SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2681 - 2700 of 9998 Posts

·
Karbowy
Joined
·
3,949 Posts
2/2

Po wywierceniu otworu do kołnierza przykręca się zasuwęA do niej pierścień z gwintem w środkuDalej już prosto. W gwint idzie plastikowa złączka zaciskowa a w nią rura doprowadzająca do mnie. Na zasuwę nakłada się teleskopowe pokrętło
(jest wewnątrz niebieskiej osłony) i jużTeraz tylko koparka i na koniec wkopanie studzienkiJutro mają zacząć układanie drogi z płyt betonowych która doprowadzi mnie do wyjazdu z garaży przy bloku 92 skąd będzie wyjazd na nową Górczewską.
Plany zmieniają się szybko, jeszcze wczoraj miałem do tego wyjazdu dojeżdżać starą jezdnią. Samo życie :)
 

·
Need S7 Warszawa-Grójec!
Joined
·
1,486 Posts
Na koniec dzisiejszych urzędowych godzin pracy pojawiły się nowe grafiki organizacji ruchu dla stacji C6.

Poza wspomnianą zmianą kierunku ruchu na Batalionu "Zośka" będzie też można wjechać na Elekcyjną przy Wolskiej w godz. 22-5.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Karbowy
Joined
·
3,949 Posts
Na koniec dzisiejszych urzędowych godzin prac pojawiły się nowe grafiki organizacji ruchu dla stacji C6.
Ciekawe dlaczego w numeracji map na stronach ZDM brakuje numerów 2,9,10 i 11 (są 1,3,4,5,6,7,8,12 i 13). Poza tym chodnik dla pieszych po północnej stronie na wysokości bloku 94/96, 92 i mojego (rys. 6 i częściowo 7) ładnie im się narysował tylko że jest tam gdzie będzie budowa ścianki szczelinowej :)
 

·
Karbowy
Joined
·
3,949 Posts
Po tych płytach będę wyjeżdżał przez najbliższe dwa i pół roku. Trochę to lepsze niż grunt przed nimi.Po drugiej stronie nowego placu budowy (płot już przestawiony) płyty czekają na skończenie kanalizacji na odcinku 92 - Księcia Janusza.Tu będzie wyjazd z placu budowy w kierunku Bemowa. Schematy 5, 6 i 7 które położył kol. Thompson04 sugerują mi, że tędy może wyjeżdżać urobek z tarcz.Przekładka ogrodzenia przesuwa się w kierunku zachodnim. Na nowej Górczewskiej jest już oznakowanie poziome.A tu pełen wir pod blokami 92 i 94/96.

 

·
Wydra
Joined
·
2,049 Posts
Telefon na ostatnim zdjęciu jest extra :)
Przez pół minuty szukałem tam smartfona :nuts:
Ciekawe ile ludzi do tej pory go nie widzi...
 

·
Szlachta Nie Choruje
Joined
·
9,594 Posts
Discussion Starter · #2,693 ·
Między C15 a C16, plac budowy przy Ratuszowej. Dzisiaj koparka zaczęła kopać przy jakichś oznaczeniach w gruncie:


Powiększenie:


Warto zwrócić uwagę na ułożenie tych palików, skosem do ulicy. Strzelam, że odwzorowują one przyszły przebieg torów w tym miejscu, a dokładniej wyznaczają odległość między obydwoma tunelami. Odgięcie by się zgadzało, bo w tym miejscu tory będą skręcać w kierunku Targowej i C15 Dworzec Wileński. Ciekawi mnie tylko, czy to jest docelowa wielkość placu budowy (w co wątpię), czy też będą go rozszerzać (jeśli tak, to czy o sąsiednie boisko, czy też zagrodzą fragment Ratuszowej).

Tutaj zdjęcie wykonane kawałek dalej, też przy Ratuszowej, na odcinku Dąbrowszczaków-Namysłowska. Zgaduję, że w takiej odległości od budynku, a raczej granicy jego działki, będzie przebiegać w tym miejscu tunel?
 

·
Karbowy
Joined
·
3,949 Posts
Szykowałem się już na dolce far niente ale trzeba było jeszcze wystawić śmieci. Ruch przy bloku 92 sprawił, że pobiegłem po kamizelkę, kask i aparat :)

Na podjeździe do garaży betoniarka, na Górczewskiej czekają jeszcze dwiePompa ustawiła się pod garażami.Zdjęcie nieostre, przepraszam, ale pan się strasznie wiercił a nie chciałem błyskać. Tak wygląda pilot do pompy do betonu.Końcówka pompy wprowadzona do kanałuDno kanału. Rury od kanalizacji leżą na wylanej wcześniej płycie betonowej. Po bokach i z góry otoczone są zasypką z suchego cementu.
I na to pójdzie beton - nie byle jaki, bo B37. Czarne folie oddzielają beton od szyn Larsena, jednak je będą wyciągać.
Koło nóg pana prześwituje pomarańczowy przykanalik i widać deskę - szaluneczek. Tam nie będzie betonu, będą jeszcze kopać i podłączać przykanalik do magistraliPan z Knaubera kieruje ustawieniem wylotu ruryI poszło :)

 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Tutaj zdjęcie wykonane kawałek dalej, też przy Ratuszowej, na odcinku Dąbrowszczaków-Namysłowska. Zgaduję, że w takiej odległości od budynku, a raczej granicy jego działki, będzie przebiegać w tym miejscu tunel?
To raczej reper (punkt wysokościowy), który służy do sprawdzania czy grunt nie osiada a tym samym czy budynek nie będzie się walił. Jakbyś przeszedł się chodnikiem to pewnie jest tego więcej. Geodeci będą na tych punktach stawiać łaty, dokonywać niwelatorem odczytu różnic wysokości między punktami i potem w biurze sprawdzać czy się zawali czy nie
 

·
Karbowy
Joined
·
3,949 Posts
Konkretnie na zdjęciu widać betonowóz. Betoniarkę można kupić w Castoramie i postawić sobie w ogródku.
Formalnie racja. Ale tak jak zerknąłem do internetów (gdzie cala prawda jest) to używa się rownież terminu betoniarka albo betoniarka-gruszka :)
 
  • Like
Reactions: mzywial and wojtor

·
Happy Scrappy Hero Pup
Joined
·
1,619 Posts
Na Batalionu AK Zośka już zmieniono organizację ruchu. Czekam na pierwszy dzwon bo masa ludzi wjeżdża od strony Elekcyjnej po staremu - na pamięć.
 

·
Stosuj się do podpisu
Joined
·
556 Posts
Mam pytanie czy dobrze się domyślam, że ze zdjęć ze stacji Targówek wynika, że na poziomie -1 nie będzie pełnej podłogi (stropu) a jedynie belkowanie tak jak tutaj na stacji Trocka?
Część rozjazdowa C17
 
2681 - 2700 of 9998 Posts
Status
Not open for further replies.
Top