SkyscraperCity banner

101 - 104 of 104 Posts

·
Registered
2,209 Posts
W szerszym kontekście zgadzam się, ten teren potrzebuje zwiększonej wysokości, ale... Nie w tym miejscu. Blok został dostosowany skalą do swoich gomułkowskich kolegów i bardzo dobrze tam leży - rzekłbym neutralnie wpływa na okolicę i sąsiednią zabudowę. Na wyższą zabudowę można przeznaczyć inne działki chociażby po przychodni/tysiąclatce u zbiegu Złotej i Twardej. Ale... W procedowanym mpzp cały obszar pomiędzy Twardą, Złotą, JPII i Sienną ma określoną wysokość min. 25, max 30 m... Zwyżka jest w bezpośrednim sąsiedztwie JPII min. 36, max 47 m. "Moja" przychodnia też max 30 m...
(y) Odpowiedź bardziej, niż wyczerpująca.

·
Registered Polishman
4,142 Posts
Podoba mi się przestrzeń między budynkami jaką tworzy ten budynek, mimo, że w sumie stawiając go zabrano przestrzeń okolicznym mieszkańcom. Miło mi się będzie korzystało na co dzień z tej przestrzeni. Kolejnej uporządkowanej przestrzeni na Woli.

A propos dyskusji w wątku, wg mnie wysokość tego budynku jest absolutnie poprawna. Wyższy budynek by tu dziwnie wyglądał a tak wpasowuje się idealnie.

Inna rzecz. Na budynku widze kamerki do monitoringu, pod budynkiem widzę murki. Zastanawiam się jak często na tych murkach będzie wieczorami przesiadywało towarzystwo posilające się różnymi trunkami. Wtedy takie kamerki się przydadzą do zgłoszeń na policji (co pamiętam na moim starym budynku na Żoli nigdy przez 9 lat nie udało się zamontować). A że dość blisko budynku, a mianowicie w drodze do sklepu nocnego lubią się zbierać gromady ludzi, którzy czasem coś tam piją to może się to przyda.

·
Semper Invicta
25,555 Posts
Wszelka dyskusja dot. możliwości co by mogło na tej działce powstać jest bezcelowa. Zarówno pod kątem planistycznym (mpzp) jak i w kontekście urbanistycznym powstało to co mogło powstać, a że architektonicznie to to nawet poprawne jest - tylko się cieszyć.

101 - 104 of 104 Posts