SkyscraperCity banner

1 - 20 of 198 Posts

·
Nieof. na SSC od 2002 r.
Joined
·
1,070 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Lokalizacja: Róg ulicy Skierniewickiej i Wolskiej
Inwestor: Ronson Development
Architekt: Archiplan Design
Data zakończenia budowy: IV kwartał 2018

Trzeci etap projektu City Link to inwestycja o podwyższonym standardzie. W budowie wykorzystane będą najwyższej jakości materiały, a sam budynek przyjmie formę 16 - piętrowej wieży o oryginalnej fasadzie. Każde mieszkanie będzie wyposażone w drewniane okna i przestronny, przeszklony balkon. Wewnątrz inwestycji zaplanowano zielony dziedziniec, a tuż obok osiedla powstanie plac miejski z zielenią parkową, ławkami i fontanną. City Link gwarantuje również sprawny dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej, okolicznych parków Sowińskiego i Moczydło, szkół, restauracji, obiektów sportowych i ośrodków zdrowia. Osiedle City Link oferuje szeroki wybór mieszkań od kawalerek, przez popularne lokale dwupokojowe o ustawnych rozkładach, aż po większe mieszkania trzy, cztero - i pięciopokojowe. Powierzchnia oferowanych mieszkań zaczyna się od 31 m2 i sięga 121 m2.


Źródło: http://citylink.ronson.pl/
 

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
Joined
·
25,947 Posts


Kurłebe bele, opad radioaktywny.

Jest placyk z oddechem na ulicy, na której przez trzy przecznice nic nie ma. Jest 100 lat planowania.
 

·
Registered
Joined
·
357 Posts
Dobrze, niech się*na Płockiej przysuwają w stronę ulicy, może zrobią*pierzeje trzymającą kamienicznego ostańca, bardzo by to dużo dało tej ulicy :)

Wieża chyba też żadnej linii zabudowy nie trzyma, ale to dobry początek - przechodzę tamtędy bardzo często, będę wrzucał zdjęcia jak już zaczną.
 

·
Redsigert User
Joined
·
11,951 Posts
Nie podoba mi się ten pomysł z przełamaniem elewacji, takie silenie się na oryginalność małym kosztem. Choć to i tak postęp bo w latach '90 zawiesiliby tam parę skośnych daszków i doprawili dziwnymi kolorami a tu po prostu trochę zepsują fasadę z jednej strony. Niepotrzebnie, ale pewnie da się to przełknąć, osobiście wolałbym w miarę jednolitą elewację z dużymi oknami, trochę na wzór Generation Park i wysokość też widziałbym bardziej w okolicach 26 pięter niż 16 skoro tak chwalą się bliskością metra i ogólnie dobrą lokalizacją to mogli ją lepiej wykorzystać.
 

·
evertonfans
Joined
·
3,682 Posts
Naprawdę każdy blok mieszkalny zasługuje na odrębny wątek?

Rozumiem zakładanie wątków dla wieżowców, ciekawych architektonicznie i urbanistycznie budynków, ważnych inwestycji kulturalno-naukowych, ale to jest zwykłe "pudełko", które niczym się nie wyróżnia, na dodatek jest to trzeci etap trwającej już inwestycji (jeden blok, a nie całe osiedle), więc zakładanie tego wątku jest zdecydowanie spóźnione i niecelowe. Idąc tym tropem za chwilę dosłownie każda inwestycja będzie posiadała swój odrębny wątek, co spowoduje jedynie bałagan na forum i ogromną liczbę niepotrzebnych i nieatrakcyjnych z punktu widzenia użytkowników tworów.

Moim zdaniem ta inwestycja powinna być dokumentowana w dziale wolskich inwestycji, tak jak poprzednie etapy tej budowy.
 

·
roiretsnôM
Joined
·
7,058 Posts
Ten blok jest wyjątkowy, bo elewacja wyraźnie nawiązuje do szalonych 90-tych :troll:
 

·
Registered
Joined
·
44 Posts
City Link - w sumie bardzo dziwię się, że ta inwestycja nie otrzymała własnego wątku - co poniekąd mocno ją marginalizuje...

Ale. I i II etap na ukończeniu, a etap III jakiś czas temu się rozpoczął. Kopią na dwie maszyny ścianki szczelinowe, ale chyba do tej pory nie było na SSC wizualizacji, a ów etap od strony Wolskiej będzie miał 17 kondygnacji, czyli wysokość pozostałych wysokich "bloczydeł" przy Wolskiej:)

I zastanawiające tło za dominantą. Chyba Almamer, ale...
^^Zgadzam się z filosssem.
 

·
Semper Invicta
Joined
·
26,633 Posts
^^^^ Tyle że wątek (jeżeli już powstał) powinien traktować o całym kompleksie City Link - nie o samej wieży stanowiącej III etap kompleksu. Nie wiemy czy nie będzie kolejnych etapów.

Teraz analitycznie - 17 kondygnacji - na swój sposób nie jestem zaskoczony. Jest to kontynuacja wysokiej zabudowy po południowej stronie Wolskiej. I tak lepsza kolejna dominanta w kierunku centrum, niż gdzieś na wysokości Syreny czy Sokołowskiej.

Urbanistycznie, ech - kiszka... Niskie zabudowania od strony Skierniewickiej zostają. Część zostaje wtopiona w kompleks City Link, a narożnik od Wolskiej zostaje, bo Ronson nie ma do niego prawa. Pytanie co z Almamerem, jaka będzie tam linia zabudowy...

Narazie to wygląda bardzo kiepsko, bo I i II etap gryzie się z III etapem...
 

·
Registered
Joined
·
410 Posts
Bez przesady, aż tak brzydkie jak riviera to nie będzie. Wizualizacje są fatalne to fakt, architektura też nie powala, ale wiele zależy od wykończenia i materiałów..
 

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
Joined
·
25,947 Posts
No więc właśnie. Relatywnie duża powierzchnia okien zrobi robotę za architekta.
 

·
Registered
Joined
·
960 Posts
Co tu się odcitylinkowuje? :nuts:
Przyda się trochę różnorodności w tej dzielnicy pełnej harmonii i monotonii

 
1 - 20 of 198 Posts
Top