Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 28 Posts

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,929 Posts
A ja ani troche...im czesciej ogladam to pudlo tym mniej mi sie podoba. rozkladam toto na czesci pierwsze i analizuje dlaczego mi nie pasuje :(

·
Krakus rodowity
Registered User
5,777 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Wkurza mnie w nim to, że zasłania staromieski skyline widoczny z mostu dębnickiego i tamtych okolic. Dawniej pięknie było widać stamtąd wieże kościoła mariackiego i ratusza, a teraz tylko same czubki :(

·
perfidus acutus
33,562 Posts
to dziwne, ale na przykład Radissona nie znosiłem, a teraz wydaje mi się całkiem udany. co do Sheratona, to przynajmniej juz na jego widok się nie pienię...chyba tylko tyle uda mi się osiągnąć;) z daleka błyszczy jak żyletka i nawet nie chodzi o to, że jest brzytki, raczej jest taki trochę nudnawy i bezduszny.

·
Registered
4,201 Posts
Fotki bardzo ciekawe :) Odebrałem wczoraj aparat z naprawy , więc przy najbliższej okazji wybiorę się i pstryknę kilka zdjęć Wawelu i innych zabytków ( myślę , że i Kazimierz znajdzie się na mojej trasie - Stompi to będzie specjalnie dla Ciebie :) ) .

Co do Radissona , to jest to bardzo fajny budynek - o niebo a nawet dwa nieba lepszy od Sheratona , który zawsze mnie osłabia :(

·
Banned
5,314 Posts
A co bylo w miejscu Radissona?
Niepamietam niestety, ale chyba dobrze ze tam jest ten hotel i IMO nawet niezle sie komponuje, tylko straszne mocne maja to oswietlenie jak sie stoi pod kuria to tam nawet wali po oczach.
Natomiast to paskuctwo kolo Wawelu to powinni zburzyc,albo za takie polozenie miasto powinno chyba specjalne oplaty wprowadzic(w przypadku takiej arch)-i ostatecznie wygladaloby to tak ze albo masz projekt ktory nie razi i jest odpowiedni do otoczenia albo bulisz gruba kase za niszczenie tego otoczenia(widoku,pejzarzu,.. (nazwijscie to jak chcecie)) i juz!
Inna sprawa kto decyduje ze projekt pasuje albo nie i tutaj pole do popisu maja urzedy miejskie ...a sakwy maja pojemne:/
Wiec ostatecznie otoczenie cennych budowli wyglada jak wyglada bo radcy miejscy maja to najzwyklej w swiecie w d..ie!

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,929 Posts
^
Drukarnia Anczyca z poczatku XXw

·
Banned
5,314 Posts
O kurcze!
Jestem pod wrazeniem!
dzieki za info ;)

·
senior assistant designer
1,423 Posts
Dzieki za zdjecia. Az chce sie wracac...
Zawsze nie cierpialem tego pustego placu kolo Filharmonii. Ilekroc szedlem do liceum zastanawialem sie co tam zbuduja. Gdy bylem juz na studiach powstal Radisson, ktory genialnie sie tam wpasowal. Sheraton to dla mnie komplenta pomylka, kolorystycznie i architektonicznie.

1 - 20 of 28 Posts