SkyscraperCity banner

1 - 20 of 49 Posts

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #1
Otwieram nowy wątek - dzielnica Warszawy, Ursynów w obiektywie.

Będą zdjecia zza kółka i z roweru - jako że na pomysł wpadłem dziś wracajac autem do domu :d na pierwszy ogień ida dwie arterie.

-----------

Ursynów - południowa dzielnica Warszawy:

Podzielona została na część zieloną - willową, na zachód od ul. Puławskiej (DK79) oraz "wysoką", czyli blokowiska.

Ja będę fotografował tą "wysoką".

Ta część - ograniczona jest od zachodu ul Pileckiego, od wschodu ul. Rosoła. W środku przebiega al. KEN, zaś pod aleją, mamy metro :)

Teraz czas na Rosoła i Al. KEN.

ul. Rosoła na południe. 99% ulicy jest dwu-pasmową arterią, o skrzyżowaniach jednopoziomowych, ze światłami. Dopiero tuż pod samym końcem, tuż przed lasem kabackim, który zamyka ursynów od południa - ulica staje się jednopasmowa i nagle się kończy, tak że możliwy jest skręt w lewo lub w prawo.

Pierwszą część zdjeć wrzucam bez specjalnego opisu. Wokół ulicy jest ścieżka rowerowa.

·
Registered
4,209 Posts
Bardzo zadbana ta część Ursynowa;) Aż miło:)

Sławku bardzo dobry wątek. Liczę, że w późniejszym czasie sfocisz trochę tej willowej części Ursynowa:)

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #4
Teraz czas na Al. KEN. Zaczynam od skrzyżowania ul. Wąwozowej z Al. KEN. Od strony Lasu Kabackiego mieści się Tesco, widać też siedzibę NASK.

Ta część alei, która pominąłem wiedzie od tego skrzyzowania na połudsnie jeszcze przez 300m i się kończy ślepo przy stacji postojowej metra.
Wzdłuż całej Al. KEN jest ścieżka rowerowa. Ścieżki rowerowe są praktycznie przy kązdej prostopadłej ulicy, gdzie mamy skrzyżowanie ze światłami.

Jadę na północ. Ateria jest jednopasmowa, z miesjce zarezerowwanym na drugą jezdnię, którą mają budowac w tym, lub w przyszłym roku.

Skrzyżowania są już dostosowane dla drugiej jezdni

Niektóre budynki maja ciekawą stylistykę.

Budynek po prawej - to najwyższy wieżowiec Ursynowa.

Jedyne rondo na drodze, skrzyżowanie z ul. Płaskowicką.
Pod nią ma iść w tunelu autostrada A-2. Tunel bedzie miał
powyżej 2,5km.
Po drugiej stronie ronda jest już Al. KEN dwu-pasmową arterią.

Ten budynek po lewej, to ursynowski ratusz....

... a podrugiej stronie jest Multikino

Supermarket Leclerc - przy skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego.

Na tym i na następnym zdjeciu widać wysokie wieżowce - tu już jest i bedzie Galeria Metro.

Za tym budynkami po prawej, troszkę dalej jest moje mieszkanko :D
Po lewej Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego. Wieeelki jak stodoła.

To już końcówka, teoretycznie i praktycznie skrzyżowanie do przebudowy. Brak pasów do skrętów, tu zawsze tworzą sie korki.
Za skrzyżowanie cała arteria jest stara i do rozbudowy.

Brak zatoczek, i ogromna pusta przestrzeń w środku. Będą budować połaczenie z Mokotowem, gdzie już istnieje mokotowska kontynuacja Al. KEN. Dziś, Al KEN kończy się przy skyżowaniu z Doliną Służewiecką.
Jadąc nią dojedziemy np w linii prostej do Trasy Siekierkowskiej.

·
Registered
4,011 Posts
"Za tym budynkami po prawej, troszkę dalej jest moje mieszkanko
Po lewej Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego. Wieeelki jak stodoła."

^^
Sławku.. to MY prawie sąsiady jesteśmy!:D :eek:kay:

·
Registered
1,073 Posts
beda tu fotki bloku z "alternatywy 4" ??? i najlepiej pomnik Aniola, bo podobno gdzies tam jest z tego co czytalem kiedys ale nie wiem gdzie dokladnie

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #9
Nie chce być złośliwy ale chyba pomyliłeś działy...
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=240

Jesteś i na dodatek mało zorientowany co gdzie jest na tym forum.

Infrastruktura drogowa/kolejowa/wodna - budowy i modernizacje
panoramy miast - zdjęcia miast ogólnie, panoramy
miasta polskie -
zdjęcia polskich miast, ulic, budynków

dalej nie chce mi się wyliczać co i jak.

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #10
Czas tego wieczoru na to co wyróżnia się z tłumu na Ursynowie. Dziś byłem rowerem w części północnej Ursynowa, aż do ul. Płaskowickiej.

Jeździłem i szukałem - byłem tez szukać bloku z Alternatywy 4, ale w sumie blok jak blok - wszystkie różowe i nic ciekawego w nich nie ma.

Kościół Wniebowstapieni aPaństkiego i dzwonnica przy Al KEN.

Jadąc KENem na północ, mijamy taki blok, o dosć nietypowej konstrukcji.

Jeszcze raz kościół i brama wjazdowa.

Za kościołem mamy fontannę i park.

To już domy przy ul. Pileckiego, dobry kawałek drogi od parku.
Jechałem by sfotografować starą kamieniczkę z czerwonej cegły gdy odkryłem że... ją otynkowali :bash: i już niczym się nie wyróżnia.

ul. Ciszewskiego, trzy wieże i wielkie słupy elektryczne, jak na wsi :D

Ot, miły dla spacerowniczów chodnik

Kolejny kościół - nie pamiętam nazwy, na rogu Belgradzkiej i Indiry Ghandi.

Chwilę dalej, na Belgradzkiej zobaczyłem... hmm sam nie wiem co to jest, wygląda - brak mi słów :lol:

Wysokie bloki przy skrzyżowaniu/rondzie Al. KEN i Płaskowckiej.

Multikino przy al. KEN i... lodowisko :nuts:

Wczesniejszy kościół widziany z Al. KEN

Ursynowski ratusz przy... widać to na zdjęciu.

A to już kompleks rekeacyjny SGGW przy Ciszewskiego.

Przy tej samej ulicy znalazłem takie urządzenia - tuż po sąsiedzku (widać w tle) - jest stacja beznynowa BP... ech jak cos strzeli to ładny pożar będzie :cheers:

Jadę dalej Ciszewskiego, mamy Leclerc (ten sam co na relacji z auta)

ot, panorama Ciszewskiego.

kolejna panormaka, tym razem ul. Herbsta, fota z Al .KEN. Po lewej galeria Metro.

Ostatnia fotka, szkółka wyższa, budowla wielka i ciekawa głównie kolorystycznie - widok z... okna mieszkania :)

·
Registered
1,073 Posts
co do bloku z "alternatywy 4" to myslalem ze kazdy o tym wie, jest on na ul. M. Grzegorzewskiej

mam jeszcze jedno pytanko czy beda relacje np. z mokotowa ??? konkretnie interesuje mnie ulica samochodowa (to sa tereny TVP), kto ogladal "zmiennikow" ten wie, ze tam byla siedziba WPT
no coz nie mieszkam niestety w wawie, ale gdybym mial mozliwosc to bym sam tam podjechal

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #12
co do bloku z "alternatywy 4" to myslalem ze kazdy o tym wie, jest on na ul. M. Grzegorzewskiej

mam jeszcze jedno pytanko czy beda relacje np. z mokotowa ??? konkretnie interesuje mnie ulica samochodowa (to sa tereny TVP), kto ogladal "zmiennikow" ten wie, ze tam byla siedziba WPT
no coz nie mieszkam niestety w wawie, ale gdybym mial mozliwosc to bym sam tam podjechal
A wiesz że Grzegorzewskiej to kilka dobry bloków, nie różnią się niczym :D w kazdym razie jest on gdzieś na lewo od tej rozdzielni pradu.

A Mokotów to inna dzielnica - poza paroma miejsami nie orientują się tam takjak na Ursyoniwe, no i nie zamierzam tam jeżdzic rowerem.

·
Registered
1,761 Posts
Niezły ten ursynowski ratusz. Dobry przykład na to że inwestycje publiczną można zrobić dobrze, tylko trzeba chcieć.

·
Rah'ma'dul
13,067 Posts
Discussion Starter #15
Sławku, trzeba było zrobić też fotorelację Płaskowickiej...śladem S-2...
będzie :) tylko to już nie wiem czy nie wrzucic do wątku o budowie obwodnicy w Warszawie.

·
Banned
1,794 Posts
Może wdrap się na Kope Cywila i też porób fotki... Stamtąd jest fajny widok na północną część Ursynowa.

·
Registered
6,590 Posts
ul Grzegorzewskiej 3, dawniej Alternatywy 4.
Po lewej śmietnik, w którym spiskowali mieszkańcy.

Wzgórek przy wejściu do klatki chodowej, który równał murzyn.

·
Expert
3,175 Posts
1 - 20 of 49 Posts