decyzji środowiskowej. Spodziewamy się, że po jej wznowieniu, decyzja zostanie wydana w sierpniu. Potem trzeba będzie uzyskać pozwolenie wodno-prawne i zrid. Ogłoszenie przetargu na budowę planowane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.
Dołączę się do pytania, ale w zakresie dalszego odcinka Czerniakowskiej-BIS.
Czy są jakiekolwiek plany (zaplanowany budżet w jakiejkolwiek perspektywie) w stosunku do dalszego odcinka, od TS do EC Siekierki i dalej wzdłuż Wału Zawadowskiego do przyszłego (nie będącego w ramach budowy S2) węzła?
Drugie pytanie, dlaczego nie planuje się jej na odcinku od TS do S2 jako jednopasmowa (niższy koszt)? Kto nią będzie jeździł? Ta droga wydaję się taką donikąd (nie znam planów jej przedłużenia od S2 do Konstancina) i dublującą Powsińską/Czerniakowską/Przyczółkową oraz Wał Miedzieszyński. Jedynie może posłużyć mieszkańcom Zawad, których za wiele nie ma i nie będzie, gdyż nie przewidziana jest wysoka zabudowa, oraz ograniczenia są w zabudowie, tj. na początku EC Siekierki i oczyszczalnia, a dalej z jednej strony Wisła, z drugiej rezerwat - w dalszej części tereny SGGW.
Nie ukrywam, iż pytanie ma drugie dno, tj. brak jakichkolwiek planów tej trasy blokuje jakiekolwiek plan napraw/rozbudów okolicznych dróg, tj. np Zawodzie czy Antoniewska.
 

·
Lewak gorszego sortu
Joined
·
7,230 Posts
a ja nie mam pytania.

Fajnie, że ZMiD jest na forum i się udziela. To pokazuje zarówno wysoką pozycję forum jak i bardzo profesjonalne podejście zmidu do mieszkańców. Oby to trwało jak najdłużej. Trzymam kciuki :)
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
Według ostatnich informacji (ze stycznia 2015r.) w chwili obecnej przebudowa ul. Marywilskiej jest znowu opóźniona i ma się odbyć dopiero w latach 2020 – 2023, koszt inwestycji: 137 mln zł, http://arch.bialoleka.waw.pl/data/other/4calosc_priorytety_dzielnicowe1.pdf (slajd nr 31). Proszę o wyjaśnienie dlaczego kolejny raz zdecydowano się na odłożenie przebudowy ul. Marywilskiej.
ZMID nie konstruuje budżetu samodzielnie. Uchwala go Rada Warszawy zmagając się z syndromem za krótkiej kołdry, bo co roku potrzeby dotyczące budowy dróg są większe niż możliwości. Tak więc ZMID dostaje do realizacji gotowy plan roczny i wieloletnią prognozę finansową (WPF). Aktualna, uchwalona w marcu, rzeczywiście przewiduje, że Marywilska będzie projektowana i budowana w latach 2020-2023. Ale WPF zmieniana jest przez Radę Warszawy kilka razy w roku. Zazwyczaj są to korekty kwot przeznaczonych na określoną budowę, ale bywa też, że jakieś zadanie znika z niej, a jakieś się pojawia. Jest też wielce prawdopodobne, że terminy budów, które umiejscowiono w dalszej przyszłości, ulegną zmianie.


http://www.skyscrapercity.com/member.php?u=112484
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
Sławek;123961382 said:
Dziękuję za odpowiedzi :)

Mam jeszcze pytanie o oznakowanie w Warszawie.
Obecnie jadąc od S2 Puławską mamy nowe oznaczenia o DK2 w kierunku Doliny Służewieckiej. Potem nie ma już żadnych nowych oznaczeń (są stare) aż do Płowieckiej.
Jadąc od Płowieckiej nadal są przekreślone oznaczenia o Dk2 na Trasie Siekierkowskiej i Dk2 prowadzi na Trasę Łazienkowską. A tu mamy np spalony most...


Kiedy nastąpi pełne przeniesienie oznaczeń o DK2 na Dolinę Służewiecką i Trasę Siekierkowską?
Jak słusznie zauważył [BÉTON!BRUT!], jest to zadanie ZDM. Może krótko opiszę podział zadań pomiędzy ZDM a ZMID. ZDM zajmuje się m.in. remontami nawierzchni, chodników, budową sygnalizacji, wprowadzaniem zatwierdzonych przez inżyniera ruchu zmian w organizacji ruchu, odnawianiem oznakowania. ZMID buduje i przebudowuje drogi, które - po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie - przekazuje z powrotem w zarząd ZDM-owi, obsługując jednak naprawy gwarancyjne.
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
a ja nie mam pytania.

Fajnie, że ZMiD jest na forum i się udziela. To pokazuje zarówno wysoką pozycję forum jak i bardzo profesjonalne podejście zmidu do mieszkańców. Oby to trwało jak najdłużej. Trzymam kciuki :)
Bardzo nam miło, że spotykamy się z Państwa życzliwością.:) Będziemy starali się sukcesywnie odpowiadać na pytania. Czasami tylko potrzeba będzie odrobiny Państwa cierpliwości z powodów, o których wspomniał gospodarz wątku.
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
1. Czy planuje się budowę jakiejkolwiek drogi nadającej się na ulicę główną Zielonej Białołęki? Obecnie ani ul. Ostródzka, ani Głębocka do takiej roli się nie nadają. Ostródzką "spowolniono" serią chyba 20 garbów poprzecznych. Ulica Głębocka jest obecnie zamknięta. Nawet, jeżeli zostanie otwarta po wykonaniu kanalizacji, to i tak obie te ulice nie wyprowadzą ruchu z kilkudziesięciotysięcznych osiedli, jakie już powstały i powstają.

2. Czy planuje się wykorzystanie powyższego celu rezerwy pod Trasę Olszynki Grochowskiej? Jeśli tak, to czy zostanie ona zdegradowana do G lub poniżej, bo inaczej dopuszczalne odległości pomiędzy połączeniami z siecią ulic lokalnych nie będą pasować do stanu istniejącego?

3. Kiedy taka inwestycja ma szansę się rozpocząć?

4. Na kiedy planowana jest kontynuacja Trasy Mostu Północnego do ul. Płochocińskiej, a na kiedy doprowadzenie jej do osiedli na Zielonej Białołęce?

5. Czy planuje się remont i poszerzenie ulicy Płochocińskiej do dwupasmowej i - jeśli tak - to na jakim odcinku? Po założeniu kaskady garbów poprzecznych na ul. Ostródzkiej większość pojazdów z północnej Zielonej Białołęki jedzie do Warszawy po Płochocińskiej.

6. Czy planuje się wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Płochocińskiej z ul. Szamocin? Obecnie jest to bardzo niebezpieczne miejsce do lewoskrętu.

7. Nie wiem, czy ZMID zajmuje się DDRami, ale czy planuje się doprowadzenie DDR do Zalewu Zegrzyńskiego (czy choćby do granicy Warszawy) wzdłuż Kanału Żerańskiego?

Serdecznie pozdrawiam Pracowników ZMID.
1. Po zakończeniu przez MPWiK prac na Głębockiej, my przystąpimy do modernizacji ulicy. W grudniu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na projekt przebudowy. Tu http://zmid.waw.pl/index.php?id=812 można obejrzeć materiały, jakie zaprezentował mieszkańcom projektant na spotkaniu konsultacyjnym.
2., 3., 4., 5. Tych inwestycji nie ma w aktualnej WPF na lata 2015-2023.
6. Budową sygnalizacji zajmuje się ZDM.
7. Zajmujemy się budową dróg rowerowych (ale tylko w granicach Warszawy), jednak takiej ścieżki nie ma w planach.
Również pozdrawiamy.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,141 Posts
7. Zajmujemy się budową dróg rowerowych (ale tylko w granicach Warszawy).
Ooo to ja mam pytanie o ścieżki rowerowe :)

1. Jaki jest harmonogram parc (od kiedy do kiedy) jeśli chodzi o budowę ścieżki rowerowerj wzdłuż Puławskiej od granic miasta w kierunku centrum?

2. Czy istnieją jakieś plany budowy ścieżek lub pasów rowerowych na terenie Służewca Przymysłowego, tj dzis biurowego?
 

·
Registered
Joined
·
818 Posts
Dziękuję za odpowiedź.
Szkoda tylko, że wiadomości na temat TOG i TMP nie są pocieszające.
Podobnie jak te na temat DDRu wzdłuż Kanału Żerańskiego.

Pozdrawiam,
 

·
Registered
Joined
·
3,345 Posts
Dołączę się do pytania, ale w zakresie dalszego odcinka Czerniakowskiej-BIS.
Czy są jakiekolwiek plany (zaplanowany budżet w jakiejkolwiek perspektywie) w stosunku do dalszego odcinka, od TS do EC Siekierki i dalej wzdłuż Wału Zawadowskiego do przyszłego (nie będącego w ramach budowy S2) węzła?
Drugie pytanie, dlaczego nie planuje się jej na odcinku od TS do S2 jako jednopasmowa (niższy koszt)?
Aktualne plany finansowe miasta (2015-2023) nie przewidują na razie budowy dalszego odcinka Czerniakowskiej bis, dlatego trudno cokolwiek powiedzieć o jej parametrach. Jednak, kiedy spojrzymy na Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego http://www.architektura.um.warszawa.pl/sites/default/files/files/zal_2_17_Rysunek_nr_17_uch_0.pdf zobaczymy, że Czerniakowska bis na całej swej długości ma być drogą główną.
 
1 - 20 of 1254 Posts
Top