Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #1 ·
To bedzie troche nietypowe "zdobywanie". Oprocz panoram z niezbyt spektakularnych punktow widokowych, przyjrzymy sie tez paru kamienicom i podworkom. Chmielna jest glownym deptakiem Warszawy i teoretycznie powinna to byc bardzo reprezentacyjna ulica. Teoretycznie... Nie mniej jednak ma w sobie cos fascynujacego.

Stajemy na poczatku Chmielnej przy pasazu Wiecha i rozgladamy sie na boki.

Wiezowiec mieszkalny Sciany Wschodniej. Jeszcze nie zdobyty... Ciekaw jestem czy komus uda go sie zdobyc przede mna? Chetni maja zadanie domowe :)

Bloczek Sciany Wschodniej. To sie nazywa czysta forma :)

Nastepny bloczek. Sciana Wschodnia to jedno z juz nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie przy odpowiedniej pogodzie mozna robic czarno-biale zdjecia uzywajac kolorowego filmu ;)

Ruszamy Chmielna w kierunku Nowego Swiatu. Tak wyglada reprezentacyjny DEPTAK "made in Warsaw" :bash:

hehe :)

Po prawej kino Atlantic:

Lustrujemy kamienice po lewej stronie. To jest chyba najladniejsza kamienica na tym odcinku Chmielnej:

Zagladamy w podworko. Europa!!!

Nastepna kamienica:

Zapraszaja... to wejdzmy...

Juz troche mniej Europa:

Kolejna kamienica. Wysoka.

Brama obklejona po warszawsku reklamami:

Wchodzimy na podworko. Oparlem sie o drzwi wejsciowe kamienicy i wpadlem do srodka... Zamek byl zepsuty. Korzystajac z okazji wlazlem na ostatnie pietro klatki schodowej.

Pare widoczkow z gory. Podworko studnia:

W fioletowym sklepiku na dole mozna kupic "odziez zachodnia"...

... a jeszcze poprzedniego lata byl tu prawdziwy Zachod ;)

Za sasiednia kamienica widac budynek niedawno zmodernizowanego WSA (Wojewodzkiego Sadu Administracyjnego). Brama w tej kamienicy opuscimy za chwile podworko:

Na prawo od sadu - hotel Gromada:

Wysoki budynek po prawej, to nastepny cel naszej wyprawy - hotel na ul. Zgody:

Kamienica na ul. Zgody:

Opuszczamy podworko. Spojrzenie do tylu na kamienice, w ktorej przed chwila bylismy:

Wchodzimy do hotelu/apartamentowca przy ulicy Zgoda. Dziendobrujemy w recepcji i wjezdzamy na gore :)

Widoki z okna wychodzacego na poludnie. Ulica Zgoda. Widok w strone Smyka. Za 100 lat bedzie tu deptak:

Zblizenie:

Zolta kamienica ruina na rogu Chmielnej i Zgody:

Nad kamienica widok na dachy Srodmiescia poludniowego. Po lewej kamienica "wiezowiec" (ci co maja dobra pamiec powinni ja pamietac z watku o zdobywaniu Novotelu :)). W glebi wieze kosciola Zbawiciela i Riviera. Po prawej oczywiscie Novotel:

Novotel:

Intraco II, wiezowiec Sciany Wschodniej i FIM:

Ponizej Novotela, wypatrzylem kolejna kamienice ruine przy Chmielnej. Pozniej tam zajrzymy:

Przechodzimy do okna z widokiem na wschod. Pod nami prawdziwa studnia :eek:

W glebi ul. Mazowiecka, zamknieta Metropolitanem. Po prawej trumna NBP przy placu Powstancow Warszawy:

Hotel Gromada, czyli dawny Dom Chlopa:

Za hotelem widac Pragie:

Neon kamienicy Wedla oraz bloczki przy Tamce:

Budynek "Ericsson". Czesc Redhatt :wave: :) W glebi budowa Slonecznego Stoku na Grochowie:

Kamienica przy Szpitalnej z gory:

Nasz kolejny cel - biurowiec na rogu Zgody i Szpitalnej. Dla wygody przejdziemy dolem ;) Ze schodow widocznych przez szyby bedziemy za chwile ostro dzialac:

Juz na dole. Zagladamy na podworko kamienicy przy Zgody 4:

Jestesmy w samym sercu Warszawy... to widac?

Opuszczamy podworko:

Na ulicy wita nas "Krokiecik" w zoltej ruinie:

Biurowiec na rogu Szpitalnej i Zgody. Lekko sie sypie...

Wchodzimy do srodka. Pani w recepcji pyta sie czy potrzebuje pomocy. Odpowiadam, ze dam sobie rade :) i wjezdzam na ostatnie pietro.

Na gorze mila niespodzianka. Otwierane okienko z widokiem na cluster:

Po prawej budynek, w ktorym przed chwila bylismy:

Bardzo mi sie podobaja takie klimaty:

Widok z gory na podworko z trzepakiem, na ktorym przed chwila bylismy:

Skajlajn pod slonce :)

Budynki, baaacznosc! :)

Palac K.

Widok ogolny. Bardzo pod slonce, ale troche sie schowalo za Palacem:

Zblizenia:

Zlote Tarasy:

Rondo1:

Spogladamy teraz w kierunku polnocnym:

Filip z konopii, czyli TPSA przy Moniuszki:

Filip i hotel Warszawa. Intraco w tle:

Plac Powstancow Warszawy. Bardzo ladny parking, ale mamy w Warszawie jeszcze ladniejsze ;)

Przechodzimy do okna wychodzacego na wschod. Pod nami kamienica przy Szpitalnej:

Rozbudowa Teatru Polskiego przy Oboznej:

Warszawska sciana placzu ;)

Widok na lewo od "Ericssona":

Widok na prawo od "Ericssona":

Dachy Chmielnej, a na jej tylach nowo zbudowany budynek Diana:

Zblizenie na Diane:

Schodzimy na dol i wracamy na Chmielna, aby zajrzec na podworko wypatrzonej z gory ruiny:

Dalej nie zajdziemy :eek:

Tym milym akcentem ;) konczymy nasze zdobywanie Chmielnej. Na koniec jeszcze dwa orientacyjne zdjecia z opisami zrobione z PKiNu:

Koniec. Mam nadzieje, ze dotrwaliscie do konca :cheers:

PS Bym zapomnial: (zdo)bylem, zobaczylem, sfotografowalem :)

·
Registered
1,369 Posts
fantastyczna relacja, zdjecia rewelacyjne.
ciekawy jesem ile znajdziesz jeszcze takich nietypowych punktow widokowych?

·
Registered
4,176 Posts
Jak zwykle świetna fotorelacja :) Mam nadzieję , że jak najszybciej zabiorą się za Chmielna i okolice , gdyż nie wygląda to najlepiej ( odnoszę wręcz wrażenie , że z każdym rokiem coraz gorzej :( ) .

·
Registered
218 Posts
Bardzo fajne, chociaz niektore ujecia tak bardzo obcinaja punkty odniesienia w otoczeniu, ze miasto wydaje sie nielogiczne i chaotyczne.
Gratuluje odwagi przy wchodzeniu w "klimatyczne" podworka. Zupelnie jak na Grochowie. :)

·
Semper Invicta
26,852 Posts
oki said:
fantastyczna relacja, zdjecia rewelacyjne.

Oj punktów sporo - zapewniam... gorzej z wejściem na nie itd itp.
A Michau szaleje i slusznie:) mam nadzieje ze na wekend ( a to juz za pol godzinki) tez poniesie mnie w miasto:) trzeba cos pofocic:) i to ostro:) Dobra robota Michau. Gratulacje.

·
Registered
4,237 Posts
michau said:
To bedzie troche nietypowe "zdobywanie". Oprocz panoram z niezbyt spektakularnych punktow widokowych, przyjrzymy sie tez paru kamienicom i podworkom. Chmielna jest glownym deptakiem Warszawy i teoretycznie powinna to byc bardzo reprezentacyjna ulica. Teoretycznie... Nie mniej jednak ma w sobie cos fascynujacego.

Stajemy na poczatku Chmielnej przy pasazu Wiecha i rozgladamy sie na boki.

Wiezowiec mieszkalny Sciany Wschodniej. Jeszcze nie zdobyty... Ciekaw jestem czy komus uda go sie zdobyc przede mna? Chetni maja zadanie domowe :)
Ściana Wschodnia została zdobyta przeze mnie jakiś rok, dwa lata temu. Zdjęcia były na forum takie czarno białe ale jeśli ktoś sobie życzy to jeszcze raz wrzucę. Problemem był strażnik przy wejściu, ale zlitował sie na biednego turystę:) Szkoda, ze okien nie można otwierać.

·
Registered
461 Posts
maestro. miasto tanczy jak mu zagrasz. mysle ze moglbys zalozyc stronke z "twoja warszawa" - zebrac wlasne relacje w jwdnym miejscu. super foty, super pomysly, super opisy = 5+.

·
Pan od przyrody
3,245 Posts

To sie nazywa miasto! Super fotka, inne też, ale co mnie najbardziej poruszyło to to że ostatnio robisz super opisy:)

·
Inwestor
2,636 Posts
Michale Aniele :) ! R-E-W-E-L-A-C-J-A ! Komentarze K-A-P-I-T-A-L-N-E !

Przyłaczam się do opinii S101 , że powinieneś założyć własną stronę nt. Warszawy . Dzięki Ci za wszystkie zdjęcia we wszystkich wątkach BOSKI MICHALE !

W podzięce

Zespół Moderatorów FPW :)

·
Registered
3,981 Posts
SUPER FOTORELACJA :eek2:

SUPER FOTY :eek2:

SUPER WIDOKI :eek2:

SUPER UJECIA :eek2:

SUPER POGODA :eek2:

SUPER ATMOSFERA :eek2:

SUPER TO WYGLADA :eek2:

·
Registered
3,981 Posts
Zapomnialem dodac. Najlepsze foty to te pod slonce oraz z widokiem na wiezowce ponad dachuwkami kamienic ! :D

Michau: powiedz nam jak sie takie wiezowce/hotele/wysokie budowle zdobywa :) Szukasz gdzie nie ma domofonu, straznika itp ? :) Zdradz nam tajemnica zdobywania :D

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Wielkie dzieki za wszystkie komentarze :cheers:

oki said:
sam jestem ciekaw... na razie nie zamierzam spoczac :)

pan_tomas said:
Sciana Wschodnia zostala zdobyta przeze mnie jakis rok, dwa lata temu. Zdjecia byly na forum takie czarno biale ale jesli ktos sobie zyczy to jeszcze raz wrzuce. Problemem byl straznik przy wejsciu, ale zlitowal sie na biednego turyste:) Szkoda, ze okien nie mozna otwierac.
Ooo! To gratuluje :eek:kay: Ale, co za wstyd! Lodzianin byl pierwszy :bash: ;) Jakos nie kojarze tych zdjec. To bylo z tej nastrojowo ponurej serii? Jesli mozesz, to wrzuc na forum. Bylbym bardzo wdzieczny :)

s101 said:
mysle ze moglbys zalozyc stronke z "twoja warszawa" - zebrac wlasne relacje w jwdnym miejscu.
cudak said:
Przylaczam sie do opinii S101 , ze powinienes zalozyc wlasna strone nt. Warszawy.
powoli taka mysl we mnie dojrzewa :)

rcube said:
Michau: powiedz nam jak sie takie wiezowce/hotele/wysokie budowle zdobywa :) Szukasz gdzie nie ma domofonu, straznika itp ? :) Zdradz nam tajemnica zdobywania :D
Zazwyczaj opisuje w jaki sposob "zdobywam" poszczegolne obiekty. Moje dotychczasowe doswiadczenie mowi mi, ze wiekszosc naprawde wysokich blokow w Warszawie ma portiera, ktorego najlepiej sprobowac jakos obejsc, bo zazwyczaj boi sie wpuszczac "fotografa" na wlasne ryzyko. Najlepiej probowac wchodzic pewnym krokiem zaraz za kims innym :)

·
Banned
2,819 Posts
NIESAMOWITE ZDJECIAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prosze was ,zrobcie te skajlajnowe ujecia wieczorem ,jak jest wszystko oswietlone ! Jak cos takiego zobacze ,to chyba dostane zawalu na miejscu ,ale takie wieczorne widoki byly by mi tego warte.

·
Moderator
8,191 Posts
:eek::uh::eek::uh:
Wszystko co mógłbym powiedzieć na temat tej fotorelacji, napisali już moi przedmówcy ;) Od siebie tylko dodam że ze wszystkich dotychczasowych, ta podobała mi się najbardziej :D

·
Registered
1,546 Posts
Brawo.

Co sie dzieje ze "zlota ruina"? Ten "Smakoszek" ma swietne jadlo.

Kilka juz lat temu zdobylem Ericssona, zdjecia niestety 35mm, gdzies w jakims pudle tkwia i czekaja.

1 - 20 of 40 Posts