SkyscraperCity banner

?

1 - 20 of 22 Posts

·
pkrajewski.pl
1,011 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Siedziba Transportowego Dozoru Technicznego
Puławska 125, 02-707 Warszawa
Realizacja: 2020 r.

Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
Generalny wykonawca: Budimex
Zdjęcia: Piotr Krajewski(02.2020)

Więcej zdjęć budynku: https://pkrajewski.pl/warszawa-siedziba-transportowego-dozoru-technicznego/

Dane Techniczne: (źródło: urbanity.pl)
Wysokość strukturalna: 55 m
Wysokość do dachu:55 m
Kondygnacje nadziemne: 19
Kondygnacje podziemne: 2
Powierzchnia całkowita: 23674 m2
Powierzchnia użytkowa: 15240 m2
Powierzchnia zabudowy: 1814 m2
Kubatura: 90885 m3
Miejsca parkingowe: 121

Opis: (źródło: urbanity.pl)
Siedziba Transportowego Dozoru Technicznego to Warszawski wysokościowiec w granicach dzielnicy Mokotów przy Puławskiej, Bukowińskiej. Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku 2016, a zakończyła się w czwartym kwartale 2019 roku. Całkowita powierzchnia tej dziewiętnastokondygnacyjnej nieruchomości wynosi prawie 24 tys. m.kw., zaś użytkowa ponad 15 tys. m.kw.. Biuro JEMS Architekci odpowiada za projekt architektoniczny obiektu, jego inwestorem jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Consultingowych Budownictwa Bud-Invent, natomiast na generalnego wykonawce została wybrana spółka Budimex z Warszawy. Niedaleko znajdują się budynek Bukowińska 26C, budynek Rezydencja przy Skoczni oraz Dom Morski.

·
Registered
46 Posts
Mam bardzo mieszane uczucia. Budynek ma bardzo ładną, wypracowaną rzeźbę ale jest kilka wyjątkowo irytujacych szczegółów.
Parter nie do przyjęcia, z perspektywy chodnika wygląda mniej miejsko niż niejeden market. Dziwi biorąc pod uwagę, ze jest to całkiem spory biurowiec więc na pewno usługi by się przyjęły. Poza martwą strefa irytuje wysokość parteru, przy kaskadowej formie budynku aż się prosi żeby jakoś zaznaczyć ten parter.
Druga sprawa to coś co się dzieje na dachu. Coraz częściej mam wrażenie, ze architekci się nie przyznają do tego co się dzieje ponad gzymsem, tutaj widać to szczególnie. Szkoda, bo a czarna buda (I rama której już nie rozumiem) bardzo zaburza formę budybku.

·
...
11,976 Posts
Na pierwszy rzut okna wcisnął bym 10tkę, ale po dłuższym zastanowieniu, widzę pewne trudności w ocenie . Nie wiem jak ten budynek siedzi urbanistycznie i funkcjonalnie ( na poziomie parteru) w tkance miasta - wiem tylko że to nie centrum (ps. przy Pałacu by świetnie wyglądał).
To co widzę - bryła świetna, ale elewacja tylko dobra, no może bardziej niż dobra - za bardzo wszystko jest dla mnie monotonne, brakuje mi nawet symbolicznego przełamania, detalu.
9,5/10

·
Registered
Underground out of Voland.
7,834 Posts
19 sztoków i 55 metrów? Nie więcej?
Ciężki trochę... Zawsze lubiłem ciężkie budynki, ale tu jakoś mi to trochę przeszkadza. Ale jest prosty i dostojny, to dobrze, choć przydałoby się jakieś subtelne urozmaicenie w którymś miejscu. 8... Niech będzie 8,5.

·
Registered
1,349 Posts
A ja trochę nie rozumiem aż takich zachwytów nad tym budynkiem. Z pewnością pod względem elewacji jest czymś odmiennym od dominujących niepodzielnie tynku i szkła, ale architektonicznie jak dla mnie ten budynek nie wygląda zbyt dobrze, ma kiepskie proporcje, z niektórych stron wydaje się być bardzo ciężki i przysadzisty. Do tego z daleka wydaje się być bardzo płaski, a okna z wyraźnym refleksem sprawiają wrażenie, jakby był to budynek pomo. O tym stelażu już nie wspomnę. Dla mnie 6/10.

·
Registered
65,106 Posts
Fajna nieregularność. Choć elewacja nie porywa to jest "bezpieczna w czasie" :|. Poprawny acz z małą nutką szaleństwa - czegoś więcej! 8,5/10

·
Registered
374 Posts
Budynek świetny, ale niestety posiada spore mankamenty. Kiepskie przyziemie i bezsensowny stelaż na dachu już zostały tu wymienione, ale absolutnie największą wadą budynku jest to, że w słoneczne popołudnia, widziany pod ostrym kątem z zachodniego chodnika Puławskiej z odległości większej niż 100 metrów, zlewa się w zupełnie jednolitą, betonową bryłę. Cała tektonika elewacji po prostu zanika.

Mimo wszystko 8 za całokształt.

·
Registered
1,739 Posts
Ten stelaż powstał by ominąć zapisy co do minimalnej wysokości budynku, gdyby nie powstał, w jego miejscu musiałby być wybudowane dwie kondygnacje.

·
Registered
1,349 Posts
A co stało na przeszkodzie wybudowaniu tych dwóch kondygnacji? Nawet bez tego "schodka" budynek i tak wyglądałby lepiej niż ze stelażem.

·
Registered
234 Posts
Ten stelaż powstał by ominąć zapisy co do minimalnej wysokości budynku, gdyby nie powstał, w jego miejscu musiałby być wybudowane dwie kondygnacje.
Po co w ogóle płaci się za tworzenie MPZP skoro nawet jednostki państwowe mają je głęboko... w głębokim poważaniu.
Budynek całkiem przyjemny, elewacja zgapiona troszkę z wrocławskiego Retro ;)
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2112249

Zagospodarowanie działki, w kontekście całego klinu, niestety tragiczne.

7.5

·
Registered
883 Posts
Po co urzędnicza ambicja aby określać parametry budynku z dokładnością do pojedynczych metrów i decydowania w którym miejscu dominanta a w którym wychodek? Może zamiast tego poświecić energię na posprzątanie podziału dzialek i wyrównanie pierzei?

·
3D
7,150 Posts
Średni budynek, nie ma w nim nic innowacyjnego. Siedzi w ziemi jak w parku biurowym, ale w zasadzie to taki poziom architektury właśnie reprezentuje. Podobno w wyższej części jest hotel więc tym bardziej powinna być to inna relacja z otoczeniem. W Berlinie chyba co trzeci budynek w budowie jest teraz w tym stylu. Nie wiem skąd te dziesiątki, do Agory nawet nie ma podejścia. Co z tą Polską? Bo architekci z tego biura to jednak dosyć świadomi i utalentowani ludzie.

5.5/10

·
Registered
529 Posts
7,5 za bryłę, bo fajna tylko z jednej perspektywy.
Na początku ciekawy... bo dłuższym czasie, robi się jednak nudno... brak tego "czegoś".

·
Fluorescent Adolescent
3,335 Posts
Ten stelaż to ma pozostać na stałe? Wygląda jak przygotowany pod reklamę, mocno psuje bryłę budynku niestety.

1 - 20 of 22 Posts