SkyscraperCity banner

4161 - 4180 of 4190 Posts

·
Registered
Joined
·
928 Posts
Wzdłuż CMK biegnie droga technologiczna, która jest niezbędna do szybkich reakcji służb technicznych. To jedyna linia kolejowa w Polsce wyposażona w drogę technologiczną na całej swojej długości. Widok z wiaduktu nad CMK (19 km linii) we wsi Czekaj.

View attachment 722928
Znam to miejsce :) to przy wytwórni mas bitumicznych Uniwersim, wiadukt jeszcze nie został zburzony przez firmę Mabau w ramch remontu drogi gminnej Wręcza - Mszczonów ( dojazd do Suntago);) ? No minął rok od przetargu więc może z nowego wiaduktu ta fotka?
 

·
Registered
Joined
·
1 Posts
Z tego co wiem to żuraw wodny jest też na WGO od strony ul. Kolejowej ( pomiędzy kładką a wiaduktem od strony Warszawy Zach).
Jest. Jest dość dobrze widoczny na zdjęciach w serwisie Warszawa ukośna, na wysokości budynku "Brama Zachodnia".

Na żywo można go zobaczyć od strony Ochoty na wysokości wspomnianego budynku, albo od strony Woli na tyłach budynku mieszczącego się przy ulicy Kolejowej 8c.

741436


Kolejny natomiast, znajduje się na terenie Stacji Techniczno Postojowej SKM na Potrzebnej 54, również dobrze widoczny we wspomnianym serwisie.

Na żywo można go zobaczyć albo od strony Ochoty, z terenu między torami kolejowymi w pobliżu ulicy Chylońskiej, albo od strony Woli od strony toru łączącego Warszawę Główną Towarową z Warszawą Czyste.

741451


W minioną sobotę oba jeszcze stały ;-)
 

·
Registered
Joined
·
221 Posts
Czy jest ktoś w stanie wskazać mi jakieś źródło z danymi o natężeniu i rodzaju ruchu kolejowego w rejonie Warszawy? Do czego zmierzam - chciałbym zrozumieć rolę (a co za tym idzie - hałas i perspektywy na przyszłość) torów na wysokości Targówka Mieszkaniowego (odcinek Rondo Żaba - Radzymińska).
 

·
Registered
Joined
·
928 Posts
Trakcja buduje i to w dobrym tempie
wiadukt pomiędzy WGO a Warszawą Zachonią na wysokości AJ 100, dziś stał Herkules i trwały roboty ziemne, niestety nie mogę dodać zrobionych zdjęć przez telefon - może z poziomu PC lepiej pójdzie lub zachęci to innych do fotografowania tego WK
 

·
WUNGIEL
Joined
·
2,332 Posts
Perspektywy na przyszłość torów na odcinku Rondo Żaba - Radzymińska to 3 pary torów rozchodzące się na 8 torów oraz 4 perony nad Żabą, do tego bezkolizyjny przeplot dla ruchu podmiejskiego.
Oddzielnie prowadzony ruch dalekobieżny, podmiejski i towarowy, każdy swoją parą torów.
Pliki *.kmz są z początku roku więc mogą być już mocno nieaktualne, zwłaszcza że ten flamasterplan był mocno w kolizji z Obwodnicą Śródmiejską.
Było udostępnione przy okazji przetargu na któreś studium wykonalności, chyba linii na Gdańsk.
Jeśli idzie o Hałas, to od strony Targówka chyba bardziej będzie słychać drogową obwodnicę niż te pociągi.
No chyba że będą regularnie dawać sygnał alarmowy, ale jako że nie ma i nie będzie przejazdów kolejowo-drogowych to chyba nie będzie obowiązku przed samym peronem?
W każdym razie, ten plan jeśli się ziści to może w 2050, bo obok jest wyprowadzenie na nową średnicę Wileński-Główny, a tunel zaczyna się tu po prawo przed skrzyżowaniem torów.
744066
 

·
WUNGIEL
Joined
·
2,332 Posts

·
Registered
Joined
·
10,258 Posts
No Dębe wcześniej było wpisane do odbudowy. Niemniej przy budowie pełnej pary nowej do Mińska, wystarczyłby tam tylko jakiś trapez między wszystkimi torami.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Ciekawe czy wyremontują i zelektryfikują łącznicę Warszawa Wileńska Marki - Warszawa Wschodnia Towarowa. Gdyby tak było, część pociągów KM zaczynająca bieg na Wschodnim w kierunku Mrozów czy Mińska Mazowieckiego mogłaby zaczynać bieg na Wileńskim, odkorkowując Wschodni. Wileniak jest skomunikowany z tramwajami i Metrem M2 więc hubem przesiadkowym byłby wtedy większym.
 

·
Registered
Joined
·
21 Posts
No Dębe wcześniej było wpisane do odbudowy. Niemniej przy budowie pełnej pary nowej do Mińska, wystarczyłby tam tylko jakiś trapez między wszystkimi torami.
Trapez jest cały czas w planach w Dębe, nawet przy układzie 4 torowym. Ale na razie nie wiadomo czy będzie układ 4 torowy do Mińska z uwagi na gigantyczną wtopę z wiaduktem w Cisiu na A2, gdzie tylko 3 tory mogą pod nim być, a nie 4. Więc wiele wskazuje na to, że tylko do Miłosnej będą 4 tory a w Dębe mijanka ala obecna Miłosna.
 

·
Registered
Joined
·
10,258 Posts
O tym wiadukcie już dyskusja była, tory do przesunięcia, ale 4 się zmieszczą. A nawet jak nie, to zmieszczą się 3. To też dobra opcja i moim zdaniem by wystarczyła do Mińska (z Trapezem w Dębem, albo trapezem plus czwartym totem w Dębem). Czasem by się przydał jakby LK13 była chwilowo nieprzejezdna, plus standardowe wyprzedzanie.
 

·
Registered
Joined
·
774 Posts
Tam przy ograniczeniu prędkości (szerokość międzytorza) zmieściłoby się nawet 5 torów. Nwm kto i po co taka plotkę (że tylko 3 ) puszcza.
 
  • Like
Reactions: damianSN

·
Registered
Joined
·
21 Posts
Tam przy ograniczeniu prędkości (szerokość międzytorza) zmieściłoby się nawet 5 torów. Nwm kto i po co taka plotkę (że tylko 3 ) puszcza.
To nie jest żadna plotka a oficjalny projekt budowlany. Na grupie jest - tylko niestety już nie pamiętam w którym wątku - wrzucony projekt ze skrajnią pod 3 tory tylko. Także szanse na 4 tory są bardzo małe. Jedyna możliwość to "przymus" jaki był przy programie PHARE zastosowany co do likwidacji stacji w Dębe.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej warszawscy społecznicy oskarżyli ratusz o brak współpracy z modernizującą linie kolejowe spółką PKP PLK, co może zaprzepaścić szanse na pozytywne zmiany w mieście. Twierdzenia potwierdził prezes kolejowej spółki Ireneusz Merchel.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły modernizację największej w Polsce stacji Warszawa Zachodnia. W przygotowaniu jest dalszy ciąg remontu kluczowej dla transportu w stolicy czterotorowej linii średnicowej. Wiadomo, że spowoduje ona ogromne utrudnienia w mieście, a kolejarze będą musieli rozkopać zarówno tunel przechodzący częściowo pod al. Jerozolimskimi, jak i stację Warszawa Wschodnia i kilkadziesiąt obiektów inżynieryjnych. Powstanie też nowy most przez Wisłę.

Bez tunelu pod Warszawą Wschodnią?


Społecznicy dotarli do pism w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji, które PKP PLK przesłała do stołecznego ratusza. Chodzi m. in. o budowę tunelu pod torami stacji Warszawa Wschodnia w ciągu planowanej Trasy Tysiąclecia między Pragą-Północ i Pragą Południe. Zdaniem społeczników, pisma PKP PLK wysłane do Biura Mobilności i Transportu oraz do wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego przez ponad rok pozostawały bez odpowiedzi, wobec czego kolejarze deklarują położenie torów bez budowy połączenia międzydzielnicowego.

– Naszym zdaniem mamy do czynienia z dużym zaniedbaniem ze strony Ratusza, a w szczególności odpowiedzialnego za transport wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego. – powiedział Krzysztof Daukszewicz z Porozumienia dla Pragi – Przy okazji planowanego remontu trasy średnicowej PKP PLK zaproponowało miastu wykonanie przebicia torów za dworcem Warszawa Wschodnia, co było zgodne z dokumentami planistycznymi miasta. Czekamy na stanowisko urzędu miasta w tej sprawie.

Propozycja społeczników to kameralne połączenie międzydzielnicowe – np. na wysokości ul. Tysiąclecia/Lubelskiej lub Chodakowskiej/Objazdowej. Połączenie nie musi być szeroką, kosztowną arterią – wystarczy w podobnej skali co tunel w ciągu ulicy Cierlickiej na lewym brzegu Wisły (Ursus). Efektem byłoby wygodne, lokalne połączenie międzydzielnicowe, którego tak bardzo brakuje. Nowy tunel mógłby też służyć komunikacji miejskiej, rowerzystom oraz pieszym – informują ruchy miejskie.

Prezes PLK potwierdza brak współpracy miasta

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, w odpowiedzi na pytanie Jarosława Osowskiego z „Gazety Stołecznej”, potwierdził zarzuty społeczników wobec miasta. Jak poinformował, spółka już w 2019 roku przesłała do Urzędu Miasta szereg propozycji współpracy przy przebudowie stacji Warszawa Wschodnia, przebudowie linii średnicowej pod al. Jerozolimskimi oraz przebudowie ul Towarowej. Według niego, miasto nie zajęło ostatecznego stanowiska w żadnej z nich.

Jak dodał, również Urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego nie zareagował na pytania o możliwość przedłużenia do dworca Śródmieście linii WKD. – To wielka szkoda dla mieszkańców miasta – ocenił podkreślając, że szansa na tak głębokie zmiany w centrum miasta trafia się raz na kilkadziesiąt lat.
 
4161 - 4180 of 4190 Posts
Top