SkyscraperCity banner

15061 - 15080 of 15098 Posts

·
Miastolub
Joined
·
3,686 Posts
Plac Europejski przy Warsaw Spire ubiega się o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy - dziś ostatni dzień głosowania. Każdy kto chce wesprzeć projekt może oddać swój głos tutaj: http://www.um.warszawa.pl/nagrodaarchitektoniczna/
 
  • Like
Reactions: follow.

·
Registered
Joined
·
341 Posts
Właśnie się kopci z dachu Spajera... Dwa słupy czarnego dymu.
W pierwszej chwili pomyślałem - zima, to dogrzewać się węglem trzeba. A poważnie wygląda to poważnie!

Sorry za jakość zdjęcia ale z biura, komórki, na maksymalnym powiększeniu i do tego jeszcze drzewo. Jak 10min później mogłem wyjść na zewnątrz to już nie było widać tak wielkiego dymu

 
  • Like
Reactions: ktoś_lub_coś

·
Registered
Joined
·
12,543 Posts
bardzo słabo wygląda też ogrodzenie taśmą i słupkami najwyższej części WS z powodu spadku sopli ... taki cud architektury
 

·
Registered
Joined
·
188 Posts
"Wielbiciele" daszku będą przeszczęśliwi.:D

Motocykl stopił się od promieni odbijanych w daszku Warsaw Spire

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek po południu na placu Europejskim przy Warsaw Spire. - Promienie słoneczne odbijające się od daszku wieżowca stopiły fragment zaparkowanego pod nim motocykla - podał reporter tvnwarszawa.pl.

- Plastikowe elementy tego motocykla zaczęły się topić. Pojawił się też dym, zadysponowano więc straż. Na miejscu był jeden nasz zastęp, ale na szczęście nic dużego się nie stało - dodał strażak.
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,motocykl-stopil-sie-od-promieni-odbijanych-w-daszku-warsaw-spire,259683.html#!prettyPhoto
 

·
Registered
Joined
·
3,413 Posts
W Londynie w podobnej sytuacji zmieniono elewację wieżowca, u nas wywiesza się kartkę z zakazem parkowania :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
5,140 Posts
Motocykle się palą (8 maja)...

... burmistrz Woli zawiadamia Straż Pożarną i Nadzór Budowlany i domaga się "pilnej reakcji" (9 maja, http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...i-sluzb-burmistrz-woli-w-sprawie-pozarow.html)...

... a TVN Warszawa popularyzuje (12 maja) eksperymenty z fizyki :D (https://tvnwarszawa.tvn24.pl/inform...plastik-pod-daszkiem-warsaw-spire,259886.html)

Ileż radości (i zajęcia) może sprawić jeden, mały daszek :D (a właściwie to chyba sama jego krawędź?).


– Problem dotyczy wąskiego wklęsłego paska blachy przy samym brzegu daszka. Rzeczywiście w specyficznych warunkach działa jak wklęsłe zwierciadło, skupiające promienie – przyznaje Radosław Górecki z firmy Ghelamco, która zbudowała Warsaw Spire. – Nasz dział techniczny już się zajmuje tą sprawą, naprawa czy wymiana części pokrycia daszka powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej – obiecuje.
Przedstawiciel Ghelamco w rozmowie z tvnwarszawa.pl zapewnił, że firma nie bagatelizuje problemu. - W tej chwili zostały zlecone analizy, by pokazać, co możemy zrobić. Na pewno będziemy podejmować, jak najszybciej się da, kroki ku temu, by wpływ tej soczewki zminimalizować. By to światło nie skupiało się w jednym miejscu - przekonywał Radosław Górecki.

I dodał, że "tego typu rzeczy czasami wychodzą w wyniku użytkowania budynku". - Czasem są sytuacje zaskakujące i to jest jedna z nich - przyznał.
Czekam na Fakt i SE - "morderczy daszek czyha na życie Warszawiaków" :troll:
 

·
Registered
Joined
·
188 Posts
W Londynie w podobnej sytuacji zmieniono elewację wieżowca, u nas wywiesza się kartkę z zakazem parkowania :nuts:
A w Polsce zmieniono konstrukcję daszku, czyli okleił ciemną folią. Pewnie ściągniętą z szyb jakiegoś Passata w tedeiku.:troll:

Warsaw Spire już niegroźny. Właściciel zmienił konstrukcję daszka, który kilka dni temu podpalił zaparkowane skutery

– Podjąłem interwencję w sprawie Warsaw Spire. Właściciel budynku poinformował, że okleił już brzeg daszka przed wejściem przyciemniającą folią. Zapewnił, że to powinno zapobiec kolejnym incydentom – informuje Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Nadzór budowlany zajął się sprawą po apelu burmistrza Woli Krzysztofa Strzałkowskiego. Zażądał on pilnej interwencji po tym, jak kilka dni temu zapaliły się skutery zaparkowane przed głównym wejściem do budynku od strony skrzyżowania Łuckiej i Grzybowskiej. Winny był lustrzany, metalowy daszek nad głównym wejściem do biurowca. Odbija i skupia promienie słoneczne tak, że w jednym konkretnym miejscu przed budynkiem temperatura wzrasta nawet do 150 stopni Celsjusza. Dlatego siedzenia zaparkowanych przed budynkiem motocykli i skuterów zaczęły się dymić, a plastikowe elementy – topić. Straż pożarna polewała je wodą, która w zetknięciu z powierzchnią pojazdów osiągała temperaturę wrzenia i gotowała się.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23404841,warsaw-spire-juz-niegrozny-wlasciciel-zmienil-konstrukcje-daszka.html
 
15061 - 15080 of 15098 Posts
Top