SkyscraperCity banner

Jak wam sie podoba ?

• 10

Votes: 1 1.4%
  • 9,5

Votes: 0 0.0%
  • 9

Votes: 0 0.0%
  • 8,5

• 8

Votes: 4 5.6%
  • 7,5

• 7

Votes: 2 2.8%
  • 6,5

Votes: 3 4.2%
  • 6

• 5,5

• 5

Votes: 8 11.1%
  • 4

Votes: 2 2.8%
  • 3

Votes: 11 15.3%
  • 2

Votes: 13 18.1%
  • 1

Votes: 24 33.3%
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 51 Posts

·
Registered
3,982 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Czy mi sie wydaje czy tez do dzisiaj nie bylo Poll'a z Universalem ? W spisie tresci by Soboleus nie znalazlem Universalka :)

Wysokosc: nieznana
Czas Budowy: nieznany
Rok Otwarcia: nieznany
Architekt: nieznany

Jak ktos cos wie to nich napisze :D

Dla mnie ten budynek to jeden wielki baner. Bez niego Wawka sporo by stracila :D Podobno najwiekszy bilboard w Europie :) Symbol kapitalizmu w Polsce :D

Fotka z PKiNu. Tak dzisiaj wyglada :)

Znalezione w Necie :) Tak wygladal nie pamietem juz nawet kiedy :D

Sam budynek architektonicznie to nic specjalnego no ale ciagle zmiany "elewacji" ratuja go i dlatego daje 8. Ocena ta tez zalerzy od banera. Z wczesniejszym banerem to byloby 10 ! :D Jednym slowem, Monachium ma Allianz Arena (zmienajace sie kolory elewacji stadionu ) a my mamy Universala :D

·
...
12,158 Posts
to chyba ewnement, budynek pelni role jedynie bilbordu
3/10 za tylko i wyłącznie tą funkcję

a tak spalić, zburzyć, wysadzić etc...
i postawić coś nowego ;)

·
Registered
3,982 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Widzie ze tylko mi sie podoba.........ja te reklamy :D

oralB said:
Budynek jest tragiczny ( co on wogóle robi w tym wątku ? ) - 2/10
Chciales napisac co on robi w tym dziale , bo watek to topic czyli te posty napisane w tym watku ale nie w dziale, bo w dziale sa watki/topici ;)

·
Moderator
8,168 Posts
Generalnie jest okropny i zasługuje najwyżej na 3/10 ale jednak te reklamy które na nim wiszą bardzo ubarwiają miasto :D czyli jednak jest z niego jakiś pożytek, dlatego z litości dam 5/10.

·
Electromagnetic Pulse
2,257 Posts
Soboleus jesteś bardzo litościwy :) Ja z samej litości dałbym 2 a nie 5.

Mimo wszystko dam 5. Kiedyś była to jedna z bardziej prestiżowych lokalizacji biura w Warszawie, dość często w nim bywałem u cioci, która pracowała w centrali handlu zagranicznego. Pracować w Uniwesalu to było coś.
Przez lata sie zestarzał ale nadal ma znaną nazwę i super lokalizację.

Taurusów, Saturnów, WCF, WTC, XJG, GTI, itp namnożyło się przez ten czas, ale gdyby zburzyć Universal i w jego miejsce postawić Universal 2 zaprojektowany przez klasowego architekta byłaby szansa na biurowiec no1 w Warszawie niewysoki (z tego co kojarzę w tym miejscu jest ograniczenie do 100m) ale z klasą.

·
Moderator
12,013 Posts
nie no jaja sobie robicie ;)
już lepiej byś poll o rotundzie zrobił z tych samych zdjęć :D

3/10 - lekarstwo... pewnie zburzyć, odbudować nawet w podobnym kształcie, ale z lepszych materiałów, nowsze instalacje, infrastruktura...

·
Registered
999 Posts
Mi się on całkiem podoba, oczywiście bez tej megareklamy. Bardzo dobrze komponuje się z resztą Ściany Wschodniej a szczególnie z rotundą PKO. 8.5/10 :p

·
Registered
74 Posts
Jak można oceniać budynek którego dosłownie nie widać na tych fotkach? :D
Jeśli założyć że jest to typowy betonowy klocek to daje 1/10 + mam nadzieje że prędzej czy później zniknie z powieżchni ziemi ...

1 - 20 of 51 Posts
Status
Not open for further replies.