Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 652 Posts

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,895 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przyznam, że zaskoczyli mnie tym liftingiem. Przed wyborami dzieją się cuda. ;)

więcej: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...powstancow-warszawy-bedzie-deptak,123389.html
Już za kilka dni wyrzucą parking z placu Powstańców Warszawy. "Będzie deptak"

Bez parkingu, za to z nowymi chodnikami i oświetleniem - tak po rewitalizacji ma wyglądać plac Powstańców Warszawy. Ratusz chce, by inwestycja była gotowa już na 70. rocznicę Powstania Warszawskiego.(...)
W tym roku wyspa na pl. Powstańców Warszawy przestanie pełnić rolę parkingu dla aut i dzięki nowemu zagospodarowaniu zostanie uwolniona dla ludzi, kolory kropek oznaczają kolor zaprojektowanych donic:

 

·
Jestę Solo tej ziemi !
Joined
·
222 Posts
Skoro ma być nowy wątek, niech mod przeniesie ostanie posty z wątku o Przestrzeni Publicznej, bo tam już zdąrzyła się zawiązać dyskusja.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
29,153 Posts
Bardzo fajnie, ale mam nadzieję że to nie będzie smażalnia i w donicach będą drzewa które dadzą choć trochę cienia.
 

·
Uliczny świrus
Joined
·
2,330 Posts
Mam nadzieję, że pójdą po taniości szczerze mówiąc. Dopóki na tym placu nie będzie ani jednego normalnego przyziemia nie ma mowy o jakiejkolwiek sensownej rewitalizacji.
 

·
Banned
Joined
·
2,819 Posts
Tam jest potrzebny futurystyczny kolorowy pawilon i dużo zieleni.

Cały ten obszar wygląda przygnębiająco. Tam potrzeba trochę szaleństwa. Wtedy i brak przyziemia będzie OK.
 

·
Banned
Joined
·
7,713 Posts
tam jest potrzebny pomnik Nike Warszawy:I to wlasnie jest pomnik dla Powstancow:

 

·
Banned
Joined
·
7,713 Posts
wtedy na placu powstancow tylko bedzi pomnik Napoleona ktory w koncu Polske zdradzil.
 

·
Registered cat
Joined
·
10,472 Posts

·
Banned
Joined
·
7,713 Posts
plyta batalionu potrzebuje remont tez.
 

·
Registered
Joined
·
1,031 Posts
Gdzie woda? Kiedy się planiści nauczą że musi być woda? Może być i betonowa pustynia, ale jak na środku będzie oaza to ludzie przyjdą w lato.
 

·
P a w r z e s
Joined
·
3,953 Posts
Zastanawiam się po co wątek o liftingu... Tyle innych miejsc miało kosztowne przebudowy ale bez osobnych wątków... Z drugiej strony może niezamknięty wątek doczeka się za parę lat kontynuacji przy okazji docelowej modernizacji...


A jaki będzie model latarnii?
Istniejące MDM + malowanie + wymiana uszkodzonych kabli + wymiana opraw na LED / MH (ale to jeszcze może się zmienić)
Gdzie woda? Kiedy się planiści nauczą że musi być woda? Może być i betonowa pustynia, ale jak na środku będzie oaza to ludzie przyjdą w lato.
To będzie estetyzacja z zastosowaniem łatwych do demontażu mebli miejskich a nie przebudowa. Kiedyś może będzie jakaś fontanna gdy dojdzie do kompleksowej modernizacji.
 

·
FatBack
Joined
·
2,899 Posts
Rozumiem że to będzie robione przez ZRiKD?

Bo jakoś nie widziałem żadnej wcześniejszej koncepcji na ten plac - możnaby tam zrobić parking podziemny i całkowicie go zmodernizować, to bym nazwał krokiem na przód. Ale lepsze to niż nic...:-/
 

·
TURBO-modernista
Joined
·
4,429 Posts
Zastanawiam się po co wątek o liftingu... Tyle innych miejsc miało kosztowne przebudowy ale bez osobnych wątków...
W mojej ocenie zasługuje, ponieważ jest to miejsce szczególne pod względem lokalizacji w miejskiej przestrzeni, już nie wspominając o historycznej otoczce. Przez lata swoim wyglądem przynosiło ogromny wstyd, teraz jest szansa na poprawę (przynajmniej półśrodkami) estetyki tego rejonu. Lepszy rydz niż nic.

Analogicznie Pl Konstytucji - również (kiedyś) powinien mieć osobny wątek.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
29,153 Posts
To będzie estetyzacja z zastosowaniem łatwych do demontażu mebli miejskich a nie przebudowa. Kiedyś może będzie jakaś fontanna gdy dojdzie do kompleksowej modernizacji.
Nie musi być jakiś fantazyjny wodotrysk, wystarczy jakaś skromna fontanna. Ta estetyzacja zapewne przetrwa klika lat więc budowa fontanny ma sens, a kiedyś można by ją na czasu przebudowy zdemontować i przechować a potem na nowo zamontować, albo gdzieś indziej przenieść.
 

·
evertonfans
Joined
·
3,837 Posts
Zarząd Dróg Miejskich zlecił estetyzację Placu Powstańców Warszawy.

Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zerwał już pierwsze płyty chodnika Placu Powstańców Warszawy, oznacza to, że rozpoczęły się pierwsze prace nad estetyzacją Placu na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Plac nie grzeszył urodą, a zwłaszcza podczas budowy pierwszego odcinka drugiej linii metra. Plac kojarzony z "parkowiskiem" niż z wielkomiejskim gwarem. Za kilka tygodni zmieni się jego charakter, znikną ze środka placu samochody. Miejsca parkingowe zmienimy w wyspę dla pieszych z ławami, siedziskami i donicami z nasadzeniami. Ułożymy nawierzchnię chodnikową z grubych płyt 25 x 25 cm. Zlikwidujemy zawrotkę w osi ulicy Stanisława Moniuszki. Auta będą zawracać za plecami pomnika Powstańców Warszawy. Zachowamy układ kierunków jazdy z dwoma pasami w kierunku ulicy Mazowieckiej i jednym w kierunku Gabriela Boduena. Miejsca parkingowe zostaną wydzielone z chodników przylegających do budynków i wyłożone kostką granitową. Chodniki te wyłożymy płytami betonowymi 50x50 cm w kolorze popielatym z aplikacjami w kolorze grafitowym wzdłuż budynków, za wyjątkiem chodnika u wejścia do Hotelu Gromada.

Estetyzacją obejmiemy obszar od ulicy Wojciecha Górskiego do ulicy Świętokrzyskiej, stronę zachodnią zaś od Boduena do Świętokrzyskiej. Serek u stóp pomnika Napoleona ozdobią nasadzenia. Nocą, plac zostanie oświetlony nowoczesnym światłem z nowych opraw. Wymienimy również okablowanie.

Roboty potrwają około 10 tygodni, ich koszt sięgnie miliona złotych.
źródło: http://www.zdm.waw.pl/aktualnosci/estetyzacja-placu-powstancow-warszawy/
 
1 - 20 of 652 Posts
Top