SkyscraperCity banner

2081 - 2100 of 2270 Posts

·
Moderator
Czysty luz, czyste niebo, luksus, sukces kuhwa
24,939 Posts
Ale co to jest za argument?

Niech będzie źle i ch**wo, bo na innym moście przed przebudową to dopiero było ch**wo?

·
Registered
453 Posts
To ja może zaproponuję:
Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie.
§ 252. Balustrady zabezpieczające
Wysokość balustrady, o której mowa w § 251 ust. 3 pkt 1, powinna wynosić:
2) przy ścieżkach rowerowych znajdujących się przy balustradzie - nie mniej niż 1,2 m,

·
Kot Schrödingera
5,504 Posts
Żaden.
Ja nie mam pojęcia jaką wysokość mają barierki i nie kręcę gó..burzy.
Jeśli zwrócenie uwagi na problem uznajesz za kręcenie gównoburzy, to żal mi Ciebie.

·
Registered
1,713 Posts
Barierki mają (na 99 %) 120 cm. Tyle ile jest w przetargu i ile wynosi minimum. Zazwyczaj minimalne dopuszczalne wymiary nie są optymalne. 120 cm to przy moim wzroście (180 cm) będzie w okolicach pasa. Na rowerze siedzę z 5-10 cm wyżej. Nie wiem jaka będzie szansa wpadnięcia do wody ale poczucie strachu raczej będzie duże.
https://www.google.pl/maps/@52.2349...bVCFPlViBbXsBcXYkg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
Na Poniatowskim barierki wyglądają jakby miały nie mniej niż 120 cm i jadąc rowerem mam poczucie że mogę spać.
Pomijając wysokość barierki powinny być wygięte na zewnątrz przez co zwiększa się szerokość efektywna i zmniejsza się ryzyko uderzenia kierownicą.

·
Registered
19,975 Posts
Na Poniatoszczaku to chyba po chodniku formalnie rowerem nie wolno?

Natomiast co do dróg z założenia dla rowerów - zgadzam się, że 1.20 wydaje się przymało. Z drugiej strony - nie słyszałem jeszcze o takim wypadku, żeby ktoś przeleciał.

·
rob...z
278 Posts
Rozstrzygnęliśmy przetarg na dokumentację projektową z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 850 tys. zł złożyła firma Promost Consulting z Rzeszowa. Czas realizacji zadania – 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

http://zmid.waw.pl/zamowienia-publi...iagu-trasy-lazienkowskiej-przy-agrykoli-1061/
Wracając jeszcze do przebudowy wiaduktów nad Agrykolą, to czy można poprosić ZMID o trochę więcej szczegółów na ten temat:
1. Jaki jest zakres tej przebudowy (od .. do ..), czy będzie obejmować przystanki autobusowe na Rozdrożu i nad Rozbrat? i dojścia do tych przystanków.
2. W jaki sposób planowana infrastruktura rowerowa będzie się łączyć z istniejącą na placu na Rozdrożu i budowaną na moście Łazienkowskim (czy w ogóle jest plan żeby się łączyła)? Czy będą jakieś rampy wjazdowe/zjazdowe? Co z chodnikami i schodami wzdłuż Trasy od Rozdroża do początku wiaduktów przy rondzie Sedlaczka?
3. Jakie będą szerokości pasów ruchu dla pojazdów na wiadukcie? A jaka będzie szerokość chodnika, drogi dla rowerów? Jeśli można to w porównaniu do obecnych szerokości.
4. Jak planuje się prowadzenie samego remontu, czy całość będzie zamknięta dla ruchu, czy ruch będzie odbywał się po jednej połówce w obie strony? Jak długo będzie trwał sam remont (orientacyjnie)?
5. Czy planuje się budowę chodnika pod estakadami po stronie południowej od ronda Sedlaczka do alei Hopfera?
6. Co generalnie planuje się pod estakadami, w sensie czy zostanie taki sam pierd....nik jak jest do tej pory?
7. Jak będzie rozwiązana kwestia odwodnienia estakad?

I jeszcze wizualizacja terenu pod estakadami. Parę miesięcy temu wyglądało to tak (w stronę Wisły):

i w stronę placu na Rozdrożu:

·
Już mostowiec:)
120 Posts
Nie ale Niemiec po mnie jechał i to dwa razy.

Mistrzu nie widział ale już wie. Tak z daleka to pracownik ma przynajmniej do pasa, nie mamy jego rysopisu to se możemy zgadywać jaka jest wysokość.
Na Grota barierki były niższe od kierownika i dodatkowo słupy stały na tym wąskim chodniczku. Efekt był rewelacyjny jak by się miało spaść.

Zawsze to można zgłosić do CBŚ, może już znaleźli podpalacza to znajdą też tego lichego projektanta co za niskie barierki wymyślił.
Z cyklu - nie znam się ale się wypowiem. Przepraszam, że wracam do tego posta i poruszam znów ten temat ale jestem zaangażowany w ten projekt i zwrot "ku lichemu projektantowi" odnoszę osobiście.
Nie ma czegoś takiego "se wymyślił" - balustrada zewnętrzna (a nie barierka) ma 120 cm co jest zgodne z Rozporządzeniem dot. obiektów (Dzięki @basic :) ). Co więcej rozwiązania projektowe były konsultowane i uzgodnione z ZDM oraz rowerzystami z BDiK. Tutaj nie ma dowolności projektanta.

Na koniec info co jest zrobione (strona warszawska bo o niej wiem najwięcej):
- są deskowania pod obiekty żelbetowe, zbrojenie jest też już układane,
- przyczółki z grodzic do ramp,
- po stronie północnej jest już cała kładka stalowa pod mostem, po stronie południowej w trakcie.

·
Registered
3,994 Posts
Chyba pomyliłeś adres? Ja nie mam problemu bo nie widziałem, nie jechałem.
Ktoś na podstawie zdjęcia zaczął gównoburzę i jeszcze znalazł przyjaciela.
Jeszcze "strona warszawska", po co to zabierać głos?

·
Registered
3,398 Posts
Wracając jeszcze do przebudowy wiaduktów nad Agrykolą, to czy można poprosić ZMID o trochę więcej szczegółów na ten temat:
1. Jaki jest zakres tej przebudowy (od .. do ..), czy będzie obejmować przystanki autobusowe na Rozdrożu i nad Rozbrat? i dojścia do tych przystanków.
2. W jaki sposób planowana infrastruktura rowerowa będzie się łączyć z istniejącą na placu na Rozdrożu i budowaną na moście Łazienkowskim (czy w ogóle jest plan żeby się łączyła)? Czy będą jakieś rampy wjazdowe/zjazdowe? Co z chodnikami i schodami wzdłuż Trasy od Rozdroża do początku wiaduktów przy rondzie Sedlaczka?
3. Jakie będą szerokości pasów ruchu dla pojazdów na wiadukcie? A jaka będzie szerokość chodnika, drogi dla rowerów? Jeśli można to w porównaniu do obecnych szerokości.
4. Jak planuje się prowadzenie samego remontu, czy całość będzie zamknięta dla ruchu, czy ruch będzie odbywał się po jednej połówce w obie strony? Jak długo będzie trwał sam remont (orientacyjnie)?
5. Czy planuje się budowę chodnika pod estakadami po stronie południowej od ronda Sedlaczka do alei Hopfera?
6. Co generalnie planuje się pod estakadami, w sensie czy zostanie taki sam pierd....nik jak jest do tej pory?
7. Jak będzie rozwiązana kwestia odwodnienia estakad?
Zakres prac, to w głównej mierze odtworzenie istniejących wiaduktów. Jeżeli chodzi o ciągi piesze i rowerowe, projektant musi uwzględnić wytyczne przekazane przez ZDM:
- po stronie południowej droga dla rowerów i pieszych o szerokości minimum 3,4 m,
- po stronie północnej chodnik o szerokości minimum 2 m lub (jeżeli pozwolą na to warunki techniczne) droga dla pieszych i rowerów o szerokości minimum 3,4 m,
- zastąpienie schodów na przedłużeniu al. Szpitala Ujazdowskiego pochylnią o nachyleniu do 6%,
- zaprojektowanie pochylni między przystankiem Rozbrat 01 a istniejącym ciągiem pieszym wzdłuż al. Armii Ludowej w kierunku Solca (poniżej skarpy) oraz rondem Sedlaczka, a w przypadku budowy ścieżki po północnej stronie – zaprojektowanie pochylni prowadzącej od przystanku Rozbrat 02 w kierunku wschodnim,
- zaprojektowanie trasy rowerowej od pl. Na Rozdrożu do Łazienkowskiej.
O dokładniejszych szerokościach ciągów pieszych, rowerowych i pasów jezdni będzie można powiedzieć więcej w czasie tworzenia projektu. O rozwiązaniach dotyczących odwodnienia też. Zagospodarowanie terenu pod estakadami nie jest częścią tego zadania.
Projekt czasowej organizacji ruchu przygotuje wykonawca, który będzie budował wiadukty, uprzednio uzgadniając go z biurem mobilności. Ale to dalszy etap, na razie będzie wykonywana tylko dokumentacja projektowa. Tak czy inaczej, z pewnością nie zostaną zamknięte oba wiadukty jednocześnie. Orientacyjnie budowa potrwa ok. dwóch lat.

·
Registered
369 Posts
Kilka zdzisiów:

Coś się działo na kładce północnej - zdjęcie zrobiłem głównie po to, żeby pokazać skalę. Trochę chyba tam będzie nisko - nie żeby się głową zawadzało, ale chyba będzie wrażenie pewnej ciasnoty.

Spaw w całej okazałości.

A tu już kładka południowa - właśnie wchodzi nad wodę.

Pan spawacz zrobił sobie przerwę.

A tu pan od przesuwania szyn. Jak będę wracał za półtorej godziny, to ta machina oblężnicza będzie pokonywać latarnię po lewej.

Widok na obie kładki po lewej stronie. Ładne to będzie.

A tu właśnie latarnia przenika przez pomost.

Tyle na dzisiaj. Szybko idzie.

·
Registered
654 Posts
Cholibka, może to trochę dziwne (a dokładniej mało istotne), ale dzięki tym kładkom most bardzo zyska na urodzie. Niby nic specjalnego, ale milej się będzie z okolic Mostu Poniatowskiego spoglądało na południe ;)

2081 - 2100 of 2270 Posts