SkyscraperCity banner

181 - 196 of 196 Posts

·
Semper Invicta
25,555 Posts
Też mam info, że Ronson ma budować kolejny etap w miejscu starej części Almameru.
Grodzone etapy - pretensje do inwestora. Na szczęście dostrzegam lekki trend w rezygnowaniu z płotów przez inwestorów.
Tyle, że co się stało, że się wybudowało, nie zmieni sytuacji, w której niechciane płoty będą nam dzielić przestrzeń do "końca świata i o jeden dzień dłużej".

·
Kot Schrödingera
4,638 Posts
Gdyby przypadkiem jeden pasożyt nie wyrzucił do kosza całej uchwały krajobrazowej, to nie mielibyśmy już zmartwień, czy będą powstawać nowe grodzone osiedla.

·
Registered
2,209 Posts
Manipulacja marketingowa w wykonaniu Ronsona to wręcz sztuka. W tym wypadku sztuka kolażu - tadam PKiN przy Kercelaku :v

Reklam na ich stronie z widokiem na Empire State Building oraz przeszkleniami fasadowymi na całą kondygnację nie bedę już nawet komentował...

Ciekawe jak nazwą cudo na miejscu Almameru. Wszak teraz to jest "ostatni i najlepszy 5 etap jeszcze BLIŻEJ centrum" (całe kilkadziesiąt metrów xD)
A czego spodziewać się po farbowanej firmie. Dzięki historii tej budowy poznałem troszkę historię, czy sposób działania tej firmy, i wynika z tego, że manipulacja marketingowa to ich motto. Przy realizacji swoich inwestycji zdają się kierować wyłącznie własnym zyskiem. Oszczędzają na czym się tylko da, kosztem nie tylko przepisów - jedynie nie na własnych przychodach. Temat jest dłuższy...

·
Registered
2,209 Posts
Aby nie było, że tylko psioczę, zamieszczę parę zdjęć szacownej inwestycji.
142776
142777
142778

Po Pałacu Kultury nie ma śladu. Zapewne przenieśli go nocą gdzieś bliżej Złotych Tarasów.
142780

Zachwycający przykład wielkomiejskiego blokowiska. To nawet nie udaje, że stoi gdzieś na dalekich osiedlach- molochach. Wręcz przeciwnie - nieopodal samego PKiN, w centralnym rejonie stolicy.

·
Dżast juzer
2,182 Posts
Absolutny koszmar, nie wiem, czy w ostatnich latach zbudowano gorsze osiedle w szeroko rozumianym centrum miasta (Bliska Wola przynajmniej architektonicznie jest lepsza).

·
Registered
2,209 Posts
Należy całkowicie się zgodzić. Koszmarek architektoniczny w wykonaniu "polskiej" firmy. W porównaniu z tym Hongkong z Kasprzaka jawi się jako osiedle przyjazne mieszkańcom oraz gościom.
Mieszkania i tak zostały szybko wykupione - nie wiem, czy już jest 80, czy 100% (tak tylko rzucam). Ciekawe, czy mają świadomość, że żyją na benzenie i toluenie. ;) Tutaj nawet drzewa przy Skierniewickiej zostały potraktowane bardzo brutalnie.

·
Registered
2,209 Posts
Powstało chyba najbardziej niezgrabne, pstrokate, pancerne, zwaliste bloczydło- blokowisko, jakie tylko mogło powstać. Gorzej nie mogli chyba zanieczyścić przestrzeni, niż papką gorzej niż przeciętnych bloków, które razem są ściśnięte w jeden pancerny zespół super-blokowiska. I oczywiście - dwie żabki na obszarze 200 m2. W ogóle, mam już wrażenie, że nie tylko w mojej okolicy tych żabek w promieniu 1 kilometra to musi być już co najmniej 5. Inaczej być nie może. Ostatnimi czasy słychać rechot i kumkanie już ze wszystkich stron. Bardziej mi to wszystko przypomina stado ropuch. Oczywiście, w takim kompleksie nie mogło zabraknąć dwóch, w odległości może....150 metrów od siebie. Jeszcze gorzej sprawa się przedstawia z widnokręgiem: tak, jak i ostatnie inwestycje po prawej stronie balkonu, tak i oni DOKŁADNIE,jakby co do metra, zasłonili mi wszystkie elementy północnej bramy, to kolejnym etapem - jak widać, dokonali dzieła zniszczenia i doszczętnej masakry północnego horyzontu. O różnych przygodach i potyczkach z inwestorem ze strony mieszkańców naszego osiedla już tu nie wspomnę.

·
Registered
2,209 Posts
Eech nie wiem - lajkować, czy spuścić kurtynę... Na Bliskiej Woli napotkałem jedną, i prześladowało mnie dziwne wrażenie, że za każdym rogiem czają się następne. W całym mieście słychać już rechot i kumkanie. Miałem blisko Tesco bo przy Wolskiej ale już zlikwidowane. Firma ponoć wycofuje się z Polski, a zaczynać mają od tych centralnych Tesco Extra - widziałem gdzieś o tym materiał jakiś czas temu. Teraz piszą tak: Smutny koniec Tesco w Polsce rozgrywa się na naszych oczach. Ostatni gasi światło? [FELIETON] Ponoć ma ich przejąć carefour lub auchan. A może Lidl? Sam już nie wiem. Nic jednak nie poprawia humoru człowiekowi, jak kumkające naokoło żabki, z wyraźnie określoną grupą docelową, w postaci lepiej niż średnio zarabiających mieszkańców "zamkniętych blokowisk o charakterze apartamentowym" ;), nierzadko rekrutujących się ze wschodnim paszportem - z dowolnego kraju na wschód od Polski. Dokładnie tak jest tutaj.

EDIT: Biedronkę spokojnie jeszcze przetrawię. W żabce stać mnie generalnie na mineralną Muszyniankę bo akurat to mają w niezłej cenie. To nie jest sklep dla średnio zamożnych ludzi, a raczej dla tych okolicznych "z klasy średniej", którym nie chce się wyjść do sklepu dalej, niż na 500 metrów. Tyle w kwestiach oczywistych. To upiorne blokowisko jedynie ten stereotyp potwierdza.

·
Registered
278 Posts
^^ co do ilości Żabek, skoro model biznesowy się spina, to dlaczego mieli by ograniczać lokalizacje? Działają na zasadzie franczyzy, najwyraźniej nie gwarantują właścicielom strefy ochronnej przed wzajemnym kanibalizowaniem, a i tak otwierają się nowe. Za parę lat najwyżej wykruszą się najsłabsze lokalizacje, chociaż też niekoniecznie - mam przy bloku trzy i wszystkie się trzymają. Carrefour expres zawzięcie trzyma się centrum, więc alternatywy i tak nie ma.

·
Registered
363 Posts
Rzeczywiście to osiedle jest rozczarowaniem, uważam że ten teren zasługiwał na architekturę przynajmniej na poziomie osiedli z Siedmiogrodzkiej/zachodniej Grzybowskiej/Karolkowej. Albo lepszą bo ul. Wolska tuż przy metrze jest bardziej eksponowana.
Zanieczyszczony grunt prawdopodobnie został wywieziony/zneutralizowany ale jak zawsze w takim przypadkach pozostaje kwestia tego co pod samym oknem ale poza granicą działki. Tam remediacji nie było.

Żabki mi osobiście nie przeszkadzają, bo zawsze jest jakiś z nich pożytek. Nawet zakup Muszynianki jest sporą korzyścią w porównaniu np. do filii banku z którego nie korzystasz, lombardu albo przypadkowego salonu kosmetycznego. Pytanie co lepszego mogłoby się mieścić w takim lokalu.

Na własnej skórze przećwiczyłem przypadek gdzie w bloku gdzie w promieniu kilkuset metrów był 1 sklep spożywczy, stomatolog, 3 prywatne przedszkola i weterynarz (to wszystko) w lokalach usługowych pojawiło się stałe biuro sprzedaży dewelopera, biuro firmy produkującej zabudowę do sklepów, biuro elektryka, a dla mieszkańców - fryzjer i sklep spożywczy. Z tej perspektywy powodem do radości jest jakikolwiek sklep/punkt usługowy. Chodzi o ulicę Dywizjonu 303 gdzie obecnie trochę ratują sytuację lokale osiedla Premium, ale nadal to kilkaset metrów.

·
Semper Invicta
25,555 Posts
Dodatkowo Stokrotka i Delikatesy Centrum plus mniejsze sklepiki warzywne lub eko.
Tych się w sumie nie zauważa w morzu Żabek:)
Tak czy inaczej mi również nie przeszkadzają owe Żabki - człowiek przynajmniej wie jaki asortyment, towary i marki może w Żabce nabyć. I również podzielam pogląd, iż lepsze 2 żabki w przyziemiu nowego bloku, niż dajmy na to stomatolog plus bank.

Jest to w sumie ciekawa kwestia - bo usługi w parterze są na pewno jakimś walorem przy wyborze danej inwestycji mieszkaniowej. Nowi lokatorzy liczą, iż w parterze zagości jakiś spożywczak, piekarnia czy chociażby alko, a tu zonk, bo całe przyziemie wynajmuje jakaś klinika:) Sporo takich nowych bloków w ostatnim czasie zauważyłem. I o ile mówimy o Odolanach to tam naprawdę wzdłuż Jana Kazimierza fajnie z usługami wyszło. Jest różnorodnie, choć też "kliniki" się zgadzają.

Ale zostawmy to bo to wątek o City Link.

Aż strach się bać, jeżeli to Ronson weźmie się za budowę kolejnego etapu na miejscu Almameru:)

·
Registered
2,209 Posts
151029

Już na wstępie wieżowiec poraża architekturą ciemnej elewacji ściany od Wolskiej. Nie wiem, czy bardziej to eleganckie, czy tandetne.
151060

Nie pytajcie, jak potraktowano te drzewa, których teraz już brakuje w widocznych miejscach.
151070

Widać miejsca po minionej zieleni. Drzewa zdobiły ulicę. Zaczęły obumierać podczas budowy.
151081
151089

181 - 196 of 196 Posts