SkyscraperCity banner

1 - 20 of 104 Posts

·
Registered
4,881 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

Co myślicie o osobnym wątku? Nie upieram się, ale...
- mieszkaniówka przy Pereca miała
- mieszkaniówka przy Złotej 75a ("Złota Chmielna") miała
- jest praktycznie "po drodze" z Mennicy na Varso ;)
- wkrótce od momentu wyjścia z ziemi powinno być ją widać bezpośrednio z Prostej (https://www.google.com/maps/@52.2326125,20.9962193,3a,75y,175.01h,91.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRMHn0V0VGxzIhJJAlSk04Q!2e0!7i13312!8i6656, przynajmniej częściowo), bez konieczności wchodzenia w głąb kwartału
- tuż obok planowany jest niedługo/za jakiś czas start kolejnej wiekszej inwestycji - przebudowy Szpitala Bersohnów i Baumanów na Muzeum Getta (jest osobny wątek).

Wiem, że oznacza to pewne "uprzywilejowanie" Śródmieścia Wolskiego pod względem wątków ;). Moderacja oceni, NAPRAWDĘ nie obrażę się za skasowanie. :)

Opis inwestycji:
- adres - Sienna 65
- funkcja - 80 mieszkań i 400 mkw lokali usługowych na parterze
- 10 pięter

- projektant - Maas Projekt
- inwestor - Yareal Polska
- generalny wykonawca - Fundamental Group
- budowa - lipiec 2018 - początek 2020; jest prawomocne PnB
- strona inwestycji - https://www.yareal.pl/sienna65/

Obszerna dyskusja w temacie odległości od istniejących budynków - w tym miejscu: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=446565&page=631 (więc jeśli chcecie coś dodać w kwestii zacienienia sąsiadów, naprawdę polecam najpierw lekturę tamtych postów, bo pewnie większość argumentów już padła ;)).

Duży artykuł o protestach i sporze wokół inwestycji - http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23054823,byl-zieleniec-bedzie-10-pietrowy-apartamentowiec-ten-wiezowiec.html

http://eurobuildcee.com/?page=news&id=33906&link=sienna-ekologiczna-i-popularna

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy Yareal sprzedał ponad 60 proc. z oferowanych 80 apartamentów.

(...) W ofercie znajdują się jeszcze kameralne mieszkania o powierzchni od 32 mkw. i trzypokojowe lokale o wielkości około 65 mkw. Dostępnych jest też kilka dużych, blisko stumetrowych apartamentów – zapewnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska kierujący działem projektów mieszkaniowych.

Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. taras rekreacyjno-widokowy na dachu z panoramą Warszawy, a w dwupoziomowym garażu podziemnym będzie można zamontować indywidualną stację ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek Sienna 65 już na etapie projektu otrzymał certyfikat BREEAM. Dzięki zastosowaniu energo- i wodooszczędnych rozwiązań przyjaznych środowisku zredukowane mają zostać koszty eksploatacji budynku, a wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet smart home firmy Fibaro.
http://eurobuildcee.com/?page=news&id=30266&link=wolskie-widoki-yareala

Przy Siennej wyrosnąć ma 10-piętrowy budynek z 80 mieszkaniami w podwyższonym standardzie. Stanie on na parceli pomiędzy dwoma blokami o wysokości ośmiu i dziesięciu pięter. Deweloper zapowiada, że fasada nowego budynku zostanie wykończona szlachetnymi materiałami, zaplanował też donice na zieleń na balkonach. Takie rozwiązanie ma urozmaicić rytm elewacji.

(trzeba oddać uczciwość i niepokazanie PKiN-u zasłoniętego Złotą )

PS: Trochę niezręcznie tworzyć wątek, skoro niejako wcześniej "broniłem" inwestycji. :( Ale zakładam, że jeśli jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty sprzedali 60 proc. mieszkań, to reklamy za bardzo nie potrzebują. ;)

·
keep jaywalking
6,504 Posts

(trzeba oddać uczciwość i niepokazanie PKiN-u zasłoniętego Złotą )
Pozwolę sobie na małe case study. Myślę, że perspektywa na wizce została tak celowo wykadrowana by Złota zasłaniała PKiN. Pokolenie X i pierwsza generacja millenialsów zostały silnie naznaczone ideologicznym neoliberalizmem, a te kohorty tworzą aktualnie klasę średnią i mają relatywnie dużą siłę nabywczą, a co za tym idzie są głównym targetem większości marketerów.

·
semper invicta
4,268 Posts
Ciekawe spostrzeżenie, ale myślę, że pokolenie X i milenialsi to jednak nie jest "core target brandu". Raczej inwestorzy, których bardziej interesuje łorsoł sity senter investment oportjunity, gut riterns, grołf potenszjal, część z nich pewnie średnio interesuje co widać z okna, w zasadzie możliwe, że jakbyś dał wizkę, że projekt nie ma okien i w ogóle to są mieszkania mikroapartamenty, przepraszam, pod ziemią, ale sie wynajmnie na pewno, to też by już się sprzedały na pniu.

·
Semper Invicta
25,555 Posts
widok bedzie pierwsza klasa, ale blok tam nie pasuje..
I tu jest klucz do całej dyskusji. Bo jeżeli nie "blok" w kształcie zaproponowanym przez Inwstora to co? Działka jest stosunkowo głęboka, ale krótka (względem ulicy). Dodatkowo po obu stronach działki mamy bloki z oknami wychodzącymi na teren inwestycji. Sorry, ale współczesny blok pomiędzy dwoma 50 letnimi blokami - to chyba jedyna naturalna konieczność. Jeżeli nowy blok nie będzie miał ślepych ścian to ja temu projektowi nie jestem w stanie nic zarzucić, bo przekleństwem tego rejonu tej ulicy są bloki, które powstały 50 lat temu, a nie współczesne plomby, których kształt wymusza istniejąca zabudowa, o której mowa powyżej.

·
Registered cat
11,496 Posts
I tu jest klucz do całej dyskusji. Bo jeżeli nie "blok" w kształcie zaproponowanym przez Inwstora to co?
Nic. Zieleń zostawić.

Działka jest stosunkowo głęboka, ale krótka (względem ulicy). Dodatkowo po obu stronach działki mamy bloki z oknami wychodzącymi na teren inwestycji. Sorry, ale współczesny blok pomiędzy dwoma 50 letnimi blokami - to chyba jedyna naturalna konieczność.
W takiej patologii w jakiej żyjemy - zapewne jedyna.

Jeżeli nowy blok nie będzie miał ślepych ścian to ja temu projektowi nie jestem w stanie nic zarzucić, bo przekleństwem tego rejonu tej ulicy są bloki, które powstały 50 lat temu, a nie współczesne plomby, których kształt wymusza istniejąca zabudowa, o której mowa powyżej.
No ale Sienna 65 nie będzie żadną plombą.

Trzeba cierpliwie czekać aż te bloczydła będą nadawać się tylko pod kilof.
To będzie bardzo długie czekanie i nie bardzo widzę co takiego fajnego wtedy nastąpi.

·
Registered
7,804 Posts
Moim zdaniem takie budynki wcale nie powinny powstawać w takim miejscu. Rozumiem że centrum, ale nie przesadzajmy, to nie Londyn.

Żeby blok pasował powinien być o grubości zbliżonej do bloków sąsiednich (można to rozwiązać środkowymi klatkami schodowymi żeby mieszkania nie był małe. A tutaj chyba działka będzie w całości zabudowana. Nie wiem jak z odległościami ale blok o numerze 63 straci (trochę) światła.

·
TURBO-modernista
4,329 Posts
Bo jeżeli nie "blok" w kształcie zaproponowanym przez Inwstora to co?
Np to:
Albo to:
Daleko szukać nie trzeba. Paradoksem jest że porządna współczesna wielkomiejska architektura , jak w przypadku XIX Dzielnicy, powstaje na Bliskim Wygwizdowie a w starej tkance przyległej do ścisłego Śródmieścia jako plomby proponuje się, przyznam dosyć porządny ale ...bloczur.
Sorry, ale współczesny blok pomiędzy dwoma 50 letnimi blokami - to chyba jedyna naturalna konieczność.
Niekoniecznie - ten rejon Woli w mojej ocenie, powinny zapełniać przyzwoitsze plomby (przykład wyżej) a sąsiadujące bloki z lat 50 tylko by zyskały, już nie mówiąc o samym rejonie. Zbyt blisko Centrum jak na architekturę rodem z dalekiego Mokotowa. Ciężko kazać Inwestorowi co ma budować , ale zakaz balkonów oraz narzucenie procentu stosowania materiałów szlachetniejszych wraz z kolorystyką byłby wskazany.

1 - 20 of 104 Posts