Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 15440 Posts

·
Banned
3,576 Posts
Czas na drugii wątek o Stadionie Legii (link do poprzedniego wątku):

BUDOWA Stadionu Legii

Pojemność: 31 103 miejsc siedzących (33,609 z miejscami stojącymi)

Przeznaczenie stadionu: Tylko piłarski

Budowa w latach: 2008 - 2011

Projekt: JSK Architects

Koszt: 456mln PLN (136mln €)

Plan stadionu:

link do planu

Wizualizacje:

Kamery internetowe z placu budowy:

Kamera nr 1

Kamera nr 2

Kamera nr 3

Kamera nr 4 (często nie działa)

Galeria zdjęć z placu budowy: (codzienna aktualizacja zdjęć!)

link do strony www

Ogólny harmonogram prac:

2008-06.2010 - ukończenie trybun północnej, wschodniej i południowej
06.2010 - oddanie do użytku trzech trybun stadionu
06.2010-05.2011 - wyburzenie trybuny zachodniej oraz budynku klubowego
i ich całkowita odbudowa w nowej wersji.
05.2011 - całkowite zakończenie prac.

Post startowy opracował Sławek.

·
Registered
2,995 Posts
Mam nadzieje, że w tym wątku doczekamy się zdjęć z budowy.

Tak swoją drogą ta wizualizacja z wnętrza pokazuje bezwzględne łamanie prawa według naszego kochanego PZPN, toż to nie można rac odpalać :nuts:

·
Banned
3,576 Posts
Discussion Starter · #3 ·
W 2008 i 2009 będziesz miał tyle wątków ze zdjęciami z budów różnych stadionów, że ci się odechce je wszystkie oglądać hehe ;)

·
Registered
261 Posts

·
Registered
405 Posts
za wyborczą:

Właściciel Legii chce, by rozbudowa stadionu zaczęła się od zburzenia aż trzech trybun, w tym osławionej "żylety". Kibice są przekonani, że to kara za chuliganów, którzy przychodzą na "żyletę"

Na stadionie Legii na razie nie są rozgrywane żadne mecze. Trwa zimowa przerwa w rozgrywkach Orange Ekstraklasy. Piłkarze zagrają tu 1 marca. Zmierzą się z ŁKS-em. Mniej więcej wtedy stołeczny ratusz powinien wybrać firmę, która rozbuduje stadion. Urzędnicy liczą, że inwestycja wystartuje w pierwszej połowie 2008 r. - Projektanci z firmy JSK dowodzą, że ze względów finansowych, technologicznych i bezpieczeństwa, zwłaszcza zapewnienia sprawnej ewakuacji, lepiej jest zburzyć wszystkie trzy odkryte trybuny naraz i wszystkie trzy zacząć razem budować - przyznaje Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza.

Gdyby przyjęto sugestię projektantów, już w przyszłym roku zniknąłby centralny sektor zwany żyletą, na której siedzą najzagorzalsi i radykalni fani zespołu. To zmiana w stosunku do pierwotnych planów modernizacji przewidujących stopniową rozbiórkę trybun. Ich budowa ma trwać do wiosny 2009 r. Przez ten czas kibice mieliby do dyspozycji 5314 miejsc na trybunie krytej. Dziś stadion ma ok. 13,6 tys. miejsc, po rozbudowie będzie ich 32 tys. - Kibice nie ucierpią na zmianie harmonogramu. Średnia frekwencja na meczach rundy jesiennej wynosiła 5,5 tys. widzów - mówi prezes Legii Leszek Miklas.

Władze klubu dodają też, że jednoczesne zamknięcie starych trybun sprawi, że rozbudowa stadionu będzie o ok. 2 mln zł tańsza (koszt całkowity szacuje się na ponad 360 mln zł).

Kibice są jednak oburzeni. "Jeśli to ma być kara, to jest grubo spóźniona i nie odniesie ona wychowawczego skutku. Wręcz przeciwnie - konflikt narośnie. Ciekawe tylko, z niekorzyścią dla kogo. Legia traci w Polsce opinię klubu z najlepszym dopingiem" - napisał na forum gazeta.pl internauta o nicku Fabian E. Rybczyk.

Twierdzą, że trybuna kryta nie ma za sobą takiej legendy i takiej atmosfery, jak świetnie usytuowana "żyleta". I uważają, że klub robi im na złość.

Coś w tym jest. To z "żylety" przez całą rundę jesienną leciały przekleństwa m.in. pod adresem Mariusza Waltera, prezesa ITI. A to dlatego, że stadionowi chuligani, którzy utożsamiają kibicowanie z burdami, mają za złe władzom klubu, że z nimi walczą. Szczególnie dużo zakazów wstępu na stadion posypało się latem po bójkach, jakie ultrasi Legii wywołali podczas pucharowego meczu w Wilnie. Legia została za to wykluczona z międzynarodowych rozgrywek.

ITI przyznaje, że niezbyt przejmuje się urażonymi uczuciami bywalców "żylety". - Gdyby kibice zachowywali się inaczej, być może postawiono by na inne rozwiązanie - mówił niedawno w rozmowie z "Dziennikiem" Mariusz Walter.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
129 Posts
Gdyby kibice zachowywali się inaczej, być może postawiono by na inne rozwiązanie - mówił niedawno w rozmowie z "Dziennikiem" Mariusz Walter.

Szkoda, że od razu właściciel nie powiedział prawdy o motywacjach zmiany harmonogramu.

PS
odnoszę wrażenie jakby ten tekst pisały dwie osoby, jakby ten przedostatni akapit ktoś dopisał przed oddaniem do druku :|

·
Registered
2,750 Posts
Walter robi kawał dobrej roboty. Jak będzie nowy stadion, będzie i nowa jakość obsługi kibiców (będzie nie tylko bezpieczniej ale i sprawniej, kibice nie będą stali w długich kolejkach po bilety) to i kibice z Żylety docenią działania ITI. Jedynie garstka niezadowolonych kiboli wciąż będzie się buntować, ale jak dla mnie to oni wcale nie muszą się pojawiać na stadionie a pewnie tak będzie, bo ich siła na stadionie znacząco zmaleje. Nikt nikogo nie będzie już zastraszał, że jak będzie śpiewał to ma wp***dol bo jest protest. Będą mogli sobie protestować nadal, ale poza stadionem :)

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
129 Posts
Walter robi kawał dobrej roboty. Jak będzie nowy stadion, będzie i nowa jakość obsługi kibiców (będzie nie tylko bezpieczniej ale i sprawniej, kibice nie będą stali w długich kolejkach po bilety) to i kibice z Żylety docenią działania ITI. Jedynie garstka niezadowolonych kiboli wciąż będzie się buntować, ale jak dla mnie to oni wcale nie muszą się pojawiać na stadionie a pewnie tak będzie, bo ich siła na stadionie znacząco zmaleje. Nikt nikogo nie będzie już zastraszał, że jak będzie śpiewał to ma wp***dol bo jest protest. Będą mogli sobie protestować nadal, ale poza stadionem :)
a czy protest jest przeciwko:
budowie nowego stadionu,
nowej jakości obsługi kibiców,
większego bezpieczeństwa,
krótszym kolejkom po bilety
(?)

·
am/pm
237 Posts
Jezeli stadion ma powstac szybciej to jestem jak najbardziej za. A tymi przypadkowymi ludzmi z zylety bym sie nie przejmowal. Oni juz dawno przestali kibicowac Legii. Legia to my, prawdziwi kibice, a nie zyleta.

·
Registered
261 Posts
Jezeli stadion ma powstac szybciej to jestem jak najbardziej za. A tymi przypadkowymi ludzmi z zylety bym sie nie przejmowal. Oni juz dawno przestali kibicowac Legii. Legia to my, prawdziwi kibice, a nie zyleta.
Ciśnienie mi podskoczyło.
jakim prawem tok można napisać o wiernych kibicach którzy chodzą na mecze od wielu wielu lat.

·
Registered
2,899 Posts
Ciśnienie mi podskoczyło.
jakim prawem tok można napisać o wiernych kibicach którzy chodzą na mecze od wielu wielu lat.
Bo "kibice" z Żylety to nic więcej jak banda chuliganów, byłem na niej raz i to co zobaczyłem przeraziło mnie. Powinno sie zamknąć ich większość w pierdlu. Tłuc ich pałkami póki im
zadymiarstwo nie przejdzie. Jak najbardziej jestem za zlikwidowaniem Żylety i wyrzucenia tych pseudokibiców. To jedynie łobuzeria w większości. Obyśmy kiedyś doczekali się bezpiecznych stadionów...

·
Banned
3,576 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Ale sztuczne problemy co poniektórzy tutaj stwarzają. Wiele się zmieni po wybudowaniu nowego stadionu. Nie będzie żadnej chuliganerii tak jak było do tej pory...Sytuacja bardzo podobna do sytuacji brytyjskiej, po wybudowaniu stadionów chuliganeria ze stadionów poprostu zniknęła, nie inaczej będzie w Warszawie i wielu innych miastach, które w najbliższym czasie wybudują nowe stadiony.

·
Registered
6,425 Posts
Bo "kibice" z Żylety to nic więcej jak banda chuliganów, byłem na niej raz i to co zobaczyłem przeraziło mnie. Powinno sie zamknąć ich większość w pierdlu. Tłuc ich pałkami póki im
zadymiarstwo nie przejdzie. Jak najbardziej jestem za zlikwidowaniem Żylety i wyrzucenia tych pseudokibiców. To jedynie łobuzeria w większości. Obyśmy kiedyś doczekali się bezpiecznych stadionów...
Już nie przesadzajmy. Problemem Żylety jest to, że za każdym razem, gdy wszyscy chwalą kibiców Legii za świetny doping to banda bezmózgowców musi w następnym meczu zrobic jakąś głupotę. Ile razy było tak, że na murawę leciały race i petardy. Klub płaci przez to ogromne kary. Przecież nie oszukujmy się. Jestem w 100% pewien, że przy najbliższym meczu w europejskich pucharach jakiś idiota rzuci racę na boisko, bo będzie uważał, że zrobi Walterowi na złośc. A Legia wtedy wyleci na 5 lat z pucharów i się może skończyc sen o potędze, a rozpocząc podobny koszmar jaki przechodzi CWKS Legia.

·
Rah'ma'dul
13,954 Posts
Wg mnie powinni jak najszybciej rozebrać trybuny i nie po to by robić na złość komukolwiek, tylko by odbudować je w nowej formie.
Takie bawienie się w przebudowywanie po kawałku jest bezsensowne.
Im szybciej rozbiorą, wym szybciej zbudują i tym mniejszą stratę odczują kibice.

·
Registered
55 Posts
Ale sztuczne problemy co poniektórzy tutaj stwarzają. Wiele się zmieni po wybudowaniu nowego stadionu. Nie będzie żadnej chuliganerii tak jak było do tej pory...Sytuacja bardzo podobna do sytuacji brytyjskiej, po wybudowaniu stadionów chuliganeria ze stadionów poprostu zniknęła, nie inaczej będzie w Warszawie i wielu innych miastach, które w najbliższym czasie wybudują nowe stadiony.

Samo wybudowanie nowych stadionów sprawy nie załatwi.

1 - 20 of 15440 Posts
Status
Not open for further replies.