Skyscraper City Forum banner
1 - 13 of 13 Posts

·
Registered
6,455 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Here are some pictures from some of my trips to France, Spain and Belgium.
The quality of the pictures will be lacking do to my very outdated camera.
Brussels, a walk from the airport to Madou:

·
Registered
6,455 Posts
Discussion Starter · #4 ·
The Tour de France and an Spotters paradise - Nice airport is in the middle of the city. Nice has a quite large Romanian community too.

·
Registered
6,455 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Santander, in the Cantabria region of Spain:

And a cool 12th century Native american ship model on Magdalena Peninsula:

·
Registered
6,455 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Mda...poza cu mizeria e doar o privire la cum arata Bruxelles-ul. Pe la orele 12 - 02 AM, e maximul de mizerie. In centru iti rupi picioarele in ambalaje de shawarma si pet-uri aruncate pe jos. Asta era pt cei care nu ies de pe filmul cu "niciodata in Romania nu va fi ca in Occident". E drept, cantitatea de praf din aer era mult mai mica comparativ cu Romania... Deh, daca nu parchezi masini pe borduri, ai gazon pe spatiile verzi si ai norocul de a avea ploi regulate!

·
Basarabia e Romania
18,443 Posts
^^ Oricum IMO Bruxelles-ul e cam varza comparativ cu alte capitale europene ...
L-am vizitat acu' vreo 10 ani si am ramas putin dezamagit ... ca eu visam la "occidentul perfect" :nuts:

·
Banned
2,747 Posts
Mda...poza cu mizeria e doar o privire la cum arata Bruxelles-ul. Pe la orele 12 - 02 AM, e maximul de mizerie. In centru iti rupi picioarele in ambalaje de shawarma si pet-uri aruncate pe jos. Asta era pt cei care nu ies de pe filmul cu "niciodata in Romania nu va fi ca in Occident". E drept, cantitatea de praf din aer era mult mai mica comparativ cu Romania... Deh, daca nu parchezi masini pe borduri, ai gazon pe spatiile verzi si ai norocul de a avea ploi regulate!
Ce occident? Din moment ce orasul e plin de orientali.
Nu am fost acolo, dar e varumiu student la Bruxelles, nu stiu cine zicea ca in nu stiu cati ani 70% din populatia capitalei Europene va fi islamica.

·
Registered
6,455 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Ce occident? Din moment ce orasul e plin de orientali.
Nu am fost acolo, dar e varumiu student la Bruxelles, nu stiu cine zicea ca in nu stiu cati ani 70% din populatia capitalei Europene va fi islamica.
5? :D
Uita-te la numele noilor nascuti baieti:
http://www.statbel.fgov.be/figures/d22a_fr.asp?r=8

Oricum, nu e singurul mare oras european in situatia aceasta. Mai sunt pe lista Londra (unde mai putin de 50% din copii se nasc din mame nascute la randul lor in Regat), Paris (unde natalitatea in Seine-Saint Denis este dubla fata de restul regiunii), Rotterdam, Marsilia, Nisa, etc. Vor deveni, probabil, similare oraselor americane prin caracter multietnic si pondere redusa a "albilor". Oricum, unele minoritati se integreaza destul de bine. Indienii din Anglia de exemplu... Altele, insa, mai greu :(

1 - 13 of 13 Posts