SkyscraperCity banner

141 - 160 of 196 Posts

·
Registered
SIC * PARVIS * MAGNA
161 Posts
I ładny widok na skyline z niektórych mieszkań. A chaos no cóż, można przeparafrazować to co kiedyś o wieży Eiffla złośliwie mawiano... Jeśli nie chcesz obserwować urbanistycznego chaosu osiedla najlepiej na nim zamieszkaj :D

·
Semper Invicta
25,555 Posts
I ładny widok na skyline z niektórych mieszkań. A chaos no cóż, można przeparafrazować to co kiedyś o wieży Eiffla złośliwie mawiano... Jeśli nie chcesz obserwować urbanistycznego chaosu osiedla najlepiej na nim zamieszkaj :D
Słabe porównanie... Tu w grę wchodzi etapowa realizacja inwestycji, w której poszczególne etapy w żaden sposób ze sobą nie korespondują... A mamy jeszcze do zabudowania działkę z budynkami Almamer'u. Więc chaos tylko się powiększy. Jedynym udanym elementem kompleksu to dość dobre wkomponowanie w kompleks niższego budynku wzdłuż Skierniewickiej.

·
Registered
SIC * PARVIS * MAGNA
161 Posts
Chyba źle zrozumiałeś. Nie porównywałem wieży Eiffla do tego osiedla pod kątem wartości inżynieryjno architektonicznej bo nie ma czego porównywać. Chodziło o sam fakt, że mieszkając w 5 etapie w mieszkaniu z ekspozycją wschodnią masz za oknem ogromną zieloną przestrzeń, która z racji sąsiedztwa z zabytkowymi obiektami szpitala nie zostanie zabudowana. Patrząc z okna widzisz piękny skyline a nie chaos, który twój kompleks kreuje w okolicy.

Niestety z wielu innych miejsc (w tym z "filosssowej piwnicy" ;d) nowotwór urbanistyczny jest już dobrze widoczny i może drażnić.

Nie mogę się doczekać informacji o implantach w miejsce Almameru.

·
Semper Invicta
25,555 Posts
Chyba źle zrozumiałeś. Nie porównywałem wieży Eiffla do tego osiedla pod kątem wartości inżynieryjno architektonicznej bo nie ma czego porównywać. Chodziło o sam fakt, że mieszkając w 5 etapie w mieszkaniu z ekspozycją wschodnią masz za oknem ogromną zieloną przestrzeń, która z racji sąsiedztwa z zabytkowymi obiektami szpitala nie zostanie zabudowana. Patrząc z okna widzisz piękny skyline a nie chaos, który twój kompleks kreuje w okolicy.
"Znam" ten widok i przyznam, że w swoim czasie z nadzieją wyczekiwałem na ów 5ty etap licząc po cichu, że właśnie z uwagi na widok za oknem na nasze wysokościowce warto posiąść tam mieszkanie. Niestety ceny mnie przerosły i obszedłem się tylko smakiem. Jednakże zwróć uwagę, iż widok o którym mówimy jest przywilejem dla nie więcej niż 10-15% mieszkań ze wszystkich mieszkań w City Link. Inni np otrzymali widok na "ruiny" Almameru z dużą niepewnością co powstanie w zamian. To raz, dwa - chyba jednak zbyt optymistycznie oceniasz widok z 5 etapu licząc na bujną zieleń szpitala zakaźnego. Dominującym elementem "na przedpolu" panoramy wysokościowców będą hale zajezdni tramwajowej - dla mnie nie byłby to problem, ale jednak nie jest to zieleń z terenów szpitala.

Tak więc znaczna część mieszkań ma widok na sąsiednie budynki kompleksu City Link - więc mieszkasz w chaosie i widzisz chaos (może nie tyle chaos co naprawdę gęstą zabudowę). Być może gdybym się zdecydował na City Link - inaczej bym patrzył na tą inwestycję - z zewnątrz ot "typowy" kompleks zróżnicowanych wysokościowo budynków, dostosowanych do powierzchni i kształtu działki bez tworzenia spójnego zaplanowanego układu.

Niestety z wielu innych miejsc (w tym z "filosssowej piwnicy" ;d) nowotwór urbanistyczny jest już dobrze widoczny i może drażnić.
Wola - po prostu - dzielnica, która nie ma szczęścia do udanych układów urbanistycznych, ale kto co lubi, ja jako dość specyficzny miłośnik PeeReLowskich osiedli i założeń akurat widok z mojej "piwnicy" postrzegam na podobnych kryteriach jak w przypadku widoku z City Link (z dominującą zajezdnią u podnóża i wątpliwą jakościowo mieszkaniówką od Asbudu przy Grzybowskiej).

·
evertonfans
3,181 Posts
Jeszcze uzupełniająco.

W dniu 28.10.2019 r. Ronson Development Sp. z o.o. City 4 Sp.k. złożył wniosek obejmujący "rozbiórkę budynku biurowego" przy ul. Wolskiej 41 (działka nr 27/4).

W dniu 8.11.2019 r. wezwano inwestora do uzupełnienia braków formalnych wniosku.

źródło: http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/932c6a89-2133-4b20-9ebe-bd8b81693300/

Niestety wniosek nie dotyczy wyburzenia budynku po Almamerze.

·
Registered
SIC * PARVIS * MAGNA
161 Posts
Wolska 41 (działka 27/4) to jest właśnie stara część Almameru wraz z tym kmiotkiem krytym czerwoną dachówką na tyłach. Fajnie, że wreszcie coś drgnęło.

·
Registered
4,793 Posts
^^ Czyli zburzą ten budynek z adresu Wolska 41, postawią w tym miejscu blok ze ślepą ścianą w stronę tego "nowszego" Almameru. Gdy uda im się odkupić ten drugi budynek to zbudują na tym miejscu kolejny blok. Myślę, że taka jest koncepcja.

·
Registered
1,030 Posts
Ciekawe czy dla ułatwienia i bezpieczeństwa prac wejdą w jakieś porozumienie z syndykiem/nadzorem budowlanym i odetną wejście do nowego Almameru.
Bo obecnie oba budynki to najłatwiejszy urbex w Warszawie, mimo że o sporej skali i "widowiskowości". Do nowego można wejść przez wyrwę w ścianie, do starego przez drzwi od tyłu, a też przeskoczenie z jednego na drugi po dachu to żaden problem.
Aż mnie dziwi że na filmiku Ronsona dach jest pusty. Wycieczki licealistów, po ściany do sprejowania i widoki z dachu, spokojnie stawiają ten obiekt na liście top10 atrakcji Woli. Czasami lecąc po schodach to się i 3-4 grupki mija, nie licząc bezdomnych którzy żyją na dolnych piętrach.

141 - 160 of 196 Posts