SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 708 Posts

·
Rah'ma'dul
Joined
·
14,393 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Za 4 dni rozpocznie się ogromna inwestycja w Warszawie, wymiana całego torowiska na całym odcinku Al. Jerozolimskich + na moście Poniatowskiego, gdzie nastąpi jak wieść głos " obniżenie torowiska do poziomu jezdni, bo pojazdy mogły się po torowisku poruszać".

Ktoś zna plany, terminy, ewentualne objazdy, zmiany w komunikacji, itp?
 

·
FatBack
Joined
·
2,921 Posts
świeżuteńkie info z ztm.waw.pl:

Tramwajarze zwężą dwa mosty

W związku z modernizacją linii tramwajowej między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona wystąpią poważne utrudnienia w ruchu w Alejach Jerozolimskich i w alei Solidarności.
Od najbliższej soboty do 15 listopada zamknięte będą lewe pasy Alej Jerozolimskich oraz wiaduktu, mostu i alei Poniatowskiego na odcinku od Żelaznej do ronda Waszyngtona. Skrajne lewe pasy będą czynne tylko na dojazdach do skrzyżowań.

W związku z remontem utworzony będzie również pas wyłącznie dla ruchu tramwajów w alei Solidarności między placem Wileńskim a placem Bankowym.

O wszystkich kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanych z modernizacją linii tramwajowej będziemy na bieżąco informowali w dziale utrudnienia.

A więc nawet do 15 listopdad będziemy tkwić w tym chaosie...
 

·
'czerniakoskie'
Joined
·
986 Posts
Sławek;13683374 said:
na moście Poniatowskiego, gdzie nastąpi jak wieść głos " obniżenie torowiska do poziomu jezdni, bo pojazdy mogły się po torowisku poruszać".
W WOT mówili, że wprawdzie będzie obniżone, ale i tak nie będzie dostępne dla wszystkich pojazdów, a jedynie dla uprzywilejowanych
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
10,204 Posts
Ja to widze to torowisko coś jak na moście Śląsko - Dąbrowskim tylko w ładniejszej wersji ;)
Będziesz zawiedziony, jak na trasie WZ lewy pas na stałe zostanie wydzielony dla tramwai i autobusów. ;)

EDIT dla przypomnienia
Tramwaje ominą korki na Trasie W-Z
Krzysztof Śmietana
2007-05-16, ostatnia aktualizacja 2007-05-15 23:50

Na zablokowanym przez samochody moście Śląsko-Dąbrowskim wreszcie powstanie pas tylko dla komunikacji miejskiej. Najpierw pojadą nim tramwaje, a jesienią także autobusy
Te rewolucyjne udogodnienia dla pasażerów, o które od dawna zabiegaliśmy w "Gazecie", wiążą się z remontem torów tramwajowych na innej przeprawie przez Wisłę. Dokładnie za miesiąc zacznie się prawdziwa gehenna wszystkich, którzy jeżdżą Al. Jerozolimskimi. Z powodu remontu torowiska od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona do końca września nie będą kursować tramwaje. O jeden pas ma być też zwężona jezdnia Alej. Najgorzej będzie na moście Poniatowskiego, gdzie zostanie tylko jeden pas, na którym będą musiały się zmieścić i autobusy, i prywatne samochody. Roboty są po to, by jesienią tramwaje mogły zacząć jeździć ciszej i szybciej.

Żeby zmniejszyć spodziewane problemy, Zarząd Transportu Miejskiego uznał, że trzeba wprowadzić ułatwienia na innych mostach. Część tramwajów zostanie przeniesiona z Al. Jerozolimskich na Trasę W-Z i dlatego urzędnicy zdecydowali, że trzeba wreszcie wprowadzić tam udogodnienia dla komunikacji publicznej. Zamiast tkwić w korkach, pojadą wydzielonym tylko dla nich pasem. Oznacza to, że samochody będą musiały się zmieścić na drugim. - Policja ma pilnować, żeby kierowcy nie blokowali przejazdu tramwajom - zapowiada szef ZTM Leszek Ruta. Propozycję wstępnie poparł miejski inżynier ruchu Janusz Galas. - Remont spowoduje gigantycznie utrudnienia. Dlatego uprzywilejowanie komunikacji miejskiej wydaje się dobrym rozwiązaniem - zaznacza. Wczoraj potwierdziliśmy, że zgodził się nawet na przywrócenie zawieszonej kilka lat temu czwórki, która w drodze z Wyścigów na Stalową z pl. Bankowego skręcała na Trasę W-Z.

Równocześnie ZTM chce wycofać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego część linii autobusowych (np. 160 i 192) i przenieść je na sąsiedni most Świętokrzyski. Liczy też na lepsze wykorzystanie kolei. Część autobusów będzie dowozić pasażerów do Dworca Wschodniego i stacji Stadion. Miasto chce wynająć kilka składów od kolei, które jeździłyby wahadłowo od Dworca Zachodniego do Wschodniego.

Dyrektor Ruta planuje, że po zakończeniu remontu w Al. Jerozolimskich wydzielony pas dla komunikacji na Trasie W-Z będzie działać nadal. Wtedy oprócz tramwajów będą nim jeździć także autobusy.

O taki korytarz dla transportu zbiorowego od wielu lat walczyli specjaliści od komunikacji. Według obliczeń podróż tramwajem lub autobusem z Dworca Wileńskiego do pl. Bankowego w szczycie zamiast 18 min - jak teraz - zajęłaby tylko 5 min.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
 

·
Registered
Joined
·
509 Posts
Mam nadzieję, że na Trasie W-Z i na wszystkich nowych BUS-pasach związanych z tym remontem w te wakacje pojawią się Policjanty i takie krawężniki:


fot. K.Kraśnicki

Chociaż SUV-nicowi bedą po nich śmigać bez kłopotu
 

·
s_tomek
Joined
·
5 Posts
jechałem dziś ramo alejami od żelaznej/Lindleya do centralnego – widok jak z poligonu kończyli demontować szyny z podkładami i wybierali podbudowę. Koniec remontu to nie jest data wrześniowa wtedy włączą tory do ruchu – a roboty będą jeszcze trwały do października…………..ale czym jest te kilka miesięcy w „małych korkach” do jazdy niskimi tramwajami po nowych szynach.
Jechałem o godzinie 10 i do Degola był taki korek że odbiłem w Jana Pawła – wyobrażam sobie tą sodomie i gomorie w tygodniu w szczycie – i tych kierowców którzy nie będą jeździć po wyznaczonych pasach dla komunikacji miejskiej ………….. tylko grzecznie jednym pasem … na szczęście jeżdżę wcześnie rano 6 albo wieczorem 19 w tej okolicy więc może nie będę stał w korkach – ale objazd trzeba jakiś wymyślać… pozdrowienia dla korzystających z Alei Jerozolimskich
 

·
Registered
Joined
·
4,777 Posts
^^ ja dzisiaj jechałem od siebie do centrum, Poniatowskiego nawet nie próbowałem, pojechałem na Świętokrzyski - i mimo że sobota to korek na Tamce i Świętokrzyskiej był jak w dzień powszedni. Normalnie w sobotę to tam pojedyncze samochody były... Czarno widzę te kolejne kilka miesięcy.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
14,393 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Jak jechałem dizś tam, to oc strony zachodniej do Centralnego - zamist torów była głęboka i długa dziura.
Korek jest przy światłach z Emilii Plater, potem luz.
Przy rondzie koło rotundy zdemontowali chodniki.
 

·
Registered
Joined
·
306 Posts
Pomocy ! ;)

W najbliższy czwartek po raz pierwszy jadę do Warszawy samochodem i muszę dojechać do samego centrum na ul. Królewską. Pomijając strajkujących lekarzy, czy co tam się jeszcze do stolicy przywlecze, trafię na ten nieszczęsny remont Jerozolimskich i mam w związku z tym pytanie: wyznaczyłem sobie na stronie map24.interia.pl trasę dojazdu do wspomnianej Królewskiej i w niewielkiej części przebiega ona właśnie przez Al.Jerozolimskie. Wjadę na nie od ul. Łopuszańskiej, a zjadę na Rondzie Jazdy Polskiej w ul. Waryńskiego. Czy złapie mnie na tym odcinku remont na Alejach ? I ile godzin mam liczyć na dojazd do Królewskiej, zakładając wjazd do stolicy od Radomia ? ;)
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
14,393 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Od Radomia?

Najszybciej dojedziesz jadąc od Katowickiej do Raszyna, gdzie skręcasz na Dawidy w prawo. Jedziesz jak główna dróżka prowadzi, aż do ul. Puławskiej gdzie skręcasz w lewo w kierunku centrum.

Jedziesz Puławską. Mijasz estkadę drogowa nad skrzyżowaniem i trzymajac sie prawego pasa, na następnym skrzyżowaniu 3 poziomowym skręcasz w prawo w Dolinę Służewiecką.

Jedziesz prosto przez i na 5 światłach skręcasz w lewo w Sobieskiego.
Jedziesz prosto aż do Pl 3 Krzyży. Tam skręcasz w lewo za kościołem (na światłach).
Po skręcie droga nakaże Ci po chwili skręt w prawo i potem skręcasz w lewo (99% at tam skręca).
Skrecasz na światach w prawo. Jedziesz teraz cały czas prosto, mijasz kilka skrzyżowań, świateł. Jak będziesz miały wybór tylko skręt w lewo lub w prawo - właśnie dojechałeś do Królewskiej :)

To znacznie bardziej skomplikowane niż jazda Katowicką na wprost, ale ominiesz korki :)
 

·
Registered
Joined
·
2,043 Posts
Pomocy ! ;)

W najbliższy czwartek po raz pierwszy jadę do Warszawy samochodem i muszę dojechać do samego centrum na ul. Królewską. Pomijając strajkujących lekarzy, czy co tam się jeszcze do stolicy przywlecze, trafię na ten nieszczęsny remont Jerozolimskich i mam w związku z tym pytanie: wyznaczyłem sobie na stronie map24.interia.pl trasę dojazdu do wspomnianej Królewskiej i w niewielkiej części przebiega ona właśnie przez Al.Jerozolimskie. Wjadę na nie od ul. Łopuszańskiej, a zjadę na Rondzie Jazdy Polskiej w ul. Waryńskiego. Czy złapie mnie na tym odcinku remont na Alejach ? I ile godzin mam liczyć na dojazd do Królewskiej, zakładając wjazd do stolicy od Radomia ? ;)
Nie kombinuj, tylko od Janek jedź Aleja Krakowską, potem Grójecką do placu Zawiszy. Stąd w lewo w Towarową i na trzecich swiatłach w prawo w Grzybowską. Przedłużeniem Grzybowskiej jest Królewska. Co do czasu - zależy o jakiej porze znajdziesz się w Jankach... W godzinach szczytu przejazd od Janek do placu Zawiszy potrwać może około godziny (jak masz pecha , to dłużej...)
 
1 - 20 of 708 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top