SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Zdobylem... IC-ka!

9329 Views 31 Replies 21 Participants Last post by  rcube
41
(Zdo)bylem, widzialem, sfotografowalem... :)

Jak wiecie w styczniu bylem na IC-ku. Przedstawiam pelna kolekcje zdjec z tamtej wyprawy. Obsluga hotelu byla bardzo uprzejma, bez zadnych problemow wpuscili mnie na najwyzsze pietro, gdzie znajduje sie Fitness Club i Beauty Salon. Z recepcji Fitness Clubu moglem zrobic zdjecia na strone poludniowa, a z Beauty Salonu na polnocna. Wszystkie zdjecia sa zrobione przez szybe, stad troche gorsza jakosc niz zwykle.


Zaczynamy od strony poludniowej. Po lewej stronie oczom naszym ukazuje sie Palac Kultury. Potem przesuwamy sie stopniowo na prawo, zgodnie z kierunkiem wskazowek zegara, az do Millenium Plaza:Novotel wyglada bardzo niepozornie z tej perspektywy:Perspektywa od PkiNu do ZT. Dobrze widac caly wolny teren pod zabudowe przy al. Jerozolimskich. W lewym dolnym rogu dach Sali Kongresowej:Piekny zolty Novotel :) i swiezo wyremontowany hotel Polonia. Kubek Nescafe w lewym dolnym rogu, to wyjscie ze stacji metra Centrum:Dlaczego go nam zabieracie :cry:Ocalale kamienice przy Alejach Jerozolimskich. W glebi przy Marszalkowskiej widac "cudowna" sciane biurowca Marszalkowska 79. W glebi za sciana widac dzwigi przy budowie Zaulka Piekna:Srodmiescie Poludniowe, najlepiej zachowany fragment przedwojennej Warszawy. Na pierwszym planie pierzeja al. Jerozolimskich, biurowiec TePSy przy Nowogrodzkiej i kosciol sw. Piotra i Pawla. Na dalszym planie m.in. kosciol Zbawiciela, akademik Riviera, biurowiec IBC.Zblizenie. Z interesujacych obiektow widac m.in. potwor PKO na Pulawskiej (za Riviera po lewej), szklany dach dziedzinca Politechniki Warszawskiej (po prawej stronie, nad dzwigiem), kosmiczny dach biurowca na Wspolnej 62 (w lewym dolnym rogu). Biurowiec ten jest dzielem wybitnego architekta Marka Leykama, projektanta m.in. zyletkowego "Budimexu" przy Marszalkowskiej. Architekt sie wkurzyl, ze wladze odrzucily jego modernistyczny projekt i kazaly opracowac nowy socrealistyczny. Stad tez ten socrealizm jest wyjatkowo szalony :) Na dole budynku miesci sie slynna warszawska dyskoteka Ground Zero:Rog Jerozolimskich i Emilii Plater, a na nim blaszak Marks&Spencer:Marriott i Intraco II wchodza w kadr:Zlote Tarasy :) Zdjecia postowane przeze mnie juz w styczniu, kiedy jeszcze byly swieze:

Marriott i Intraco II, a pomiedzy nimi Focus:FIM oraz kawalek wiaduktu na Chalubinskiego. Te duzo zieleni w tle, to Pola Mokotowskie. Widac nawet kawalek slynnej kladki nad al. Niepodleglosci (w lewym gornym rogu), z ktorej sie obowiazkowo robi zdjecia warszawskiego clustera :)Al. Jerozolimskie od FIM-a do Millenium Plaza:Zyczymy wszystkiego zlego temu parkingowi ;)I jeszcze widok w dol na obecny chaosik przy Emilii Plater. Jak sie wysadzi ten blok bezposrednio pod nami, to bedzie akurat miejsca na zbudowanie drugiego IC-ka :)Widok z recepcji Fitness Clubu przez szybe:Po zaliczeniu poludniowej strony przenioslem sie na polnocna. Wymagalo to skorzystania z uprzejmosci Beauty Salonu po drugiej stronie wind. Pracownicy byli bardzo uprzejmi i nie stwarzali zadnych problemow :)

Widok ogolny na czesc Warszawy widoczna na lewo od WFC:Krol Dzikiego Zachodu - WTT:

Nasze Kochane Osiedle ;)Rondo1 :) Zdjecia postowane przeze mnie w styczniu, kiedy jeszcze byly swieze:Westin:WFC. Piekny widok co nie? :)A tak wygladal kolorystycznie, zanim zbilem szybe w Photoshopie ;) Tez fajnie:Czas na widoki na prawo od WFC:Plac Grzybowski (w prawym dolnym rogu). Teatr Zydowski (w lewym dolnym rogu). Blok Stompiego :) (po lewej stronie). Na prawo od bloku trwa budowa apartamentowca przy grzybowskiej. Za blokiem "przepiekna" siedziba PSL. Obok siedziby nowy apartamentowiec przy Grzybowskiej:Intraco, EC Zeran, Blekitny:Na prawo od Blekitnego - Ogrod Saski, Nowe Miasto, Most Gdanski:Widok ogolny kawalek dalej w prawa strone. Na pierwszym planie okolice Proznej. "Cudowna" sciana budynku Fundacji Wspolpracy Polsko-Niemieckiej :bash: W tle za Ogrodem Saskim - Stare Miasto:Plac Teatralny i Stare Miasto. Przy Ogrodzie Saskim widac nowy apartamentowiec (ten bialy pol-okragly, zapomnialem jak sie nazywa...)Widok ogolny kawalek dalej w prawa strone:Zblizenie na Plac Pilsudskiego. Widac m.in. Metropolitana, Most Slasko-Dabrowski, Bristol, Victorie, kosciol Ewangelicki:Na koniec dla milosnikow skrzyzowan :) Emilii Plater ze Swietokrzyska:No to tyle z IC-ka :cheers:
See less See more
1 - 20 of 32 Posts
swietne foty. wiekszosc nie tylko przedstawia ladne ujecia, ale tez jest bardzo dobra jakosciowo! ja tez bylem na gorze IC, zaraz po otwarciu, tez spotkalem sie z uprzejmoscia obslugi. Niestety nie robilem wowczas zadnych zdjec.
Na twoich zdjeciach b. ladnie wyszedl Novotel, ale moze to kwestia oswietlenia(?) Wydaje sie b. malutki, a przeciez ma ponad stowke.
Fitness klub w IC to najwyzej polozone miejsce w Wawie, w ktorym bylem (niecale 150 m)
Swietne zdjecia michau!

Bede w wawie w czerwcu to polatam po miescie i postaram udokumentowac moje ulubione dzielnice: Prage i Wole.


No jak mogłeś zapomnieć opisac!:) Między dwoma blokami żelzanej na górze po prawej, stoi jamnik, który nie daje się zburzyć, a przed jakmnikiem słynny murek na którym michał stracił nieco szarych komórek:) No i przestraszył sie wiatru i ogólnie złego nastroju tej cześci miasta po pólnocy.

A odnośnie skrzyzowania na ostatniej fotce, dopiero teraz uświaomiłem sobie, że wygląda ono całkiem porządnie, zarówno rozwiązanie jak i estetyka.
See less See more
@michau
znów mnie rozbrajasz swoimi zdjęciami - są genialne. I to światło, światło!! :applause:JA mam wizje... (na trzezwo) bloki z ZB, szczegolnie te bezbalkonowe... pokryte takim piaskowcem, wymiana okien... i moze jakis szklany element. Nie koniecznie tuba, ale np. cos kretego odstajacego z boku budynku... i tak wszystkie syfy psujace mi humor.


Zszokowalo mnie jedno: ILOSC SLEPOSCIANOW!!!!!! O FUJ!!!!


A pozatym Michau jak zawsze: genialnie :)
See less See more
Znow piekne fotki , niesamowita barwa. Jak zwykle zawstydzasz nas Warszawiakow. Przyjezdzasz - wchodzisz na wiezowce - robisz tony dobrych zdjec - a nam nawet tylka nie chce sie ruszyc :)
dla mnie to zdjęcie wymiata.
Szczególnie ta perspektywa na prawo :)

See less See more
michau said:
Michau, na temat jakości Twoich zdięć nie będę się już wypowiadał :) Zawsze zastanawiała mnie natomiast ta wolna działka przy Jerozolimskich widoczna na tym zdięciu. Wiecie coś o niej? Są jakieś plany zagospodarowania? Ja bym tam widział 120metrowy wieżowiec :)

edit: teraz widzę, że stoi tam jakiś parterowy gniot :(

btw. fajna kamienica po prawej przy Jerozolimskich
tam 2 by sie zmiescily :)takie 140 najlepiej, blizniacze... ehh
^^^
To w takim razie pomyśl sobie, ile by się zmieściło na parkingu naprzeciw :)
Extra zdjecia
@Krzycho
Mówisz o tej wolnej przestrzeni między tymi kamienicami? To teren wojska, mieści się tam pawilonik Wojskowych Wydawnictw Kartograficznych. Jak wiadomo wojsko to oporna struktura i raczej nie można liczyć na szybkie zagospodarowanie tej przestrzeni, jak i adaptację wojskowej kamienicy po prawej. Szansy można upatrywać chyba jedynie w planowanym przeniesieniu wszystkich sztabów wojskowych do jednego podwarszawskiego kompleksu.
^^^
dzięki za info :eek:kay:

Było coś mówione na forum o tym planowanym kompleksie wojskowym? Czy to chodzi o ten "polski pentagon"?
Krzycho said:
Było coś mówione na forum o tym planowanym kompleksie wojskowym? Czy to chodzi o ten "polski pentagon"?
Tak, mam na myśli właśnie "pentagon". Wraz z jego powstaniem, sporo wojskowych budynków w centrum, ma być wynajętych na biura. Teren ten pewnie zostałby wtedy sprzedany pod zabudowę.
Niestety ostatnio nie słychać nic co do planów budowy "pentagonu".
może zabrzmi to jak herezja, ale bardziej mnie kręca zdjęcia osiedla ZZB niż przdwojennej zabodowy śródmieścia płd. ;)
Super fotki, po prostu odlot. Ale ta Tepsa przy Nowogrodzkiej to koszmar.

najlepiej było by ją wysłać w kosmos za sprawą TNT :naughty:
Staram się unikać postów w stylu "oh ah" , ale tym razem zrobię wyjątek , więc oh ah ;) Fotki jak zwykle super . Zastanawiam się tylko dlaczego tak długo kazałeś nam na nie czekać - jakbym robił takie fotosy , to normalnie nie zwytrzymałbym i od razu bym je wrzucił :)
Krzycho said:
Michau, na temat jakości Twoich zdięć nie będę się już wypowiadał :) Zawsze zastanawiała mnie natomiast ta wolna działka przy Jerozolimskich widoczna na tym zdięciu. Wiecie coś o niej? Są jakieś plany zagospodarowania? Ja bym tam widział 120metrowy wieżowiec :)

edit: teraz widzę, że stoi tam jakiś parterowy gniot :(

btw. fajna kamienica po prawej przy Jerozolimskich

No przeciez tam sa płyty przykrywające średnicówkę, o tym juz było. Niewiem o jakiej działce między kamienicami wy mówicie:) W każdym razie na prawo od tych płyt jest działka, dość spora, nie płyty a stoi pusta.
Jakby nie bylo i ja musze sie przylaczyc do ochow achow... Super fotosy...

Ech fakt wstyd dla nas... Ze tylkow nie mozemy ruszyc...
1 - 20 of 32 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top