SkyscraperCity banner

81 - 100 of 104 Posts

·
Semper Invicta
25,555 Posts
^^^^ Zupełnie zapomniałem o tej inwestycji... Zresztą całkowitą uwagę na tym obszarze pochłania Varso:)

Tak czy inaczej przyzwoity wypełniacz. Architektura z powodzeniem sprawdziłaby się jako uzupełnienie zabudowy na tym czy innym osiedlu. Dla ścisłego śródmieścia/centrum bez fajerwerków, chociaż i tak kontrastuje na plus z okolicznymi ostyropianizowanymi blokami...

·
Kot Schrödingera
4,638 Posts
Budynek jest po prostu średni, więc czemu miałby mieć 10/10, które jest niejako przeznaczone dla budynków wybitnych?

·
Registered
191 Posts
Nie wiedziałem, że żyjemy w połowie XIX wieku i to w centrum Paryża, że są wymagania do wybitnych budynków. To nie ta epoka i nie to miejsce...
Ten budynek ma zdecydowanie bardziej poprawna urbanistykę, materiały i detale niż bloczydła dookoła. Kto niby miałby zapłacić za wysokiej jakości materiały? Nowi mieszkańcy? Ile by mieli się dorzucić? Po 1000 zł więcej za każdy m2, abyś może wydał werdykt, no okej niech będzie 7 na 10? Warszawa to nie miasto milionerów. Buduje się to na co stać ludzi, a nie to o czym się marzy.

·
Iroquois of Europe
9,842 Posts
Nie wiedziałem, że żyjemy w połowie XIX wieku i to w centrum Paryża, że są wymagania do wybitnych budynków. To nie ta epoka i nie to miejsce...
Ten budynek ma zdecydowanie bardziej poprawna urbanistykę, materiały i detale niż bloczydła dookoła. Kto niby miałby zapłacić za wysokiej jakości materiały? Nowi mieszkańcy? Ile by mieli się dorzucić? Po 1000 zł więcej za każdy m2, abyś może wydał werdykt, no okej niech będzie 7 na 10? Warszawa to nie miasto milionerów. Buduje się to na co stać ludzi, a nie to o czym się marzy.
:sly:
Tak, to jest budżetowe budownictwo z Białołęki albo Piaseczna dla młodych małżeństw.
Kolejny blok dla drobnych inwestorów z mieszkaniami pod wynajem za spore pieniądze.
Projekt słabiutki, urbanistyka jak przy sąsiednich blokach.
Jestem za bezwzględnym dogęszczaniem centrum, ale ta inwestycja trochę odstaje od standardów.

·
Registered
1,241 Posts
Nie wiedziałem, że oceny na anonimowym forum to taki poważny biznes.

·
BANNᎬᎠ
Internauta & Szaradziarz
433 Posts
Ciekawe? Zgodnie z przepisami nie można stosować balkonów na kondygnacjach powyżej 25 metrów nad poziomem gruntu.

·
Registered
2,209 Posts
^^^^ Zupełnie zapomniałem o tej inwestycji... Zresztą całkowitą uwagę na tym obszarze pochłania Varso:)

Tak czy inaczej przyzwoity wypełniacz. Architektura z powodzeniem sprawdziłaby się jako uzupełnienie zabudowy na tym czy innym osiedlu. Dla ścisłego śródmieścia/centrum bez fajerwerków, chociaż i tak kontrastuje na plus z okolicznymi ostyropianizowanymi blokami...
A żeby jeszcze ten wypełniacz był trochę wyższy - ponieważ akurat ta okolica potrzebuje wyższych realizacji, zwłaszcza mieszkaniowych. Tam powinny stanąć apartamenty o wysokości 50-100 metrów, które zapełniłyby trochę lukę pomiędzy naszym wolsko-centralnym skylinem. To jest też miejsce na wyższą mieszkaniówkę, która zburzyłaby monotonię jednej wysokości, ograniczonej dachami OZŻB. Jak mniemam, mwzp nie ograniczają jakoś drastycznie wysokości budynków w tych kwartałach, a jedynie protesty mieszkańców blokowisk i kamienic mogą stać na przeszkodzie, by budować wyżej. Wiadomo coś na ten temat, czy warunki zabudowy ograniczały wcześniej inwestora?

·
Semper Invicta
25,555 Posts
A żeby jeszcze ten wypełniacz był trochę wyższy - ponieważ akurat ta okolica potrzebuje wyższych realizacji, zwłaszcza mieszkaniowych. Tam powinny stanąć apartamenty o wysokości 50-100 metrów, które zapełniłyby trochę lukę pomiędzy naszym wolsko-centralnym skylinem. To jest też miejsce na wyższą mieszkaniówkę, która zburzyłaby monotonię jednej wysokości, ograniczonej dachami OZŻB. Jak mniemam, mwzp nie ograniczają jakoś drastycznie wysokości budynków w tych kwartałach, a jedynie protesty mieszkańców blokowisk i kamienic mogą stać na przeszkodzie, by budować wyżej. Wiadomo coś na ten temat, czy warunki zabudowy ograniczały wcześniej inwestora?
W szerszym kontekście zgadzam się, ten teren potrzebuje zwiększonej wysokości, ale... Nie w tym miejscu. Blok został dostosowany skalą do swoich gomułkowskich kolegów i bardzo dobrze tam leży - rzekłbym neutralnie wpływa na okolicę i sąsiednią zabudowę. Na wyższą zabudowę można przeznaczyć inne działki chociażby po przychodni/tysiąclatce u zbiegu Złotej i Twardej. Ale... W procedowanym mpzp cały obszar pomiędzy Twardą, Złotą, JPII i Sienną ma określoną wysokość min. 25, max 30 m... Zwyżka jest w bezpośrednim sąsiedztwie JPII min. 36, max 47 m. "Moja" przychodnia też max 30 m...

Są portfenetry z tego co widzę.
Wyrzygałki znaczy. Super świetne rozwiązanie:)

Najgorzej że znając tradycję to każdy zrobi sobie inny, szpecąc budynek...
Na szczęście świadomość społeczna wśród mieszkańców nowych bloków (nie komunalnych) jest ciut większa, aniżeli w starych blokach, gdzie lokatorzy uważają, że skoro wykupili mieszkanie za przysłowiową "złotówkę" to są właścicielami pełną gębą i mogą sobie dostosowywać balkony, elewację, okna i wszystko co na zewnątrz do swoich upodobań:)

81 - 100 of 104 Posts