SkyscraperCity banner

4261 - 4280 of 4305 Posts

·
Homo Podlachiae
Joined
·
1,829 Posts
Park nie będzie już drogowym skrótem

sty 24, 2020

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów zamontowano zabezpieczenia uniemożliwiające nielegalny przejazd przez teren Parku Cichociemnych Spadochroniarzy AK od strony ul. Żołny.

Cztery betonowe blokady dla samochodów zostały postawione jako reakcja na liczne skargi okolicznych mieszkańców. Uzupełnieniem blokady jest znak drogowy D4a, czyli „Droga bez przejazdu”.

Coraz więcej kierowców traktowało teren parku jako objazd dla ul. Stryjeńskich. Ruch kierowców na tym terenie powodował rozjeżdżanie polnych dróg służących do spacerów po parku, stanowił też zagrożenie dla mieszkańców.

http://ursynow.pl/park-nie-bedzie-juz-drogowym-skrotem/
 

·
Registered
Joined
·
1,483 Posts
Poczekajmy na uporządkowanie i oddanie ulic po budowie S2. Moim zdaniem ruch ułoży się wtedy na nowo. Ten z dzielnicy i ten z innych dzielnic przez Ursynów do obwodnicy. Np: Wilanów będzie mógł wjechać i zjechać na węzłach Przyczółkowa i Ursynów Wschód.
 

·
Registered
Joined
·
256 Posts
Napewno będzie lepiej niż na „Bemowskim” odcinku S8/S7, gdzie węzły są zrobione prawie jeden na drugim.

Odnośnie autobusów to czy jest planowana linia, która miałaby jeździć po S2 ?? Coś w rodzaju takiej linii tranzytowej pomiędzy dzielnicami.

W końcu po coś przystanki są zrobione na węzłach, a na istniejącym odcinku S2 nigdy nie widziałem żadnego autobusu, poza przejazdem technicznym.
 

·
Registered
Joined
·
865 Posts
Odnośnie autobusów to czy jest planowana linia, która miałaby jeździć po S2 ?? Coś w rodzaju takiej linii tranzytowej pomiędzy dzielnicami.
319
Nowa linia zapewniająca połączenie Wawra oraz linii kolejowej nr 7 (przystanek Warszawa Miedzeszyn) z Ursynowem (linia metra M1) i Wilanowem.

MIĘDZYLESIE – al. Dzieci Polskich – Żegańska – tunel pod torami – Zwoleńska – Patriotów – Przewodowa – Wał Miedzeszyński – POW - – Przyczółkowa – Branickiego – Rosoła – Indiry Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PŁN.
Częstotliwość: 15/ - / -
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Co prawda informacja sprzed 5 dni ale w moim mniemaniu warto zwracać uwagę na takie absurdy ze strony władz dzielnicy:

Pieniądze są, ale decyzji wciąż nie ma. Drogowcy kolejny już miesiąc zastanawiają się jak zabezpieczyć przejścia dla pieszych na ul. Roentgena przed piratami drogowymi.
O fatalnej sytuacji pieszych na ul. Roentgena zrobiło się głośno, kiedy w połowie października ubiegłego roku na zebrze przy Makolągwy kierowca peugeota potrącił 10-letniego chłopca wracającego ze szkoły. Pieszego przepuścił autobus nadjeżdżający prawym pasem, ale kierowca jadący lewym pasem nie zwolnił i doprowadził do wypadku. Dziecko trafiło do szpitala.
Burmistrz, który rozmawiał z drogowcami o zmianach na Roengena, twierdzi, że jest to najdłuższa na Ursynowie ulica dwupasmowa, na której wielu kierowców znacznie przekracza prędkość, a przejścia dla pieszych nie są w żaden sposób zabezpieczone.
Niby burmistrz a bez podstawowej wiedzy na temat infrastruktury własnej dzielnicy.

- Jestem za rozwiązaniem, polegającym na przewężeniu jezdni przy przejściu dla pieszych, do jednego pasa. Tylko takie fizyczne, infrastrukturalne ograniczenie dla kierowców podniesie bezpieczeństwo pieszych - przekonuje Robert Kempa.
Z przeprowadzonego w 2017 roku audytu bezpieczeństwa ruchu pieszych na Ursynowie wynika, że na Roentgena konieczne są sygnalizacje świetlne, a także przewężenia przy przystankach autobusowych. Eksperci z Gdańska ocenili wszystkie "wewnętrzne" przejścia na tej ulicy - przy Pustułeczki, Łukaszczyka i Makolągwy - jako "szczególnie niebezpieczne". Znalazły się one wśród 16 najbardziej niebezpiecznych zebr na Ursynowie.
Źródło: https://www.haloursynow.pl/artykuly/na-ul-roentgena-wciaz-niebezpiecznie-co-z-obietnicami-drogowcow,14063.htm
 

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
Joined
·
22,936 Posts
Te przejścia na Roentgena przesrane. Osobiście uważam jednak, że trzeba światła zainstalować. Przewężenia i hopki chyba słaby pomysł, bo karetki będą jeździć.
 

·
Registered
Joined
·
3,104 Posts
Karetki jeżdżą tam jak każdą inną ulicą - to nie jest żaden ciąg specjalny do szpitala. Centrum Onkologii nie jeździ na sygnale, a dojazd do Szpitala Południowego jest wyznaczony ul. Gandhi a nie Roentgena.
 

·
Registered
Joined
·
1,483 Posts
Na Kazury ogłoszono stan wojenny i godzinę milicyjną!

"Takie plany były i są - pięć słów Rafała Trzaskowskiego w odpowiedzi na pytanie o przedłużenie ul. Belgradzkiej sprawiło, że na Ursynowie ciśnienie skoczyło przeciwnikom inwestycji, a opozycyjni radni zażądali wyjaśnień.

W tej sprawie nie ma co rozstrzygać - przekonywał później burmistrz Ursynowa Robert Kempa (KO), zapewniając, że na dziś żadnych planów przedłużania Belgradzkiej nie ma."

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25741747,prezydent-trzaskowski-o-parku-nad-obwodnica-i-przedluzeniu-belgradzkiej.html

I o parkingach gdzie to spółdzielnie i spółdzielcy sami nie chcą budować ale już nowy budynek to i z chęcią! Parkingi dla konkretnych osiedli ma budować miasto... czyli my wszyscy. Jakie wielkie ciągi usługowe są w tamtym rejonie Rosoła?!?!

 
4261 - 4280 of 4305 Posts
Top