Skyscraper City Forum banner
1 - 13 of 13 Posts

·
Semper Invicta
26,856 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pomimo, iż poniższe fotki znalazły sie w mej Filosssografii to zakładam oddzielny wątek - chyba warto - nie każdy w końcu ogląda moją F.

Przedstawiam kilkanaście fotek praskiej ulicy Brzeskiej. Klimat tam panujący jest niesamowity... Tam czast dawno się zatrzymał. Ludzie żyją na innych obrotach. Niby nie warto zapuszczać się w te rejony - ja jednak zaopatrzony w mojego wiernego cykacza bez problemu pochasałem sobie po ulicy i bramach.

1458) Rzut na ulicę od strony Kijowskiej. Na pierwszym planie przedstawiciele lokalnej społeczności. Daleko w tle - białe kamieniczki to już skrzyżowanie z Ząbkowską - piękną Ząbkowską... Wcześniej w przerwie między kamienicami Bazar Różyckiego, a w kadr wszedł jeszcze Carrefour na Wileńskiej

1459) Brzeska 5 - i w tle kolejne podwórka schowane za oficynami

1460) Brzeska 7 - Optyk - czynne od 9 do 17 - jeśli tak jak ja przeczytałeś ten napis tzn że nie musisz tam zachodzić

1461) Brzeska 8 - druga strona ulicy - za płotem Szmulki - czyli wymieszane nowe ze starym...

1462) Brzeska 9 - tu po prawej możemy naprawić obuwie - jak nam się zepsuje...

1463) Brzeska 11 - i na podwórku produkt polskiego przemysłu motoryzacyjnego - Fiat 125 i nawet p - żadki to już widok na warszawskich ulicach...

1464) Brzeska 13 - w sklepiku obok możemy zakupić Pepsi - zgodnie z reklamą

1465) Brzeska 15/17 - i na podwórku kolejny zabytkowy pojazd z Lublina

1466) Brzeska 16 - druga strona ulicy - co tam się mieściło - nie chcę wiedzieć...

1467) Brzeska 17A - mieszkańcy tej kamienicy mają Gaz

1468) Brzeska 21 - Pani chyłkiem pokonuje zakazana okolicę

1469) Państwo od "czystego" talerza nie mają Polsatu ani Canal +

ENJOY

·
Registered
4,176 Posts
Stara Praga ma klimat, ale większość ludzi widząc te zdjęcia powie, że jest to po prostu "trzeci świat".

·
Registered
925 Posts
Ech gdyby tak, zawęzić ulicę, poszerzyć chodniki, wyremontować, ach....
i mamy salon europy środkowej :p. Jestem strasznie zdenerwowany, że obecne władze nic nie robią w kierunku rewitalizacji pragi, ale to pewnie ma związek z tym, że jej burmistrzem jest kolo z PiSu. Mam nadzieję, że Euro2012 spowoduje boom inwestycji - porządnych inwestycji

·
Registered
4,209 Posts
Bardzo ciekawe fotki. Tylko dlaczego spółdzielnie mieszkaniowe nic nie robią. Pewnie jedną z przyczyn jest mentalność ludzi tam mieszkających:bash:

·
Registered
4,773 Posts
^^ jakie znowu spółdzielnie, te budynki są w większości 100% komunalne, po wojnie je znacjonalizowano jako mienie pożydowskie, a w tak starych i zdewastowanych kamienicach w ogromnej większości nigdy nie było możliwości wykupu mieszkań. Także odpowiedzialność ponosi w 100% miasto jako właściciel.

·
Poor Leno
7,333 Posts
i mamy salon europy środkowej :p. Jestem strasznie zdenerwowany, że obecne władze nic nie robią w kierunku rewitalizacji pragi, ale to pewnie ma związek z tym, że jej burmistrzem jest kolo z PiSu. Mam nadzieję, że Euro2012 spowoduje boom inwestycji - porządnych inwestycji
Nie, mamy normalną Śródmiejską ulicę, jakich przed wojną było setki...

·
Registered
4,209 Posts
^^ jakie znowu spółdzielnie, te budynki są w większości 100% komunalne, po wojnie je znacjonalizowano jako mienie pożydowskie, a w tak starych i zdewastowanych kamienicach w ogromnej większości nigdy nie było możliwości wykupu mieszkań. Także odpowiedzialność ponosi w 100% miasto jako właściciel.
Żle to ująłem. Bardziej chodziło mi o miasto:)

·
Registered
925 Posts
Nie, mamy normalną Śródmiejską ulicę, jakich przed wojną było setki...
a czy ja wspomniałem coś o tym, co było przed wojną? przed wojną każde miasto było piękne.
Napisałem tylko, że gdyby całą naszą Pragę wyremontować to powstała by dzielnica rodem z Paryża i byłby to ewenement w Europie Środkowo - Wschodniej .

·
Registered
2,268 Posts
Stara Praga ma klimat, ale większość ludzi widząc te zdjęcia powie, że jest to po prostu "trzeci świat".
Dzielnica biedy może i ma klimat, ale czy warto to zachować? Moim zdaniem, nie.
Rzeczywiście jest to "trzeci świat" - slumsy niewiele różniące się od tych w Bangoku.

·
perfidus acutus
33,484 Posts
a czy ja wspomniałem coś o tym, co było przed wojną? przed wojną każde miasto było piękne.
Napisałem tylko, że gdyby całą naszą Pragę wyremontować to powstała by dzielnica rodem z Paryża i byłby to ewenement w Europie Środkowo - Wschodniej .
chyba trochę się za bardzo podniecasz;) byłoby fajnie, ale od razu Paryż i ewenement...żeby daleko nie szukać, w Lodzi jest takiego czegoś spora ilość...

·
Iroquois of Europe
9,899 Posts
Dzielnica biedy może i ma klimat, ale czy warto to zachować? Moim zdaniem, nie.
Rzeczywiście jest to "trzeci świat" - slumsy niewiele różniące się od tych w Bangoku.
Byłeś w Bangkoku? ;)

1 - 13 of 13 Posts