SkyscraperCity banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
4,156 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam

Chciałbym zaprezentować Wam małą fotorelację z mojego pobytu w Wenecji z końca września bieżącego roku. Mam nadzieję, że zdjęcia będą się podobać :)

Zacznijmy może od największej atrakcji Wenecji, czyli od Placu Św. Marka, przy którym znajdują się najbardziej znane zabytki Wenecji, czyli Bazylika św. Marka, Pałac Dożów oraz Kampanila.

1) widok na trzy wyżej wymienione zabytki

2) spojrzenie z nieco innej strony

3) detal na bazylice...

4) ... oraz jej wnętrze

5) Pałac Dożów i lew (symbol Św. Marka)

6) i kolejny lew :)

7) zdjęcie jednej z trzech orkiestr, które na zmianę przygrywają gościom zabytkowych kawiarni

·
Registered
4,156 Posts
Discussion Starter · #2 ·
8) Widok na Kampanilę...

9) ... i widoki z Kampanili ;) dodam, że patrząc z tej strony wieży można zobaczyć Alpy (ja dostrzegłem, choć zdjęcie tego niestety nie oddaje)

10) widok na kościół Santa Maria della Salute

11) widok na wyspę, na której znajduje się kościół San Giorgio Maggiore (w dalszej części fotorelacji zamieszczę nieco więcej zdjęć)

12) kolejny widok na miasto, a u dołu dach Pałacu Dożów oraz kopuły Bazyliki Św. Marka

·
Registered
4,156 Posts
Discussion Starter · #3 ·
13) zbliżamy się do basenu Św. Marka

14) ...i płyniemy na wyspę, na której znajduje się wspomniane wcześniej San Giorgio Maggiore - wcześniej jednak jeszcze jedno ujęcie na plac Św. Marka

15) owa świątynia z bliższej perspektywy

16) ...i kilka widoków z wieży kościelnej - kolejne ujęcie w stronę placu Św. Marka

17) widok na ujście Canal Grande

18) ... i na wyspy na lagunie

·
Registered
4,156 Posts
Discussion Starter · #4 ·
19) dwa zdjęcia zrobione z tramwaju wodnego podczas "przejażdżki" po Canal Grande

20) ...

21) widok na Canal Grande z najbardziej znanego mostu Wenecji, czyli z Rialto

22) każdy kto był w Wenecji wie, że nie ma Rialto bez handlu

·
User
480 Posts
Wypalacz Rafał;65517281 said:
Miałem pytać czy dużo było turystów
ty chyba żartujesz z tym pytaniem. tyle turystów co tam to ja jeszcze nigdzie nie widziałem. a rano (tak do 10) to miałem wrażenie, że byli tam sami azjaci.

·
Registered
4,156 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^ turystów było sporo, ale w sumie nie więcej niż np. w letnie weekendowe popołudnia na krakowskim rynku i w jego okolicach, no ale w sumie to już nieco po sezonie było ;)

OK kontynuujemy

23)

24)

25)

26)

27)

·
Registered
265 Posts
Piekne miejsce bylem tam na poczatku sierpnia turystow jest naprawde duuzo szczegolnie na placu sw. Marka i na uliczkach ktore tam prowadza(te oznaczone znakami jak dojsc). Caly dzien chodzilem po miescie i widze, ze nie zobaczylem nawet polowy. Co do azjatow to jak ktos napisal wyzej jest ich tam najwiecej jak ja bylem to praktycznie tylko oni plywali gondolami.

·
foto-ml.pl
18,388 Posts
^^ Azjatów może i dużo, ale i tak jednym z częściej spotykanych języków w Wenecji to Polski ;)
Przynajmniej takie wnioski wysnułem po tegorocznym pobycie tam. Subiektywnie byliśmy 3 'nacją' po Azjatach(Chińczycy/Japończycy?) i Amerykanach. Co rusz jakieś grupki polaków spotykałem :) .

P.S OralB czekam na więcej zdjęć, a te z góry naprawdę robią wrażenie:cheers:

·
Registered
6,117 Posts
Od razu przypomniała mi się moja wizyta w tym ciekawym mieście (było to chyba 4 lata temu). A plac św. Marka na swoim zdjęciu ująłem identycznie, tylko że na moim jest więcej ludzi:)

1 - 11 of 11 Posts