SkyscraperCity banner

15081 - 15098 of 15098 Posts

·
Registered Polishman
Joined
·
4,724 Posts
Nie jestem fanem tych wyświetlaczy na elewacji i tego, ze tam na okrągło w nocy coś się wyświetla bo to moim zdaniem zasmiecanie przestrzeni wspólnej jak reklamy na bilbordach ale jak już jest to mogło by to działać dobrze a to się psuje i miga wiele części elewacji, inne nie miga, część miga za szybko. Część obramowania nie świeci itd. Poprawcie to!
 

·
Registered
Joined
·
12,543 Posts
Najwyższy biurowiec w Polsce sprzedany za ponad 1,6 mld zł

Austriacka spółka Immofinanz została nowym właścicielem wieżowca Warsaw Spire - najwyższego budynku biurowego w Polsce i w naszej części Europy. Dotychczasowi właściciele obiektu - firmy Ghelamco i Madison International Realty - sprzedały całość udziałów za kwotę ponad 386 mln euro (ok. 1,65 mld zł).

Transakcja dotyczy sprzedaży głównego budynku w kompleksie Warsaw Spire, tzw. budynku A (poboczne budynki B i C zmieniły właścicieli wcześniej).
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/warsaw-spire-zmienia-wlasciciela/g6b4v4r
 

·
Registered
Joined
·
2,247 Posts
no ciekawa kwota;) czyt. budynek warty tyle co firma zatrudniająca kilka tysięcy osób (znaczy za tyle sprzedana).
 

·
Registered Polishman
Joined
·
4,724 Posts
Pamiętam jak jeszcze kiedyś gadano, że to tylko zaproszenia na lodowisko sponsorowane przez firmę X; albo nowy właściciel budynku chce się przywitać z Warszawiakami tak jakby Warszawiaków to obchodziło; albo informacja o nowej wspaniałej wystawie sponsorowanej przez firmę Y. Ale niektórzy mówili, że wkrótce to się tak skończy i tak się skończyło. Teraz Warsaw Spire robi za wielki nośnik reklamowy. Ogromny pulsujący soczysty czerwony napis reklamuje napój gazowany. Coś jakby ustawiono ludziom przed oknami ich mieszkań bez ich zgody wielki telebim, na którym co chwila wyświetla się wielki napis pulsuje i potem przesuwa. Zwyczajnie trudno przez okno wyglądać bo wzrok jest męczony i ciagle zmuszany do patrzenia na ten napis reklamowy. Nie wiem jak można pozwalać na to by działo się to co się dzieje nocami na elewacji Warsaw Spire. Warszawa niby walczy ze zbytnią ilością reklam. Mamy ustawę krajobrazową a zaśmieca się nocami przestrzeń publiczną takimi reklamami. Warsaw Spire jesteście żenujący. Wizerunkowo dno. Jakbym miał ochotę patrzeć cały czas na telebim reklamowy to bym spał na ławce z widokiem na takowy.
 

·
Happy Scrappy Hero Pup
Joined
·
1,399 Posts
Ciekaw jestem czy niedawno przyjęta uchwała krajobrazowa reguluje te kwestie hmmm
 
  • Like
Reactions: adam81w

·
Registered Polishman
Joined
·
4,724 Posts
Spire kolejny raz utrudnia życie okolicznych mieszkańców. Od paru dni znowu leci reklama za reklamą. Od 15:30 do rana w odstepach około 2 minutowych powtarzają te same reklamy (udające życzenia Bozonarodzeniowe). Są to reklamy bardzo agresywne. Początek reklamy to ostry słup światła w twoje okno. Po prostu musisz zwrócić uwagę. Nawet przy zaciągnietych zasłonach wyraźnie widać zmianę w jasności/ciemności tzn reklama daje znać, że się zaczyna i masz na nią patrzeć. Mieszkańcy mają prawo mieć ciemno w nocy bo to są naturalne warunki do tego by spać.

A jak te reklamy wytrzymują ludzie z budynku wysokościowego mieszkalnego Łucka to nie wiem.

Coś w temacie: Nawet przy zasłoniętych oknach światło bije do pokoju. Nie możemy spać! – myglogow
 
15081 - 15098 of 15098 Posts
Top