Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1139 Posts

·
Registered
256 Posts
Na Bemowie system roweru miejskiego działa już jakiś czas, został stworzony dlatego, że plany ratusza nie zakładały wprowadzenia systemu właśnie w tej dzielnicy. Poradzili sobie dobrze z problemem i wymagali, żeby system można było połączyć z głównym systemem warszawskim, da się? oczywiście, że się da wystarczy chcieć.
Więc jeśli jest z nami radny dzielnicy Białołęka to możecie podjąć podobne kroki, tutaj natomiast widzę żądanie aby władze miasta stawiały w dzielnicy stojaki, nie za wygodnie?.

Zresztą jak widać na mapce z lokalizacjami, stojaki są w centrum, Bielanach i na Ursynowie, dzięki wspaniałej idei władz Bemowa mogę sobie właśnie pojechać do tych dzielnic. Jak duże są szanse na to że Pańska prośba zakończy się pozytywnie wiemy. Więc proponuję podjąć kroki takie jak na Bemowie, z pewnością wyborcom się to spodoba. Lepiej działać niż siać oburzenie, że nas pominęli. Może po prostu radni dzielnicy Białołęka zaspali? gdyby wcześniej włączyli się do negocjacji sprawa wyglądałby teraz inaczej?

Model bemowski mi się tutaj dużo bardziej podoba ;]

·
dawniej siskom-tak
773 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Dziwne te wyliczenia. Skąd 19 minutowa trasa? Czy najwięcej celów podróży nie znajduje się poza dzielnicą?
Zakładam, że najwięcej podróży rowerem będzie wtedy, gdy ta podróż będzie za darmo, czyli do 20 minut. 19 minut bierze się stąd, że 1 minutę rezerwuję na oddanie roweru.
Na Bemowie system roweru miejskiego działa już jakiś czas, został stworzony dlatego, że plany ratusza nie zakładały wprowadzenia systemu właśnie w tej dzielnicy. Poradzili sobie dobrze z problemem i wymagali, żeby system można było połączyć z głównym systemem warszawskim, da się? oczywiście, że się da wystarczy chcieć.
Więc jeśli jest z nami radny dzielnicy Białołęka to możecie podjąć podobne kroki, tutaj natomiast widzę żądanie aby władze miasta stawiały w dzielnicy stojaki, nie za wygodnie?.
Stojaki w formie odwróconego U to za dużo? Ja nie chcę stojaków roweru miejskiego (raczej nie przydatne dla prywatnych rowerzystów chcących przypiąć do nich swoje rowery). Poza tym z analizy tras rowerowych wyszło mi, że w komunikacji międzydzielnicowej mieszkańcy Białołęki zawsze będą musieli płacić.
Zresztą jak widać na mapce z lokalizacjami, stojaki są w centrum, Bielanach i na Ursynowie, dzięki wspaniałej idei władz Bemowa mogę sobie właśnie pojechać do tych dzielnic. Jak duże są szanse na to że Pańska prośba zakończy się pozytywnie wiemy. Więc proponuję podjąć kroki takie jak na Bemowie, z pewnością wyborcom się to spodoba. Lepiej działać niż siać oburzenie, że nas pominęli. Może po prostu radni dzielnicy Białołęka zaspali? gdyby wcześniej włączyli się do negocjacji sprawa wyglądałby teraz inaczej?

Model bemowski mi się tutaj dużo bardziej podoba ;]
No właśnie wyborcom bardziej podoba się idea stawiania zwykłych stojaków, z którymi po postawieniu już nic nie trzeba robić (czyt. nie wydaje się więcej pieniędzy na obsługę).

·
Lewak gorszego sortu
8,266 Posts
hmm nie bardzo ogarniam ten system. zalogowałem się, chcę wpłacić 10 pln i po wypełnieniu danych pokazuje mi

Nie można znaleźć trasy pasującej do wybranej waluty. Zazwyczaj powodem są przerwy w działalności zdalnych systemów. Użyj innej kombinacji waluty/formy płatności lub ponów próbę później.

·
Registered
3,937 Posts
Zakładam, że najwięcej podróży rowerem będzie wtedy, gdy ta podróż będzie za darmo, czyli do 20 minut.
No ale moment, przecież po tych 19 minutach wystarczy przypiąc rower do stacji, wziąć inny i jechać dalej kolejne 20 minut. W takiej opcji jazda nadal jest darmowa. Dlatego trzeba zadbać wyłącznie o to, żeby stacje było dostatecznie gęsto ustawione. Dla Białołęki na pewno wystarczy20 minut na przejazd mostem do Młocin.
Oczywiście mowa o docelowym systemie. Na razie np. z Ursynowa nie da się dojechać w 20 do Śródmieścia, trzeba będzie płacić. Ale obrażanie się na wypożyczalnie już teraz, zanim ruszyły pierwsze stacje, jest niewskazane.

·
Lewak gorszego sortu
8,266 Posts
Mi też to wyskoczyło, ponowiłem próbę później i było OK - rejestrowałem się jakieś 2 tygodnie temu
udało mi się, ale zrobiłem to przelewem (próbowałem się zalogować już pierwszego dnia) :)

Tak szczerze mówiąc to już nie mogę się doczekać 2 sierpnia (bo dopiero wtedy będę mógł pierwszy raz skorzystać z vetocośtam ;)

·
dawniej siskom-tak
773 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Veturilo przy SGGW...
I tak bez zadaszenia, wystawione będą na deszcz?
No ale moment, przecież po tych 19 minutach wystarczy przypiąc rower do stacji, wziąć inny i jechać dalej kolejne 20 minut. W takiej opcji jazda nadal jest darmowa. Dlatego trzeba zadbać wyłącznie o to, żeby stacje było dostatecznie gęsto ustawione. Dla Białołęki na pewno wystarczy20 minut na przejazd mostem do Młocin.
Tu przypiąć, tam za chwilę wypiąć i kolejne minuty straty czasu. A co do przejazdu Białołęka - Młociny, to aby wyrobić się w 20 minut trzeba jechać ze średnią prędkością ok. 25 km/h (start ze Światowida/Ćmielowskiej, meta: metro Młociny). Niedzielny rowerzysta (veturilo ma zachęcać kierowców do porzucenia samochodów) jechać będzie ok. 15 km/h, chociażby po to, aby się nie spocić, i trafi na Młociny w czasie sporo pow. 20 minut.

·
Registered
3,937 Posts
Aby wyrobić się w 20 minut trzeba jechać ze średnią prędkością ok. 25 km/h (start ze Światowida/Ćmielowskiej).
Czyli z przesiadką przy moście jak najbardziej możliwe za darmo. Tak właśnie działają wypożyczalnie, a po kilku przesiadkach proces wypinania nie powienien zajmować więcej niż 2 minuty

·
dawniej siskom-tak
773 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Czyli z przesiadką przy moście jak najbardziej możliwe za darmo. Tak właśnie działają wypożyczalnie, a po kilku przesiadkach proces wypinania nie powienien zajmować więcej niż 2 minuty
To już lepiej pojechać na własnym rowerze do Młocin i zostawić rower przypinając go do stojaka, jakich sporo przy metrze. Miasto nie musi już na to wydawać pieniędzy. Dla mieszkańca wyjdzie szybciej i bez gimnastyki typu przypnij rower, wypnij inny i powbijaj PIN. Zresztą my domniemujemy, że tak będzie można powypożyczać. A jak nie?

·
Registered
282 Posts
1 - 20 of 1139 Posts