SkyscraperCity banner

1 - 20 of 8087 Posts

·
zakochaj się w wawie
274 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Bardzo mnie cieszą bo jest ich wciąż więcej i więcej. Remontuje się praktycznie wszystko, stare, nowsze ba nawet najnowsze (FIM). Warszawa z miesiąca na miesiąc jest miastem coraz to bardziej zadbanym. Niektóre remonty wychodzą lepiej, inne gorzej, niektóre tylko w części (słynna kamienica przy Al. Jerozolimskich), jednak widać ogromny ruch w mieście – łącznie z remontami ulic. Nie wiem, czy wątek się spodoba, przetrwa i czy zostanie tu czy gdzie indziej przeniesiony. Stworzyłam go, bo uważam, że jest potrzebny. W dziale zabytki są już pokrewne wątki, jednak dotyczą one zabytkowych obiektów. Uważam, że w Warszawie remonty są tak potrzebne jak nowe inwestycje. Fajnie byłoby sygnalizować je w tym treadzie, robić zdjęcia typu „przed” i „po”.

Zapraszam do dyskusji :)

Jako pierwszy podaję przykład remontu jednego z budynków Politechniki Warszawskiej, zlokalizowanego blisko Centrum i wymagającego od dawna porządnego remontu.

·
zakochaj się w wawie
274 Posts
Discussion Starter #2
Remonty w Warszawie ruszyły pełną parą i już w sumie nie zdziwiłam się za bardzo, jednak bardzo ucieszyłam, kiedy zobaczyłam dziś, że właśnie stawiają rusztowania na budynku Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej przy Al. Niepodległości 222.

Pozwalam sobie przykleić zdjęcie obiektu ze strony http://www.warszawa1939

Informacje o obiekcie

Budowa: 1929-34.

Wzniesiony razem z Gmachem Elektrotechniki na terenie dawnego cmentarza ujazdowskiego (1831-37).
Na elewacji od strony Koszykowej - nad planowanym głównym wejściem do budynku (?) prawdopodobnie znajdował się wizerunek orła w koronie, który został otynkowany bądź w czasie II wojny św. bądź też w trakcie powojennej odbudowy gmachu. Przed wejściem od strony południowej ustawiono popiersie Ignacego Mościckiego dłuta Stanisława Lewandowskiego.
Odbudowany: Budynek nieznacznie ucierpiał w czasie II wojny św. - odbudowany 1948-52. W 1955 z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży na ścianie od strony Koszykowej został namalowany wizerunek gołębia pokoju.
Na miejscu pomnika przed wejściem ustawiono kamień upamiętniający poległych w czasie wojny profesorów i studentów Politechniki.

a oto dane z ogłoszenia o przetargu na roboty budowlane - na czym, będzie polegał remont

21131

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Warszawa: wykonanie robót remontowo-modernizacyjnych elewacji budynków (elewacja od strony Al. Niepodległości) Wydziału MEiL wraz z wymianą stolarki okiennej w Warszawie przy ul. Al. Niepodległości 222 - Etap I

Akurat ten budynek mijam codziennie, jadąc do pracy i zawsze się zastanawiałam, kiedy się za niego wezmą, był już naprawdę w stanie zaawansowanego zniszczenia. Bardzo źle wpływał na wygląd okolicy, teraz tak strasznie i przygnębiająco będzie na mnie działał na tym odcinku tylko gmach MON.

·
Registered
929 Posts
Remontuje się nie tylko zabytki - zauważam, że wymieniane są latarnie, stare nawierzchnie ulic, sygnalizacja, przystanki...

·
Banned
8,060 Posts
mniej gadania a wiecej zdjec - zgoda, albo bardzo krutkie komentarze.

·
Registered
262 Posts
Próżna...kiedy do diabła coś sie tam ruszy, Warimpex zapowiadał huczny start na wiosne a ostatnio chodza sluchy ze nie ma jeszcze ani jednego pozwolenia....Wstyd i to w samiuskim centrum...

·
Robert
9,705 Posts
f. Centralny Park Kultury im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza
Jest najmłodszym z ogólnomiejskich parków. Założony po wojnie, rozciąga się na powierzchni ponad 53 hektary. Jest to park wypoczynkowy o współczesnym zgeometryzowanym układzie. Na osi głównego założenia parkowego, przy wybrzeżu Wisły, znajduje się pomnik poświęcony saperom. Wschodni fragment parku sąsiaduje z gmachem Sejmu RP.

więcej: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=14744519#post14744519

pełno w wodzie reflektorów.Trzeba to zobaczyć po zmroku

·
Registered
903 Posts
Biorą się za remont placu szembeka oraz ul zamienieckiej (Praga Południe) a dokładnie -płyty na kostke downa, widziałem bez samochodów, miejsca się nagle zrobiło MULTUM! Niestety już stoją samochody, ech mogłem zrobić zdjęcie, chociażby komórką. Na placu szembeka wyremontowali też kamienicę, bardzo ładnie wygląda, postaram się przejść i zrobić jej zdjęcie, ciekawe ile wytrzyma bez bazgrołów..

·
Iroquois of Europe
9,827 Posts
^^
Kilka lat temu był remontowany. Kolorów na pewno nie zmienią, bo to uwaliłoby postmodernistyczną koncepcję architektoniczną tego budynku.

·
Semper Invicta
25,361 Posts
[Warszawa] Remonty

Zauwżyłem brak wątku w którym mozna by spokojnie wymienić że taki a taki budynek (który nie jest ani zabytkiem, ani kamienicą) przechodzi remont. Jeżeli pomysł chybiony - prośba o usunięcie.

Zatem:

Nigdzie nie wspomniany remont przechodzi Fasada Ministerstwa Finansów przy Świętokrzyskiej - narożnik Czackiego i Św Krzyskiej.

Pozatym stoi Żuraw przy Muzeum Narodowym - dokładnie na placyku z militariami przed Muzeum Wojska Polskiego.

Zachęcam do zamieszczania swoich spostrzeżeń. Zarówno jeśli miałyby dotyczyć budynków użyteczności publicznej, gmachów rządowych, ale i ciekawych budynków mieszkalnych z okresu PRLu...

·
ryjek
1,529 Posts
Remontowane są trzy budynki na skrzyzowaniu Żelaznej z Chłodną - dwa wielgaśne bloki i jeden biurowiec - nic takiego ale zrobi się trochę ładniej, bo na razie to skrzyżowanie to trzeci świat.

Acha - i remontują też piękną kamienicę na Chłodnej 9 (jedyna zachowana po tej stronie). O ile pamiętam, kamienica jest komunalna, więc to miasto się za to zabrało - remont potężny (dach, klatki, podwórka, bramy, elewacja - wszystko) - jak sovbie przypomnę, że 6 lat temu mogłem tam kupić 60 metrowe mieszkanie z antresolami (co dawało w sumie ponad 100 metrów powierzchni) za 120 tysięcy złotych to mi się słabo robi, jaki ze mnie frajer...

·
Semper Invicta
25,361 Posts
Remontowane są trzy budynki na skrzyzowaniu Żelaznej z Chłodną - dwa wielgaśne bloki i jeden biurowiec - nic takiego ale zrobi się trochę ładniej, bo na razie to skrzyżowanie to trzeci świat.

Acha - i remontują też piękną kamienicę na Chłodnej 9 (jedyna zachowana po tej stronie). O ile pamiętam, kamienica jest komunalna, więc to miasto się za to zabrało - remont potężny (dach, klatki, podwórka, bramy, elewacja - wszystko) - jak sovbie przypomnę, że 6 lat temu mogłem tam kupić 60 metrowe mieszkanie z antresolami (co dawało w sumie ponad 100 metrów powierzchni) za 120 tysięcy złotych to mi się słabo robi, jaki ze mnie frajer...
Z tego co słyszałem to remont przeprowadza wspólnota tejze kamienicy...

1 - 20 of 8087 Posts