Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 646 Posts

·
Iroquois of Europe
9,903 Posts
Discussion Starter · #1 ·
http://eurobuildcee.com/?page=news&id=17035&link=biurowiec-za-240-mln-zl-stanie-w-warszawie
Biurowiec za 240 mln zł stanie w Warszawie

Tomasz Szpyt | 29 kwietnia 2014

POLSKA Skanska zainwestuje 58 mln euro (około 240 mln zł) w nowy biurowiec w Warszawie. Budynek Atrium 2 położony będzie na tyłach wzniesionego niedawno Atrium 1 przy Rondzie ONZ.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/..._sie_budowa_Atrium_2__15_kondygnacji_tuz.html
Rozpoczyna się budowa Atrium 2. 15 kondygnacji tuż przy metrze
mat. pras.
04.05.2014 , aktualizacja: 04.05.2014 19:17

Na początku maja Skanska rozpoczyna budowę Atrium 2 - zielonego biurowca tuż obok Ronda ONZ. To kolejny projekt tego dewelopera w tym miejscu.

·
Banned
7,713 Posts
ten wyglada wiele lepiej niz poprzedni, bardziej po Wroclawsku.

• Like
Reactions: Sławek

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,422 Posts
Bo pewnie kojarzy Ci się z Green Day.
Mi z KC, BGK, Metalexport i Business Garden, czyli po warszawsku.

·
Iroquois of Europe
9,903 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^
Napisałem prośbę, żeby nazwę tamtego wątku zmienić na [Wola] Wieża Skanski przy Rondzie ONZ. :)
EOT

·
Registered
284 Posts
Wyjątkowo podoba mi się ten budynek. Fajnie, że powoli zaczynają powstawać nawiązania do najlepszych epizodów warszawskiej architektury powojennej. Oby więcej takich projektów. :cheers:

·
Registered
1,218 Posts
^^ Moim zdaniem tak. Skoro np inwestycja Foksal 10 miała swój osobny wątek... Poza tym nie będzie się co chwila mylić z tym planowanym budynkiem w miejscu kamienic.

·
Hammerite Order
5,998 Posts
Wyjątkowo podoba mi się ten budynek. Fajnie, że powoli zaczynają powstawać nawiązania do najlepszych epizodów warszawskiej architektury powojennej. Oby więcej takich projektów. :cheers:
Projekt to taki średniak ale rzeczywiście te podpory w kształcie litery V wybitnie przypominają mi PRL-owskie budynki.

·
Registered
740 Posts
^^ Moim zdaniem tak. Skoro np inwestycja Foksal 10 miała swój osobny wątek... Poza tym nie będzie się co chwila mylić z tym planowanym budynkiem w miejscu kamienic.
Przywołując słowa z innego wątku, dotyczące podobnej sytuacji - 'osobny wątek czy do wora z innymi'

Zostaje osobny wątek. Dotąd też była taka polityka, że wyjątkowo ciekawe projekty mają osobne wątki.
należałoby się zastanowić czy to 'wyjątkowo ciekawy projekt'?
Moim zdaniem średnio-wyjątkowy. A dokładając do tego inne pobliskie inwestycje firmy Skanska, to spokojnie ta konkretna realizacja może lekko podnosić średnią w wątku zbiorczym dot. aktywności tego developera (w tym rejonie miasta).
Ale oczywiście ja tu nie rządzę.

·
semper invicta
4,233 Posts
Proszę o zmianę nazwy wątku na:

[Wola] Atrium 2 | deweloper: Skanska | adres: ul. Pereca | status: planowany | rozpoczęcie: maj 2014 | POWIERZCHNIA REKLAMOWA DO WYNAJĘCIA - KONTAKT: JAN |zakończenie: Q1/Q2 2016 | powierzchnia: 20 000 GLA | kondygnacje: 15 | wysokość: 58 metrów | projektant: PRC Architekci | najemcy: brak

·
Banned
486 Posts
Sprawniej się kojarzy te wszystkie atria po adresach. Dojdą jeszcze jakieś plazy, rezydencje, towery i się można zgubić na tej Woli. EOT

·
Registered
1,218 Posts

[Wola] Atrium 2 | deweloper: Skanska | adres: ul. Pereca | status: planowany | rozpoczęcie: maj 2014 | POWIERZCHNIA REKLAMOWA DO WYNAJĘCIA - KONTAKT: JAN |zakończenie: Q1/Q2 2016 | powierzchnia: 20 000 GLA | kondygnacje: 15 | wysokość: 58 metrów | projektant: PRC Architekci | najemcy: brak
Wystarczyło by w sumie Atrium 2 - Pereca.

·
Registered
61 Posts

bez przesady, skoro jest "Kompleks biurowy Proximo przy ul. Przyokopowej [55m]" albo "Biurowiec Wsher Enterprise Grzybowska 43" to może być "Atrium 2 ul. Pereca"

1 - 20 of 646 Posts