SkyscraperCity banner
1 - 13 of 13 Posts

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Trafiła mi się okazja, żeby obejrzeć kawałek Warszawy z perspektywy Grochowa. Niestet, mój sprzęt jest dość zabytkowy, a pogoda też nie była idealna, toteż fotki nie są najlepszej jakości. Niektóre z nich odważyłem się jednak zamieścić, uznając, że dobrze jest rzucić okiem na Warszawę z różnych miejsc.

I na koniec:

to miniatura panoramy, której pełna wersja w jpg jest tu
http://images3.fotosik.pl/73/9e7ae3d76f58a63e.jpg
a wersja exe ("interaktywna" - dookólna-360, ze zbliżeniami) jest tu
http://rapidshare.de/files/21555808/Panorama360_vert.exe.html

edit
Przerzuciłem jpg`a na fotosik.pl

·
Registered
82 Posts
Witaj
Wedlug moich obliczen to zdjecia robiles, w kwadracie Zamieniecka/Mlądzka/Sulejkowska/Łukowska z wiezowca o numerze 30 :)
Pozdrawiam.

·
Registered
1,396 Posts
Nie wiem jak wy, ale ja olądając te fotki mam niedparte wrażenie, że patrzę na jakieś średnie południowoamerykańskie miasto. Niemniej bardzo ciekawie (czy dobrze to nie wiem;)) to pomieszanie z poplątaniem wszystkiego co możliwe w architekturze wygląda. Nie trawię tego
Niska część jest ok, ale ta wyższa straszna. I to jest chyba nowy budynek. Myślałem że już się tak nie buduje. A temu, kto pozwilił na postawienie tego w tym miejscu tylko :bash:
Polex, odwalasz dobrą robatę:eek:kay:

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
radekmysza said:
(...) A temu, kto pozwilił na postawienie tego w tym miejscu tylko :bash:
(...)
I co z tego, że dałbyś takiemu :bash: - przecież budynek i tak by pozostał. Pomyślałem, że może lepiej byłoby zrobić jakiś mały nalocik ;) , ale choć czarne chmury już się nad nim zbierały to jednak wycofałem się z tego pomysłu - szkoda mieszkańców :cheers:

Sąsiedztwo też ma niezłe :bash: Po wielkich bojach (ze szczegónie aktywną rolą ze strony kupców z pobliskiego bazaru Szembeka) w sądach postawiono takie cuś:

A na tym się raczej nie zakończy, bo oto za tym "megamarketem" ogrodzono teren tym "gustownym" :bash: płotem. Co tam będzie? Nie wiadomo ...

Cały ten teren był przed wojną własnością niejakiego Zajdla i stanowił gospodarstwo ogrodnicze, którego ślady w postaci podupadającej szklarni można było zobaczyć jeszcze kilka lat temu. Po śmierci Zajdla (nota bene - po wojnie wspomagał ludzi będących w potrzebie) jego spadkobiercy szukali jakiegoś inwestora (szczegółów nie znam, a to co przytaczam to raczej pochodzi z "trzeciej ręki"). Ponoć nawet S. Zasada, który ma siedzibę po sąsiedzku (przy Omulewskiej) chciał od nich kupić plac (plotki mówiły, że w Urzędzie Miasta chciał też, by za jakąś gratyfikację na rzecz miasta przemianowano ulicę na ul. ... Mercedesa :uh: ). Z propozycji Zasady spadkobiercy nie skorzystali, a teren (m.in. niezbyt okazały park) stopniowo zaczęto zagospodarowywać: stacja benzynowa, kaskadowiec, Lidl. Pozostał jeszcze na razie spory kawałek gruntu, na którym przejściowo był parking strzeżony. Licho wie co tam znowu wyrośnie :runaway:

·
Registered
692 Posts
To o czym pisze kolega radekmysza to sie nazywa brak planowania przestrzennego. Ale o jakim planowaniu przestrzennym mowic w tym kraju, jak nawet sami sedziowie NSA (a wiec instytucji dosyc waznej dla tego zagadnienia)twierdza ze "im to sie planowanie przestrzenne nie podoba, bo slowo <planowanie> kojarzy sie z komuna"...

·
Registered
354 Posts
Jakośc nienajlepsza, ale widoki przednie! Świetnie stąd wygląda centrum miasta. Z tej perspektywy powstaje wrażenie pożądnego skylinu ;).

·
Registered
1 Posts
Do Polex

Stary zarąbista miejscówka ten dach na ŁUKOWSKIEJ. Zabiłeś mnie tą panoramką , jest super sklejona i widać nawet moje okna na kochanym osiedlu Ostrobramska.Oby tak dalej, dawaj czadu na prawym wybrzeżu!

Serdeczne PZDR z siedziby zła i ciemności.

·
Registered
1 Posts
Polex said:
Trafiła mi się okazja, żeby obejrzeć kawałek Warszawy z perspektywy Grochowa. Niestet, mój sprzęt jest dość zabytkowy, a pogoda też nie była idealna, toteż fotki nie są najlepszej jakości. Niektóre z nich odważyłem się jednak zamieścić, uznając, że dobrze jest rzucić okiem na Warszawę z różnych miejsc.
Stary zabiłeś mnie tą panoramką Grochowa, nic dodać nic ująć just super.Mieszkasz gdzieś tam w kolicy? jak tak to jesteśmy sąsiadami.
Pozdrawiam.

1 - 13 of 13 Posts