SkyscraperCity banner

1561 - 1580 of 1637 Posts

·
Registered
31,817 Posts
Rozkrecaja sie zasadnicze pracy przy budowie HS2 w Old Oak Common w zachodnim Londynie:

The box will be 130 metres long and 24 metres deep, with 1.5-metre thick walls constructed by diaphragm piling, with top and intermediate levels of reinforced concrete props.

The base slab of the crossover box will be supported by 77 piles, installed 20 metres into the ground below the slab level.

The sheet piling work has been carried out by Dawson Wam for main contractor Skanska Costain Strabag Railways Joint Venture (SCS Railways).

The Victoria Road crossover box site is to the west of where the HS2 Old Oak Common station is being constructed. The underground box structure being built will house a crossover track mechanism that will allow trains to switch between tracks, up to a design speed of 62 mph, on the approach and descent from Old Oak Common station.

The installation of 200 metres of sheet piling was the final piece of enabling work before permanent works can begin.

The site at Victoria Road is also being prepared to launch the Northolt tunnel boring machines which will drive 3.4 miles northwest, as part of the construction of the 8.4-mile Northolt tunnel.

The site will also be home to the Victoria Road ancillary shaft, which will provide ventilation and emergency access to the rail line during operation. The shaft will have an internal diameter of 25 metres and be constructed using precast rings at the top and sprayed concrete at the bottom.

SCS managing director James Richardson said: "Our team are making great progress on constructing the crossover box at Victoria Road and are working collaboratively with other construction partners to deliver this exceptional programme of work."

Tak to ma "wygladac"

Tak, przy okazji, jak by na polski przytlumaczyc "crossover box"? "Komora rozjazdowa"?

W miedzyczasie policja i komornicy wysiedlaja oszolomow ciagle protestujacych przeciwko HS2 na skwerku w okolicach stacji Euston:

Euston tunnel protesters: HS2 begins eviction

·
Registered
31,817 Posts
Dokładnie tak na taką też nazwę natkniesz się np. przy budowie łódzkiego ( kolejowego ) tunelu średnicowego.
Tak myslalem ale nie bylem pewien. Jestem czasami na bakier z polska terminologia kolejowa czy budowlana.

W Gasworks Tunnel na polnoic od stacji Kings Cross coraz blizej zakonczenia prac i ponownego jego otwarcia:

https://twitter.com/ECMLupgrade

Przy okazji taka ciekawostka. W zeszlym tygodniu na jedna ze stacji na ktorych pracuje przyszedl taki sympatyczny list:

DSC05696
by Geogregor*, on Flickr

Z tresci wynika ze to jakis dziadek pasjonat. Oczywiscie wyslalem mu te bilety ;)

·
Registered
31,817 Posts
A mokra zima (opady mocno powyzej sredniej zrowno w grudniu jak i w styczniu) mocno daje sie we znaki starej ingrastukturze, zwlaszcza nasypom o wykopom.

W zeszlym tygodniu osunela sie ziemia w wykopie pomiedzy Sittingbourne i Gillingham:

Railway to close for 15 days between Sittingbourne and Gillingham, as Network Rail engineers tackle 40 metre landslip
Railway to close for 15 days between Sittingbourne and Gillingham, as Network Rail engineers tackle 40 metre landslip

Network Rail engineers are preparing to tackle a 40 metre-long landslip that blocked the line at Newington, near Sittingbourne, earlier this week, with work set to begin on Sunday (24 January).

The slip closed the railway on Wednesday and Thursday, while a temporary fix was put in place to allow the line to open for two days. However, the scale of the problem meant a permanent solution had to be put in place as soon as possible, with design work, staff and equipment mobilisation already underway today (Friday).

The line will close from the last train on Saturday night (23 January) until the first train on Monday, 8 February. This will mean no Southeastern trains will be able to run between Gillingham and Sittingbourne and Thameslink trains from London to Rainham will terminate one station early, at Gillingham. A bus replacement service will be provided.

Problemy sa tez na waznej linii pomiedzy Londynem a Norwich. Tutaj dla odmiany przyczyna jest osuniecie nasypu:

Emergency rail works to take place at Ingatestone to repair embankment
Emergency rail works to take place at Ingatestone to repair embankment

Network Rail will carry out emergency works to the embankment at Ingatestone this weekend on the Great Eastern Main Line owing to damage that has closed one of the lines.

The embankment has become unstable, causing a dip in the tracks on the line out of London towards Norwich. The line from Norwich into London is still open and is being closely monitored. This means that a reduced service is running on the main line and branch line services to Clacton, Braintree, Southend, Colchester Town and Harwich are also affected.

Remedial works are ongoing and are expected to finish early next week. A further update will be sent out on Monday (25 January). Passengers are advised to check Greater Anglia’s website or app for the latest travel information. Passengers should also follow government advice and only travel for work if essential or for other legally permitted reasons.

Engineering works were already scheduled to take place on the line this weekend with a rail replacement bus service arranged between Witham and Newbury Park tube station.

Takie zdarzenia maja ostatnio miejsce coraz czesciej. Czesciowo to wynik zmian klimatu a czesciowo efekt tego ze w XIX wieku tez cieto koszta. Zeby zaoszczedzic na koszcie wykupu dzialek nasypy i wykopy byly waskie ale strome, co teraz odbija sie czkawka. Do tego mieszano materialy w nasypach (piasek, glina, kreda itp.)

Niestety nie ma prostej recepty na to. Newralgiczne miejsca maja coraz czesciej automatyczne czujniki ktore monitoruja stan i geometrie nasypow czy wykopow. Ale to sa tysiace km linii do monitorowania i nieustannego poprawiania.

·
Registered
1,051 Posts
Eurostar blisko bankructwa
Czy uda się uratować Eurostar, oferujący przewozy pasażerskie tunelem pod kanałem La Manche między Londynem a Francją, Belgią i Holandią? Sytuacja wygląda dramatycznie: z powodu pandemii: zamiast dwóch pociągów na godzinę, obecnie (ostatni tydzień stycznia 2021) kursują dwa pociągi dziennie.

Francuzi (większościowy właściciel Eurostara) dał 220 milionów euro zapomogi, rząd brytyjski umywa ręce.

Więcej

·
Registered
1,002 Posts
Francuzi sami są sobie winni to oni pierwsi zamknęli tunel
Zreszta kwarantanny po obu stronach kanału nie zachęcają do podróżowania. Upadnie jeden biznes w jego miejsce powstanie kolejny ważne ze nikt nie zasypie tunelu.

·
Registered
31,817 Posts
Powstaje nowe ciekawe muzeum kolejowe:

A warehouse used to store historic trains is to be transformed into a locomotive museum celebrating British railway heritage.

Locomotive Storage Ltd, which owns the Hornby site in Margate where the building is located, has been given permission by Thanet District Council to push ahead with plans for the new attraction, which will be called the One:One Collection.

Once open, visitors will be able to see some of the most iconic and historically important UK railway locomotives, rolling stock and memorabilia as well as a "sizeable collection" of engineered models.

Vehicles such as London buses and vintage trucks could also feature.

The plans are the brainchild of noted railway enthusiast Jeremy Hosking, who has 25 full sized locomotives in his collection, and former chief executive of Hornby Frank Martin, who was boss between 2001 and 2013.

Hornby Hobbies, which manufactures model railways and toy products, operates a visitor centre in the building next door to the warehouse on Ramsgate Road and is a tenant of Locomotive Storage Ltd.

Mr Martin says there are significant structural changes that need to be done and this year will be spent focusing on health and safety, and disabled access, but hopes to hold open days next year, with full completion in three years.

·
Registered
31,817 Posts
W Wielkiej Brytanii przepisy dopuszczają jazdę gabarytów w ciągu dnia?
Chyba tak, przynajmniej nie znalazlem nigdzie zakazu:

A w Polsce mozna tylko w nocy?

·
Registered
1,547 Posts
No ja kiedyś utknąłem w sajgonie jaki utworzył się na A2 między Łodzią, a Warszawą, bo jakiś mistrz puścił gabaryt w pełnym ruchu blokując oba pasy i uniemożliwiając wyprzedzenie. Gdzieś po 20:00 musiało być. Śmierć w oczach przy tym co się działo na drodze: ogon na kilka kilometrów i wszyscy tylko z pasa na pas przeskakują patrząc czy uda się choć trochę nadgonić. I tak przez całe 70km czy ile tam dokładnie jest, z prędkością 70km/h. Nie wiem czy tak wolno, ale jak widać można i co takiemu zrobisz?

·
Registered
31,817 Posts
No ja kiedyś utknąłem w sajgonie jaki utworzył się na A2 między Łodzią, a Warszawą, bo jakiś mistrz puścił gabaryt w pełnym ruchu blokując oba pasy i uniemożliwiając wyprzedzenie. Gdzieś po 20:00 musiało być. Śmierć w oczach przy tym co się działo na drodze: ogon na kilka kilometrów i wszyscy tylko z pasa na pas przeskakują patrząc czy uda się choć trochę nadgonić. I tak przez całe 70km czy ile tam dokładnie jest, z prędkością 70km/h. Nie wiem czy tak wolno, ale jak widać można i co takiemu zrobisz?
Jakos duze gabaryty trzeba transportowac. Statkiem wszedzie nie dotrzesz.

Te lokomotywy nie sa az takie duze, na filmiku bylo widac ze mozna je bylo wprzedzic na trasie dwupasmowej, nawet jesli nie bylo pasa awaryjnego (to bylo chyba gdzies na A299, Thanet Way)

·
Registered
1,547 Posts
Jakos duze gabaryty trzeba transportowac. Statkiem wszedzie nie dotrzesz.
No jakoś trzeba, lecz można właśnie nocą, między 23:00, a 5:00 powiedzmy, i jak się da to widząc ogon zjechać na bok i przepuścić ludzi co pewien czas, powiedzmy przez minutę co piętnaście minut. A nie w pełnym ruchu i twardo środkiem z obstawą. No ale czas i nerwy kilkuset przypadkowych ludzi są za darmo, bo przecież nie pójdą z tym do sądu, więc można ich zignorować.

Miałem też swego czasu taką sytuację, że rolnik jechał jakimś ustrojstwem drogą A10 między Cambridge i Ely, a kto jechał tam, to wie, że jest wąsko, kręto i ruchliwie. Oczywiście ogon się zrobił, lecz co była zatoka, to gość zjeżdżał na chwilę i przepuszczał. Można? Można!

·
Registered
7,795 Posts
Parę lat wstecz jechałem do Innsbrucka. Za Monachium trafił się gabaryt. I tak przez 30-40 km. Nie można było wyprzedzić bo "ochrona" jadąca z tyłu ( 2 samochody) blokowała manewry. Całe szczęście, że przy granicy odbił na Salzburg.
I takie numery w Niemczech (rotfl)

·
Registered
1,002 Posts
Ogólnie w UK jest większa kultura jazdy na drogach mi osobiście jeździ się tu dużo lepiej niż w Europie kontynentalnej.
Zdarza się ze jedzie się sznurkiem za jakimś powolnym autkiem ale rzadko kto wyprzedza na wariata wolniej ale bezpieczniej

·
Registered
1,547 Posts
Też mam takie odczucia, choć Wielka Brytania pod względem komfortu kierowania pojazdem to u mnie na liście nr 2. Na pierwszym miejscu jednak Szwecja.

Spotkałem się wielokrotnie z opinią jakoby Brytyjczycy uważali się za marnych kierowców, z czego wynika ich szczególna ostrożność i rozwaga w kierowaniu. Oczywiście negatywne wyjątki trafiają się wszędzie, ale nie jest to na tyle masowe, by było dokuczliwe.

·
Registered
1,002 Posts
Szwecja jak i cała Skandynawia to wzór do naśladowania. Jeżdżą lepiej bo i warunki zima maja gorsze. Mieszkając kiedyś na północy Szwecji byłem zmuszony korzystać z opon z kolcami i jeździć po oblodzonych drogach. W UK kilka centymetrów śniegu powoduje paraliż na drogach i niejednokrotnie na kolei.

·
Registered
1,300 Posts
Szwecja jak i cała Skandynawia to wzór do naśladowania. Jeżdżą lepiej bo i warunki zima maja gorsze. Mieszkając kiedyś na północy Szwecji byłem zmuszony korzystać z opon z kolcami i jeździć po oblodzonych drogach. W UK kilka centymetrów śniegu powoduje paraliż na drogach i niejednokrotnie na kolei.
W Dani jest dokładnie to samo jak w UK, a to też Skandynawia....

1561 - 1580 of 1637 Posts