Skyscraper City Forum banner

?

21 - 28 of 28 Posts

·
3D
7,302 Posts
Jeśli chodzi o koncepcję Chipperfielda to powiedziałbym, że jest wręcz bardzo dobrze. Zupełnie inne bardziej kompleksowe założenie. Niby styl podobny, ale są to urbanistycznie i architektonicznie dwa różne projekty. Zestawienie obu to trochę jak Ford i Porsche.

Jakbym zobaczył podobny film o Walt Disney Concert Hall to na tej podstawie nie dałbym mu w Internecie nawet 1/10.
Bez przesady ; ) Walt Disney Concert Hall to jednak taka kolejna Opera w Sydney i można już po zdjęciach stwierdzić, że to jest top architektury. Swoją drogą filmik pokazuje realia budynku z różnych stron, pod tym względem taki zły nie jest.

·
pkrajewski.pl
1,062 Posts
Discussion Starter · #27 ·
Jeśli chodzi o koncepcję Chipperfielda to powiedziałbym, że jest wręcz bardzo dobrze. Zupełnie inne bardziej kompleksowe założenie. Niby styl podobny, ale są to urbanistycznie i architektonicznie dwa różne projekty. Zestawienie obu to trochę jak Ford i Porsche.
Kolega wyżej, mam wrażenie, odniósł się wyłącznie do estetyki i architektury - "Trochę za monotonny, parę takich budynków obok siebie to byłaby przesada", a nie urbanistyki. Podałem mu przykład kilku budynków o podobnej estetyce w jednym kompleksie. Przecież wiadomo, ze oba założenia pod względem urbanistycznymi dzielą lata świetlne i nikt tego nie porównuje.

·
3D
7,302 Posts
Kolega wyżej, mam wrażenie, odniósł się wyłącznie do estetyki i architektury - "Trochę za monotonny, parę takich budynków obok siebie to byłaby przesada", a nie urbanistyki. Podałem mu przykład kilku budynków o podobnej estetyce w jednym kompleksie. Przecież wiadomo, ze oba założenia pod względem urbanistycznymi dzielą lata świetlne i nikt tego nie porównuje.
Wiadoma sprawa, to nie był zarzut do Twojej wypowiedzi, bardziej chęć uzupełnienia tematu. Tak przy okazji.... myślę, że architektonicznie ta gra "prymitywnych" bloków o różnej kolorystyce na poziomie architektonicznym też się inaczej reprezentuje. Jest w tym coś z takiej pozytywnej przekory, niemal jak Aldo Rossi, który z jednej był postmodernistą, ale jednak wiało od tych projektów czymś uniwersalnym, wydawałoby się zarezerwowanym dla modernizmu. Myślę, że Chipperfield dobrze to pogodził.

21 - 28 of 28 Posts