SkyscraperCity banner

1 - 20 of 542 Posts

·
Iroquois of Europe
9,827 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

·
Moderator
4,053 Posts
Było o tej inwestycji w wątku o inwestycjach przy ul. Grzybowskiej, no ale osobny wątek też może być :)
Architektura nie powala, ale fajnie zagęści okolicę. No i co najważniejsze, że to będą mieszkania. Ah, gdzie tylko będą parkować korpoludki i odwiedzający pobliskie MPW? ;)

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Było o tej inwestycji w wątku o inwestycjach przy ul. Grzybowskiej, no ale osobny wątek też może być :)
Architektura nie powala, ale fajnie zagęści okolicę. No i co najważniejsze, że to będą mieszkania. Ah, gdzie tylko będą parkować korpoludki i odwiedzający pobliskie MPW? ;)
Dlatego moim pomysłem zgłoszonym jakiś czas temu było założenie wątku:

[Wola] Inwestycje na bliskiej Woli

Na podobnej zasadzie jak Inwestycje na Muranowie. Bliska Wola czyli środkowa część Woli pomiędzy Towarową, a Prymasa, choć w tym przypadku z koncentracją na teren pomiędzy Prostą/Kasprzaka, Towarową, Leszno, Skierniewicką/Płocką.

Mamy tu:
- City Link,
- Apartamenty Syrena,
- In City,
- Apartamenty Union,
- Grzybowska 85,
- Karolkowa/Leszno
- Siedmiogrodzka/Skierniewicka (niedługo)

To w zakresie mieszkaniówki, a do tego biura...

Ktoś z odpowiednim zapasem czasu mógłby wszcząć wątek i wrzucić do pierwszego postu garść wizualek ww. inwestycji... Jeśli znajdzie jego założenie aprobatę forumowej braci:)

·
Semper Invicta
25,406 Posts
^^
Dla mnie taki zbiorczy wątek byłby krokiem wstecz.
Dlaczego? Inwestycji mieszkaniowych i biurowych o niewielkiej skali, które "nie zasługują" na oddzielny wątek jest i będzie całkiem sporo. I druga rzecz wątek [Wola] Inwestycje - biorąc pod uwagę ilość wolskich inwestycji rozrzuconych po Odolanach, Czystem czy Młynowie - rozrasta się do prawdziwego "combo"... Stąd mój pomysł na utworzenie wątku - adekwatnego do Inwestycji na Muranowie, Inwestycji przy Grzybowskiej.

Ten obszar zasługuje na swój wątek - pozostaje tylko określić granice jakimi miałby tematycznie objąć.

·
biroholik-warsawianista
658 Posts
To "centrum Warszawy" to jeszcze zrozumiem że magnes na słoików którzy nie znają miasta i łykną to jak pelikan Tik-Taka rzuconego przez gimnazjalistę ze szkolnej wycieczki w ZOO ale bardziej zastanawia mnie co konkretnie "Ałtor" miał na myśli, powiedzmy za wyjątkiem budynków obecnego MPW, pisząc "historyczne otoczenie" ?
Rozumiem że to ten krótki, przedśmiertny momencik gdy stopniowo doprowadzane do celowej ruiny pojedyńcze ostańce wolskich kamieniczek grają rolę "tych żywych historycznych elementów miasta" ?

·
Banned
112 Posts
^^ Patrąc na położenie tej inwestycji a przykładowo Osiedle Wilno, Białołęka, Ursus, Kabaty - tak można przyjąć przez palce, że zahacza o "centrum"

·
evertonfans
3,146 Posts
Dlatego moim pomysłem zgłoszonym jakiś czas temu było założenie wątku:

[Wola] Inwestycje na bliskiej Woli

Na podobnej zasadzie jak Inwestycje na Muranowie. Bliska Wola czyli środkowa część Woli pomiędzy Towarową, a Prymasa, choć w tym przypadku z koncentracją na teren pomiędzy Prostą/Kasprzaka, Towarową, Leszno, Skierniewicką/Płocką.

Mamy tu:
- City Link,
- Apartamenty Syrena,
- In City,
- Apartamenty Union,
- Grzybowska 85,
- Karolkowa/Leszno
- Siedmiogrodzka/Skierniewicka (niedługo)

To w zakresie mieszkaniówki, a do tego biura...

Ktoś z odpowiednim zapasem czasu mógłby wszcząć wątek i wrzucić do pierwszego postu garść wizualek ww. inwestycji... Jeśli znajdzie jego założenie aprobatę forumowej braci:)
Dla mnie założenie zbiorczego wątku nie jest dobrym pomysłem. Taki zbiorczy wątek nigdy się nie kończy, bo nie opisuje jednej, konkretnej inwestycji, a kilka-kilkanaście, co praktycznie uniemożliwia skuteczne śledzenie wybranej przez siebie inwestycji. Jeśli w wątku jest kilka inwestycji, to trzeba przeglądać każdą stronę, żeby znaleźć nowe informacje o wybranej przez siebie inwestycji, w wątkach ściśle dedykowanych nie ma takiego problemu.

W wątku o inwestycjach na Muranowie nie jestem w stanie po kilku latach znaleźć przebiegu konkretnej inwestycji, bo wrzucane są posty dotyczące każdej inwestycji. Tracę przez to mnóstwo czasu. Początek opisu inwestycji może być np. w poście nr 34 na stronie 2, pierwsza fotorelacja w poście nr 67 na stronie 5, a jeszcze inna wiadomość 39 postów dalej itd. - nie jest to dobre.

Ponadto trudno będzie teraz powiedzieć co należy do terenów Bliskiej Woli, a co nie. Dla jednych ta granica będzie w jednym miejscu, a dla drugich w innym - widzę już te spory o niewłaściwe zakwalifikowanie danej inwestycji do przedmiotowego obszaru. Wydaje się, że wątek o wolskich inwestycjach realizuje skutecznie cele, do których został powołany.

Kończąc, uważam, że wątki ściśle dedykowane konkretnej inwestycji powodują większe zainteresowanie naszej społeczności, a co za tym idzie częstsze fotorelacje i nowe wiadomości. Taka inwestycja jest zwyczajnie lepiej udokumentowana.

·
Robert
9,709 Posts
Hmmm, chyba tak to będzie mniej więcej wyglądać... czyli urbanistycznie super sprawa.... :) To będzie piękne zwieńczenie tego kwartału.'
naliczyłem 180-190 samochodów :nuts: Domniemywam że są to samochody pracowników .Jak to wygląda z parkingami pod biurowcami.One też są zapełnione czy takie małe ? Oczywiście faktem jest że przyjazd tutaj samochodem na 8-10 godzin jest bez sensu .

·
To ja!
5,154 Posts
naliczyłem 180-190 samochodów :nuts: Domniemywam że są to samochody pracowników .Jak to wygląda z parkingami pod biurowcami.One też są zapełnione czy takie małe ? Oczywiście faktem jest że przyjazd tutaj samochodem na 8-10 godzin jest bez sensu .
Wiem że na przykład parking pod Crown Square gdzie pracuje tata jest malutki i miejsca mają tam tylko wybrańcy ;) Tak, są to samochody pracowników, muszę czym prędzej powiedzieć tacie że lada moment go zabiorom, pewnie będzie mu ciężko znaleźć jakiś parking w pobliżu teraz :/

·
Registered
910 Posts
Korzystam z ww. parkingu. Parkingi podziemne są ale z uwagi na ilość firm, ilość miejsc jest nieadekwatna do potrzeb. Ponadto, okoliczne ulice są już mocno pozastawiane.

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Dla mnie założenie zbiorczego wątku nie jest dobrym pomysłem. Taki zbiorczy wątek nigdy się nie kończy, bo nie opisuje jednej, konkretnej inwestycji, a kilka-kilkanaście, co praktycznie uniemożliwia skuteczne śledzenie wybranej przez siebie inwestycji. Jeśli w wątku jest kilka inwestycji, to trzeba przeglądać każdą stronę, żeby znaleźć nowe informacje o wybranej przez siebie inwestycji, w wątkach ściśle dedykowanych nie ma takiego problemu.

W wątku o inwestycjach na Muranowie nie jestem w stanie po kilku latach znaleźć przebiegu konkretnej inwestycji, bo wrzucane są posty dotyczące każdej inwestycji. Tracę przez to mnóstwo czasu. Początek opisu inwestycji może być np. w poście nr 34 na stronie 2, pierwsza fotorelacja w poście nr 67 na stronie 5, a jeszcze inna wiadomość 39 postów dalej itd. - nie jest to dobre.

Ponadto trudno będzie teraz powiedzieć co należy do terenów Bliskiej Woli, a co nie. Dla jednych ta granica będzie w jednym miejscu, a dla drugich w innym - widzę już te spory o niewłaściwe zakwalifikowanie danej inwestycji do przedmiotowego obszaru. Wydaje się, że wątek o wolskich inwestycjach realizuje skutecznie cele, do których został powołany.

Kończąc, uważam, że wątki ściśle dedykowane konkretnej inwestycji powodują większe zainteresowanie naszej społeczności, a co za tym idzie częstsze fotorelacje i nowe wiadomości. Taka inwestycja jest zwyczajnie lepiej udokumentowana.
Jak rozumiem jesteś za tym, aby każda inwestycja typu Apartementy Syrena, Apartamenty Union czy Karolkowa/Leszno miały swoje własne wątki?

·
Registered
3,175 Posts
^^ Nie bądź taki konsekwentny, ten klaster interesuje bardzo dużą ilość forumowiczów. Dużo się tutaj dzieje i dużo zmienia. W wątkach zbiorczych jest tylko chaos.

·
Semper Invicta
25,406 Posts
^^ Nie bądź taki konsekwentny, ten klaster interesuje bardzo dużą ilość forumowiczów. Dużo się tutaj dzieje i dużo zmienia. W wątkach zbiorczych jest tylko chaos.

Więc uprzejma prośba o utworzenie odrębnych wątków dla ww. inwestycji.

Co ciekawe dziś funkcjonuje combo [Wola] Inwestycje, który jest o wiele większym chaosem, niż proponowany przeze mnie [Wola] Inwestycje na bliskiej Woli...

·
Boxes rule
1,422 Posts
Hmmm, chyba tak to będzie mniej więcej wyglądać... czyli urbanistycznie super sprawa.... :) To będzie piękne zwieńczenie tego kwartału.'

http://i.imgur.com/h1TeI9U.jpg
Mają być 3 budynki, więc wydaję mi się, że to będzie bardziej jakoś tak wyglądało:

1 - 20 of 542 Posts