SkyscraperCity banner

...

1 - 20 of 23 Posts

·
Owce
3,734 Posts
faktycznie pieklo, okolica z lekka obrzydliwa. Ja bym ciut przyciemnil.

·
Owce
3,734 Posts
^^a co tam jest ?

·
bezrobotny
7,149 Posts
Wybacz, ale nic ciekawego nie widzę na tym zdjęciu. Co do jakości to nie śmiałbym pouczać, ale jakiś słaby kontrast moim zdaniem.
A 7 daję, za użycie oklepanego tytułu, dla którego nie widzę uzasadnienia.

·
.
2,959 Posts
Ten słaby (chociaż w sumie nie taki słaby) kontrast podkreśla i daje odczuc temperaturę powietrza fotografowanej sceny. Dodaj do tego ten tytuł teraz... Kadr świetny moim zdaniem, niby Polska, a jak nie Polska.

·
Registered
927 Posts
Awik wytlumacz mi, co w tym kadrze jest takiego swietnego.
Ja dalem ocene najnizsza w poczuciu, ze zdjecie jest slabe, ale widze ze oceny ogolne sa dobre. Wiec tak po ludzku ciekaw jestem, co w tym zdjeciu jest, a czego ja nie potrafie dostrzec.

I co w tej scenie jest niepolskiego?

·
wartości
17,857 Posts
Mnie się wydaje, że gdyby wrzucił taką fotę totalny amator, to nie zdobyłaby zbyt wielu głosów pochwalnych i dobrych punktów. Bo szczerze mówiąc zdjęcie nie przedstawia nic, co kręci miłośników urban. No sorry, ale czerń i biel ze średnimi chmurami, wille, betonowa jezdnia i blaszak to nie jest 10/10 w UPC. To, że zbiegają się jakieś tam linie, rytmy w trójkąt, to nie jest wielkie coś. Oczywiście, w kontekście wystawy, serii zdjęć, może to zostać inaczej odebrane, ale nie w tym kontekście (UPC). Aha, byłem na Helu - wioska nie powala, choć plaża miodzio. Te postindustriale też trącą myszką - taki czill dla turystów. ;)

·
.
2,959 Posts
Awik wytlumacz mi, co w tym kadrze jest takiego swietnego.
Ja dalem ocene najnizsza w poczuciu, ze zdjecie jest slabe, ale widze ze oceny ogolne sa dobre. Wiec tak po ludzku ciekaw jestem, co w tym zdjeciu jest, a czego ja nie potrafie dostrzec.

I co w tej scenie jest niepolskiego?
Czemu inni ocenili to zdjecie wysoko? Tego nie wiem, mogę Ci tylko i wyłącznie odpowiedziec jak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Fotografia mi się podoba przede wszystkim za klimat jaki oddaje. Takiego gorącego lata, ostrego słońca, które sprawia, że ludzie wolą pozostac w domach, bądź szukają chłodu w miejscach zacienionych. Miasteczka wyglądają wtedy jak opuszczone, uśpione. I moim zdaniem ta fotografia to w pełni oddaje. Kolejną rzeczą przemawiającą na plus dla mnie jest całkowite odhumanizowanie sceny. Ja z natury lubię tak przedstawianą rzeczywistośc, przestrzeń (co oczywiście nie wyklucza tego, że lubię też przestrzeń z ludźmi). Tutaj człowiek, bądź coś innego chodzącego zaburzył by tą spokojną siestę, nadał by inny wymiar zdjęciu. Na plus jest dla mnie kompozycja, taki klasyczny harmonijny i naturalny układ wraz z liniami prowadzącymi sprawia, że pod względem geometrycznym to zdjęcie prezentuje się dla mnie ciekawie. O jakości nie wspominam, bo jak jest każdy widzi. Sam próbowałem kiedyś oddac taki klimat, jednak chyba z mizernym skutkiem ;) http://img826.imageshack.us/img826/817/780198095286015.jpg Tak po trochu przedstawiłem Ci swój punkt widzenia.

Wracając jeszcze do Twojego pytania, co jest w tym zdjęciu takiego niepolskiego. Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję byc na południu Europy, w krajach w których praktykowana jest siesta. Tak tam wyglądają miasteczka w tej właśnie porze, są jak opuszczone. Dodatkowo ta biel i ten słaby kontrast potęgują to wrażenie.

Co do oceniania. Każdy ma prawo do swojej oceny według własnych kryteriów, z tym nie można polemizowac. Dla jednego będzie super, dla innego nie. Dałeś tutaj 7, bo Ci się zwyczajnie nie podobało, nie szukaj na siłę argumentów za, głosuj sobą, tym co czujesz. Przy moich zdjęciach zostawiasz przeważnie 7 lub 8. I to szanuję. Nie dopytuję dlaczego, "bo ja uważam, że mi się podoba to ma się podobac innym". Czy jest to widz nie interesujący się fotografią, który patrzy na fotografię jak na zwykły obrazek czy widz, dla którego fotografia jest pasją, który analizuje od A do Z dane zdjęcie, każdą ocenę przyjmuję z pokorą, czasem z przymrużeniem oka, ale nie polemizuję. Chociaż miło by było czasem przeczytac dlaczego się nie podoba.
Nie chcę byś Ty jak i ktokolwiek inny moją wypowiedź uznał jako atak, bądź próbę narzucenia swojej interpretacji i poglądów. Daleki jestem od tego, a to co napisałem przedstawia tylko i wyłącznie moje zdanie. To chyba tyle.

Pozdrawiam

·
City & Colour
13,279 Posts
Wracając jeszcze do Twojego pytania, co jest w tym zdjęciu takiego niepolskiego. Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję byc na południu Europy, w krajach w których praktykowana jest siesta. Tak tam wyglądają miasteczka w tej właśnie porze, są jak opuszczone. Dodatkowo ta biel i ten słaby kontrast potęgują to wrażenie.
Mnie się ta scena bardziej kojarzy ze Skandynawią/Islandią.

·
2,186 Posts
Co do oceniania. Każdy ma prawo do swojej oceny według własnych kryteriów, z tym nie można polemizowac. Dla jednego będzie super, dla innego nie. Dałeś tutaj 7, bo Ci się zwyczajnie nie podobało, nie szukaj na siłę argumentów za, głosuj sobą, tym co czujesz. Przy moich zdjęciach zostawiasz przeważnie 7 lub 8. I to szanuję. Nie dopytuję dlaczego, "bo ja uważam, że mi się podoba to ma się podobac innym". Czy jest to widz nie interesujący się fotografią, który patrzy na fotografię jak na zwykły obrazek czy widz, dla którego fotografia jest pasją, który analizuje od A do Z dane zdjęcie, każdą ocenę przyjmuję z pokorą, czasem z przymrużeniem oka, ale nie polemizuję. Chociaż miło by było czasem przeczytac dlaczego się nie podoba.
Nie chcę byś Ty jak i ktokolwiek inny moją wypowiedź uznał jako atak, bądź próbę narzucenia swojej interpretacji i poglądów. Daleki jestem od tego, a to co napisałem przedstawia tylko i wyłącznie moje zdanie.
Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby uznać Twoją wypowiedź za atak. To zdrowe i sensowne podejście do naszego konkursu. Wszystkim wypada życzyć podobnego spojrzenia i dystansu.

·
Registered
927 Posts
@ Awik
Podejście zdrowe, ale osądy bezpodstawne.
Nie wiem na jakiej podstawie uznałeś, ze ocena Twoich zdjec - przeze mnie, sprowadzala sie glownie do wystawiana najnizszych not.
Zadalem sobie trudu i przesledzilem wszystkie oceny Twoich prac i wyobraz sobie, ze na 26 ocen tylko 4 razy wcisnalem 7.

Zachowujac proporcjonalnosc do Twoich wnioskow, moge ze spokojem uznac ze Ciebie faworyzuje, wszak 3 razy glosowalem na Twoje prace w finale.

Awik, troche roztropnosci w osadach.

Pozdrawiam.

·
wartości
17,857 Posts
Tak to czasem bywa, też miałem często różne uprzedzenia, co do oceniania moich zdjęć przez Krzycha, demmata, verbata, sharkiego_88 i innych, czasem rzadko udzielających się w dziale "Fotografia". Ale czasem zobaczyłem, że niektóre zdjęcia oceniają wysoko albo głosują na nie w finale i mi się odwidziało. Teraz wrzucam czasem fotę do UPC tylko po to, by zaspokoić ich gusta (tak mi się czasem wydaje, ale często nie trafiam) lub patrzę czy czasem nie trafiłem w wybredne gusta innych userów. Wiem, ze to głupie, ale tego nauczyło mnie nasze, specyficzne UPC. ;)

·
.
2,959 Posts
Napisałem 7 i 8, a po zsumowaniu wychodzi, że dawałeś 20 razy 7 i 8 na 27. 75% to roztropnośc w osądach? To nie istotne zresztą, odniosłem się do Ciebie w formie przykładu tylko.

1 - 20 of 23 Posts