SkyscraperCity banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter #1
Witam pięknie.

Mam do Was ogromną prośbę.
W dniu 1 lipca 2011 roku odbędzie się moja (nasza) ceremonia ślubna.
Chciałbym zrobić prezent swojej narzeczonej i zrobić sesję ślubną na którymś z wieżowców - chodzi o to, aby w tle była panorama Warszawy - ma to swój wielki urok. Byłby to piękny prezent ode mnie ponieważ jest to marzenie mojej narzeczonej.

Czy jest szansa, że na którymś z hoteli, galerii, wieżowców można wykonać taką sesję? Jakie mogą być procedury, zezwolenia, koszty?
Czy ktoś może się orientuje?

Słyszałem, a raczej czytałem, że na wieżowców TP można coś takiego wykonać? Prawdę mówiąc nie wiem za bardzo do kogo mam się z prośbą zwrócić i napisać - nie ma żadnych info.

Proszę o pomoc i z góry pięknie dziękuje.

Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.

·
Semper Invicta
26,609 Posts
Witam pięknie.

Mam do Was ogromną prośbę.
W dniu 1 lipca 2011 roku odbędzie się moja (nasza) ceremonia ślubna.
Chciałbym zrobić prezent swojej narzeczonej i zrobić sesję ślubną na którymś z wieżowców - chodzi o to, aby w tle była panorama Warszawy - ma to swój wielki urok. Byłby to piękny prezent ode mnie ponieważ jest to marzenie mojej narzeczonej.

Czy jest szansa, że na którymś z hoteli, galerii, wieżowców można wykonać taką sesję? Jakie mogą być procedury, zezwolenia, koszty?
Czy ktoś może się orientuje?

Słyszałem, a raczej czytałem, że na wieżowców TP można coś takiego wykonać? Prawdę mówiąc nie wiem za bardzo do kogo mam się z prośbą zwrócić i napisać - nie ma żadnych info.

Proszę o pomoc i z góry pięknie dziękuje.

Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.
Trzeba uderzac indywidualnie. Najlepiej poszukac na necie kontaktu do działu marketingu danego wieżowca, albo osobiście przez recepcję atakowac.

Z listy musisz skreślic na starcie WTT - na tym wieżowcu nie ma dachu w dosłownym tego słowa znaczeniu i Mariott z uwagi na ilośc urządzeń zamontowanych na dachu raczej mało prawdopodobne jest wpuszczenie nan fotografa.

Pomyśl czy chcesz miec panoramę miasta wraz z wieżowcami wokół, czy też zależy Ci na panoramie miasta z wieżowcami w tle - bo to jest kwestia wyjściowa jaki budynek atakowac. Powodzenia

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter #3
Dzięki piękne za odpowiedz.
Do WTT napisałem mejla i miły Pan właśnie wyjaśnił mi, że nie ma takiej możliwości, ale podpowiedział, że na budynku Tepsy można coś takiego załatwić i udostępniają lądowisko do takich celów.
Niestety jestem skazany na drogę mejlową bądż też telefoniczną odnośnie *atakowania* budynków i ich zarządców itp, ponieważ na stałe mieszkam za granicą:-\.
Zdaje sobie sprawę, że w ten sposób będzie b. ciężko coś załatwić, no ale muszę próbować.

P.S Chcę mieć panoramę miasta z wieżowcami w tle:)

·
Mam bez liku...
7,960 Posts

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter #5
Dzięki za podpowiedz!

Może ktoś jeszcze ma jakieś sprawdzone miejscówki na taką sesję ślubną?

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter #8
Pięknie dziękuję... wielkie piwo dla Was :)

Między nami - dostałem info, że jest opcja zrobienia sesji na jednym z hoteli w centrum, oczywiście odpłatnie i na dobrą sprawę nie mało... bo za godzinkę liczą sobie sporo kasy!!! No ale czego się nie robi dla przyszłej żony:)

Czy ktoś był na dachu hotelu Intercontinental? Myślicie, że sesja zdjęciowa (ślubna) jest dobrym pomysłem tam - - - chodzi mi o to, czy widoki będą OK (tło sesji) ?

I jeszcze dość istotne pytanie: * Czy lepiej jest robić sesję w ciągu dnia, czy może lepiej jest wieczorem, gdzie wszystkie budynki, wieżowce dookoła są rozświetlone, bo ma to swój urok?

·
Registered
3,253 Posts
Najpierw napisałeś, że chcesz panoramę Wawy z wieżowcami w tle, a później że dookoła, no to musisz się zdecydować.
Jeśli wybierasz opcję nr.1, to proponuję nawet dach jednego z bloków osiedla na którym mieszkam (os.Panieńska), stąd masz łądną panoramę jednocześnie na Starówkę i wieżowce.

·
Mam bez liku...
7,960 Posts

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter #14
Hmmm, Polex - ludzie mają różne fanaberie :)
Dla mnie sesja zdjęciowa (ślubna) na dachu jednego z najwyższych wieżowców w Warszawie, jest dużo fajniejsza i ciekawsza niż oklepane sesję np. na Starówce itd. gdzie często ma to miejsce.

Dla mnie była by to niezapomniana pamiątka i przeżycie. Zawsze to coś oryginalnego:)

Napisałem do kilku hoteli, wieżowców, budynków, galerii handlowych i póki co same odmowy (względy bezpieczeństwa, co jest zrozumiałe, brak płaskiego dachu itp), ale tylko InterContinental napisał wprost, że jest taka możliwość wykonania na ich dachu sesji zdjęciowej, podał konkretne kwoty itd - także jest OK.

·
ain't bovvered
253 Posts
W sloneczny dzien wiezowczyki tez sie ladnie prezentuja. W lipcu dojdzie jeszcze fotogeniczny szkielet Zlotej44 z zurawiami i bajerami.

Fota z dachu budynku TePsy na Twardej.
zrodlo: FPW; autor: nie pamietam

1 - 17 of 17 Posts