SkyscraperCity banner

21 - 40 of 89 Posts

·
REserved User
2,236 Posts
Discussion Starter #23
Dzięki Luxis!
Będę zerkał tu i czekał na jakiś drobny apdejcik.
Pozdrowienia
Szedłem akurat wieczorem od znajomych i cyknąłem komórką foty, było ciemno ale jednak widać to co najważniejsze :p widać już kilka słupów, które będą podtrzymywały dach oraz część głównego wejścia, a także żurawia:

·
REserved User
2,236 Posts
Discussion Starter #25 (Edited)
Dzień otwarty budowy nowego WCK

wejherowo.pl said:
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY BUDOWY
nowego WEJHEROWSKIEGO CENTRUM KULTURY

JUŻ W SOBOTĘ 16 PAŹDZIERNIKA 2010!

Czy interesuje Cię jak wygląda wielka budowa od środka?

Chcesz uczestniczyć w tej wyjątkowej inwestycji?

A może zrobisz sobie niepowtarzalne zdjęcie?

Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!
W sobotę 16 października w godz. 10:00 – 16:00

O godz. 11:00, 13:00 i 15:00 zapraszamy na
występy artystyczne w niepowtarzalnej scenerii budowy

Spotkajmy się na placu budowy przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i ul. Hallera.

Organizatorzy:
Wejherowie Centrum Kultury
Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego
Eiffage Mitex Budownictwo SA

pod patronatem
Prezydenta Miasta Wejherowa

·
Kaszëbë
4,942 Posts
Opozycja w Radzie Miasta Wejherowa: filharmonia jest grobem innych inwestycji

Zarzuty opozycji, że przez trwającą budowę Filharmonii Kaszubskiej miasta nie stać w tym roku na wykonanie żadnej nowej ulicy czy chodnika i ironiczne czasem odpowiedzi prezydenta Hildebrandta i jego współpracowników - tak przebiegała wczorajsza sesja budżetowa w Wejherowie.

...

Jak tłumaczy Wojciech Kozłowski, tegoroczne wydatki na inwestycje wynoszą 33 mln zł, co jest rekordową wielkością w historii miasta. I tym stwierdzeniem Kozłowski wywołał burzę, bo opozycja natychmiast zaprotestowała, twierdząc, że wydatki na inwestycje dotyczą głównie jednego zadania, budowy Filharmonii Kaszubskiej, która, ich zdaniem, w takim dużym wymiarze w Wejherowie nie powinna powstać.
- Trudności budżetu państwa czy zmiany przepisów to tylko wymówka dla braku innych zadań, a prawdziwą przyczyną jest budowa filharmonii, na którą nas nie stać - mówił radny opozycyjny Jacek Gafka. - W budżecie znalazłem też inne "kwiatki". Po co urząd wydaje 60 tys. zł rocznie na prenumeratę prasy, to wychodzi 200 zł codziennie!
Całość tu: http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/752058,opozycja-w-radzie-miasta-wejherowa-filharmonia-jest-grobem,id,t.html

·
REserved User
2,236 Posts
Discussion Starter #29
Jeśli chodzi o Wejherowskie Centrum Kultury, bo to chyba bardziej odpowiadająca nazwa dla tego przedsięwzięcia to na początku byłem jak najbardziej za tą inwestycją, ale teraz z biegiem czasu i zapoznaniem się z budżetem na ten rok - mam coraz większe obawy. O ile obiekt potrzebny i niebanalny, to już nie podoba mi się to, że w zamian nie ma stricte innych inwestycji infrastrukturalnych, tzn. dróg, powstanie w tym roku tylko jedna, a miały trzy. Zmieni się Śródmieście, będzie II etap modernizacji parku, promenada przy rzece Cedron i coś tam jeszcze. W zeszłym roku było zdecydowanie lepiej pod tym względem.

·
Registered
22 Posts
a nowe fotki ? BO podobno sporo sie zmieniło. A jest to jedna z droższych inwestycji w regionie a tak mało tu o niej info.

21 - 40 of 89 Posts