SkyscraperCity banner
1 - 20 of 47 Posts

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
No to po raz kolejny (zdo)bylem, zobaczylem, sfotografowalem :)

Tym razem obiekt byl mniej spektakularny, ale widoki wcale nie gorsze. Jako, ze bylem w leniwym nastroju ;) zaatakowalem blok znajdujacy sie jakies 100 metrow od mojego domu... Konkretnie 18-pietrowy blok przy Pulawskiej na skraju parku Morskie Oko.

Musze sie przyznac, ze dosc dlugo "ukrywalem" te zdjecia, bo wiekszosc zostala zrobiona juz 23 stycznia...

Nasze docelowe okno znajduje sie na ostatnim pietrze (to nad wglebieniem):

A wiec do gory :)

Wejscia pilnuje portier, ale przez przypadek udalo mi sie wejsc go niezauwazajac :) Po pewnych klopotach z winda (zbyt nowoczesna jak na mnie) docieram na ostatnie pietro. Przed nami okno. Trud zostaje wynagrodzony :)

Wot i Warszawa widziana z GORNEGO Mokotowa. Mniej wiecej po srodku tego zdjecia stoi moja kamienica:

Po lewej widzimy stary Stary Mokotow. Na pierwszym planie domy Wedla przy Pulawskiej:

Zoom in. Tramwaj, ktory co rano "przejezdza mi przez sniadanie" ;)

Zooom in. Corner Plaza - arcydzielo warszawskiej architektury ;) Niestety, jak jestem w Warszwie, musze go ogladac codziennie z okna:

Podnosimy obiektyw i oczom naszym ukazuje sie Focus i pare "patykow" w tle. Ponizej Focusa widac gmach Ministerstwa Spraw Wewnetrznych:

A kawalek dalej w prawa strone... Komentarz zbedny... Powiem tylko, ze w prawym dolnym rogu widac Supersam:

Zoom out:

Zblizenie na architektoniczna kupe PKO, stojaca w miejscu dawnego kina Moskwa:

Zarowno to jak i poprzednie zdjecie, zrobione sa z nizszego pietra (zanim nauczylem sie poprawnie obslugiwac winde ;))

Dalej na prawo widac dachy Srodmiescia. Widok od wiez kosciola sw. Krzyza do wiez kosciola sw. Floriana na Pradze:

Wille na skarpie mokotowskiej. Na pierwszym planie, zaraz za parkiem Morskie Oko, widac placyk, na ktorym uczylem sie jezdzic na rowerze :)

W glebi widac 3 budynki z flagami. Od lewej: Ministerstwo Obrony Narodowej (dzieki wonsbelfer za info :)), Belweder i ambasada Rosji. To zdjecie jest takze zrobione z nizszego pietra:

Dalej na prawo: dolna czesc parku MO. Duzy bialy budynek w srodku kadru, to hotel Hyatt. Za nim Lazienki:

Zblizenie na kopiec czerniakowski i most Siekierkowski:

Na kopcu znak Polski Walczacej:

Zblizenie na charakterystyczny budynek, gdzie kiedys miescila sie jedna z lepszych ksiegarni w Warszawie - "Uniwersus" (dzieki daauyi za przypomnienie nazwy :)). Na pierwszym planie barak, w ktorym miesci sie meksykanska restauracja Blue Kaktus (dzieki za Masstah za info :)). Pomiedzy budynkami wolna dzialka, gdzie ma/mial powstac ten budynek: http://www.pbase.com/warsawfreak4/image/28367958 (z kolekcji JPS'a)

Park Morskie Oko u naszych stop:

A tu same Morskie Oko:

Wrocmy jeszcze na chwile do sedna sprawy ;) Rzut na skajlajn. Lekko poprawiona pogoda w Photoshopie :D

I kilka spojrzen bardziej artystycznych:

Przed zejsciem ze stanowiska, ostatnie zdjecie sesji: ptaki nad Grochowem

30 marca po raz drugi odwiedzilem blok. Niestety na bardzo krotko, bo mialem przydzielonego przez spoldzielnie Aniola Stroza, ktory sie bardzo niecierpliwil :( Ale i tak jestem wdzieczny, ze mnie w ogole wpuszczono :)

Oto rezultat wizyty:

Jak widac Rondo1 sporo podroslo od stycznia:

Kawalek dalej przy Pulawskiej znajduje sie inny wywyzszajacy sie bloczek. Postanowilem i jemu zlozyc wizyte :) Bylo to 1 kwietnia br.

Widok na ul. Odolanska, prostopadla do Pulawskiej:

Troche wyzej na prawo widzimy dachy starego Mokotowa. W tle po lewej stronie wylania sie charakterystyczny dach gmachu SGH:

No ale weszlismy tu przeciez glownie po to :)

Zwroccie uwage, ze w "clusterze" widzianym z tego miejsca, az 6 wiezowcow zachodzi na siebie!!! A jak liczyc, ze dolna czesc ZT tez jest wiezowcem... to nawet 8!!!

Na prawo od skajlajnu widzimy Pulawska. Wysoki blok po prawej stronie ulicy, to ten, ktory odwiedzilismy w pierwszej czesci tego watku.

Zblizenie na "moja" czesc Pulawskiej i "potwor" PKO:

No to tyle. Mam nadzieje, ze endzojowaliscie :cheers:

·
Registered
4,159 Posts
Dzięki Ci za kolejną porcję zdjęć :) Przyznam się Wam , że ja chyba nie mógłbym trzymać zdjęć i nie pokazać ich na forum ( no nie dałbym rady i już ;) ) . Teraz wygląda to pewnie jeszcze lepiej - R1 i ZT osiągnęły prawie swoje docelowe wysokości , Hiltona by było widać , no i do tego mnóstwo zieleni by było - ale i tak nie jest źle . Jeszcze raz dzięki Michau :)

·
Registered
4,992 Posts
michau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lata moje dziecinne! :D
byłem w tym wieżowcu, na klatce, jeszcze sprzed remontu, widoki z goła mniej ciekawe były
a zdjęcia, jak to zdjęcia - wystarczy spojrzeć na autora - starczy za wszelki komentarz

btw - jestem niezmiernie ciekaw jak to wszystko prezentuje się na dzień dzisiejszy

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Po tych zdjęciach powaznie ubolewam, że naszemu miastu brakuje "poziomowości". Przejść z niskiej do wysokiej architektury. Wieżowce wystaja nagle z ziemi, efekt tego jest troche kosmiczny. Ale i tak jest coraz lepiej.

·
Homo Skyscraperus
22,126 Posts
zaczynasz mnie wkurzac michauku... w maju zdjecia ze stycznia... ehhh brak mi slow :p jak mozesz!!! Powinienes tego samego dnia dawac!!!! A NIE :p

brzydal!

·
Banned
111 Posts
Faktycznie ten Europlex wygląda przy całym Mokotowie jak wieloryb. Kompletnie tam nie pasuje. Ale zdjęcia fajne!!!

·
Moderator
8,171 Posts

WoW! Ale gęsto :eek2:
Zdjęcia oczywiście fajne :D Mokotów ciekawie się przezentuje z góry, a tutaj w górnym lewym rogu nawet widać kawałek mojej uczelni:

BTW: Ja parę dni temu też wlazłem na pewien budynek ale widoki były stamtąd dużo gorsze od tych, więc nie wiem czy warto pokazać te fotki :moods:

·
szellem
543 Posts
michau said:
Zblizenie na charakterystyczny budynek, gdzie kiedys miescila sie jedna z lepszych ksiegarni w Warszawie. Wylecialo mi z glowy jak sie nazywala. Na pierwszym planie barak, w ktorym miesci sie jakas restauracja (chyba arabska). Pomiedzy budynkami wolna dzialka, gdzie ma/mial powstac ten budynek: http://www.pbase.com/warsawfreak4/image/28367958 (z kolekcji JPS'a)
ksiagarnia nazywala sie uniwersus. fakt, wybor byl chyba najlepszy w miescie. a restauracja, jesli sie nic nie zmienilo jest de mejico. jadlo daja ze palce lizac.

zdrv
maciek

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Dzieki za wszystkie komentsy :cheers:

oralB said:
Teraz wyglada to pewnie jeszcze lepiej - R1 i ZT osiagnely prawie swoje docelowe wysokosci , Hiltona by bylo widac
Na tych pozniejszych zdjeciach, z przelomu marca i kwietnia, ZT juz osiagnely swoja docelowa wysokosc. R1 od tego czasu rzeczywiscie troche uroslo. Natomiast Hiltona prawie na pewno jeszcze nie widac. W ogole slabo go bedzie widac, bo kurdupel z niego bedzie :(, a z tej perspektywy Focus go jeszcze w duzej mierze zasloni:

Niedlugo natomiast pojawi sie zagrozenie dla widoku ponizej w postaci budowy drugiej fazy IBC. Budynek zasloni wieze ZT i noge IC-ka :(

MAR_tm said:
michau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lata moje dziecinne! :D
bylem w tym wiezowcu, na klatce, jeszcze sprzed remontu, widoki z gola mniej ciekawe byly
hehe, bardzo fajny budynek, zadbany, chetnie bym tam zamieszkal, na pewno bym nie narzekal na widoki :)

KREZ said:
Dzieki za wysilek michau, zdjecia sa super! Sproboj jeszcze noca.
Sprobuje w jak bede w Wa-wie w lecie. Za druga wizyta sie wlasnie nastawialem na zdjecia nocne. Ale poniewaz mialem ze soba niecierpliwiacego sie Aniola Stroza musialem opuscic stanowisko zanim budynki sie oswietlily...

Stompi said:
Po tych zdjeciach powaznie ubolewam, ze naszemu miastu brakuje "poziomowosci". Przejsc z niskiej do wysokiej architektury. Wiezowce wystaja nagle z ziemi, efekt tego jest troche kosmiczny. Ale i tak jest coraz lepiej.
Wlasnie dobrze, ze one tak gwaltownie wyrastaja. Wszystkie "polpodukty" by tylko zasmiecaly skajlajn.

zonc said:
zaczynasz mnie wkurzac michauku... w maju zdjecia ze stycznia... ehhh brak mi slow :p jak mozesz!!! Powinienes tego samego dnia dawac!!!! A NIE :p

brzydal!
:nono: Nie pozwalasz sobie na za duzo zoneczku? No dobra, tym razem Ci jeszcze wybacze ;)

Poza tym zapamietaj sobie raz na zawsze, ze moje zdjecia sa ponadczasowe ;)

glicek said:
Faktycznie ten Europlex wyglada przy calym Mokotowie jak wieloryb. Kompletnie tam nie pasuje.
Ja juz sie nawet do niego przyzwyczailem. Ale na poczatku mnie strasznie wkurzal.

SoboleuS said:
WoW! Ale gesto :eek2:
Zdjecia oczywiscie fajne :D Mokotów ciekawie sie przezentuje z góry, a tutaj w górnym lewym rogu nawet widac kawalek mojej uczelni:
To takie czerwono-zielone? Co to za uczelnia? Ta od smieci? ;)

SoboleuS said:
BTW: Ja pare dni temu tez wlazlem na pewien budynek ale widoki byly stamtad duzo gorsze od tych, wiec nie wiem czy warto pokazac te fotki :moods:
Warto, warto!!!

daauyi said:
ksiagarnia nazywala sie uniwersus. fakt, wybor byl chyba najlepszy w miescie. a restauracja, jesli sie nic nie zmienilo jest de mejico. jadlo daja ze palce lizac.
No wlasnie - "uniwersus". Dzieki! Ta "arabskosc" restauracji, to mi sie kojarzy sprzed jakis 10 lat. Tak wiec moze mnie pamiec mylic, albo sie zmienilo od tego czasu.

·
Moderator
8,171 Posts
michau said:
To takie czerwono-zielone? Co to za uczelnia? Ta od smieci? ;)
Owszem ;) Nazywa się to coś "Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania" i wygląda tak:

michau said:
Warto, warto!!!
No dobra, dobra ;) Jednak fotki są jeszcze "nieobrobione" a trzeba będzie trochę je popoprawiać a wolnego czasu jak zwykle mało... Może pojutrze zdążę ;)

·
Registered
Warszawa
4,926 Posts
Strzelaj soboleus smialo, bo o ile pamietam to ty byles w wiezowcu (troche na wyrost nazwalem) PW, potem ruszylem w twoje slady i wyszlo z tego sporo bardzo fajnych zdjec (nie tylko przez okno, pozwiedzalem tez sobie okoliczne budynki). Takze dawaj smialo to moze sie od ciebie zerznie to i owo. Sam mam w zanadrzu widoki z paru budynkow w miescie, moim zdaniem bardzo ciekawe i takie ktorych jeszcze tu nie bylo. Az dziw bierze w sumie bo dosyc oczywiste.. Wszytko w swoim czasie.

·
Registered
4,773 Posts
Restauracja nazywa się Blue Kaktus, jest meksykańska i całkiem ok. I w tym miejscu od co najmniej 7-8 lat.

A zdjęcia cymesik. Jeżdżę Puławską prawie codziennie ale z góry jej jeszcze nie widziałem.

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #16 ·
SoboleuS said:
Owszem ;) Nazywa sie to cos "Wyzsza Szkola Ekologii i Zarzadzania" i wyglada tak:
Fajna. Pomieszkuje tak blisko i nigdy tam nie bylem. Bede musial sie wybrac i obejrzec z bliska za nastepnym pobytem.

I jeszcze 2 zdjecia kawalka szkoly specjalnie dla jej wytrwalego studenta :)

Masstah said:
Restauracja nazywa się Blue Kaktus, jest meksykańska i całkiem ok. I w tym miejscu od co najmniej 7-8 lat.
No wlasnie. Teraz kojarze. Dzieki za info :)

·
Future expert
1,012 Posts
Michau jak zwykle opad szczeki. Tylko troche zaluje, ze to nie ja :D , bo od dawna przymierzalem sie do zdobycia tego bloczku ;)

·
Registered
8,887 Posts
Pięknie panie Michau, pięknie, świetne widoki, świetne zdjęcia, co tu więcej mówić, wszystko zostało powiedziane, wielkie brawa i wielkie dzięki za kolejną, świetną perspektywę mojego ulubionego miasta, a co do Zonca to masz rację, trzeba utęperować chłopczyka, bo żarty żartami, ale czasami przesadza.

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Kubster said:
Michau jak zwykle opad szczeki. Tylko troche zaluje, ze to nie ja :D , bo od dawna przymierzalem sie do zdobycia tego bloczku ;)
I'm sorry :D Musisz sobie znalezc inny bloczek ;)

1 - 20 of 47 Posts