SkyscraperCity banner

1601 - 1620 of 1637 Posts

·
Registered
7,795 Posts
Jeśli już miałby być dzielony na Edynburg i Glasgow, to nie w Carlisle (ostatnie duże miasto w Anglii), a w Carstairs (znacznie dalej na północ).
Geogregor wyjaśnił sprawę.
A Carstairs to w zasadzie posterunek odgałęźny z 4 torami i 1 dwu krawędziowym peronem.

·
Registered
31,817 Posts
Dzisiaj ustwa umozliwiajaca budowe kolejnej fazy HS2 zakonczyla droge legislacyjna i uzyskala tzw. Royal Assent.

Faza od konca fazy pierwszej do Crewe bedzie miala 58km

The HS2 Phase 2a Hybrid Bill has today been granted Royal Assent, which makes it law and gives the go ahead for the next part of the HS2 railway network to be built between Birmingham and Crewe (known as Phase 2a).
Prace tutaj rozpoczna sie troche pozniej niz na pierwszym odcinku bo trzeba najpierw wykonac troche prac srodowiskowych. Wstepny plan jest jednak taki zeby obie fazy zostaly otwarte rownoczesnie. Jako ze ten odcinek wydaje sie prostszy a do tego beda juz rozpedzeni dostawcy i kadry to ktow wie, moze sie uda.

·
Registered
31,817 Posts
Mój ulubiony przystanek w Londynie, od razu mam skojarzenia z mojego pierwszego wyjazdu do UK, jeszcze za czasów szkolnych :) niedaleko jest ośrodek skautów w Dulwich w którym mieszkaliśmy.
Do tej pory przyjezdzaja grupy z Polski. Tzn. przyjezdzaly przed pandemia....

Kilka razy sprzedawalem im grupowe bilety.

Raz mialem sytuacje ze opiekunka grupy zachecala jakiegos niesmialego chlopaczka zeby pocwiczyl swoj angielski zamawiajac bilety. Podszedl i niesmialo (ale w miare poprawnie) zalatwil ze mna tranzakcje. Na odchodnym odezwalem sie po polsku zyczac milego dnia i chlopak troche sie zdziwil. Opiekuna grupy zartowala ze teraz trudno jej bedzie ich namowic do probowania angielskiegio jak wszedzie mozna sie spodziewac Polakow ;)

·
Registered
31,817 Posts

·
Registered
7,338 Posts
Mój ulubiony przystanek w Londynie, od razu mam skojarzenia z mojego pierwszego wyjazdu do UK, jeszcze za czasów szkolnych :) niedaleko jest ośrodek skautów w Dulwich w którym mieszkaliśmy.
Mam te same wspomnienia. Stacja piękna, miejsce niesamowite. Niby Londyn (z tego wzniesienia od Dulwich College w górę widać miejscami panoramę), ale spokój i zieleń jak nigdzie :)

·
Registered
31,817 Posts
Mam te same wspomnienia. Stacja piękna, miejsce niesamowite. Niby Londyn (z tego wzniesienia od Dulwich College w górę widać miejscami panoramę), ale spokój i zieleń jak nigdzie :)
Szczerze mowiac to stacji przydalby sie remont. W tym tygodniu ze wzgledu na rachityczna instalacje wodna zamrozilo nam ta instalacje i nie ma na stacji biezacej wody...

Na szczescie od przyszlego tygodnia ma sie ocieplic ;)

Natomiast w Szkocji zima nie pupuszcza, ponizej Glasgow.
https://twitter.com/NetworkRailSCOT

·
Registered
31,817 Posts
Czy mnie oczy mylą czy wyjście z XRaila na Paddington będzie od strony peronów 15/16 i Małej Wenecji?
Nie, to jest wejscie od Eastbourne Terrace z drugiej strony stacji, od strony peronu 1.

Bedzie tez podziemne polaczenie stacji Crossrail z linia Bakerloo.

Budowane jest tez zupelnie nowe wejscie do linii Bakerloo, wraz z budowa nowego biurowca po drugiej stronie stacji, to juz nie zwiazane z Crossrail

·
Registered
6,504 Posts
Czyli wejście na Circle i District tylko przez tunel do Bakerloo lub przez cały dworzec?

Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu otworzą połączenie do Pad pod ziemią.

·
Registered
31,817 Posts
Czyli wejście na Circle i District tylko przez tunel do Bakerloo lub przez cały dworzec?
Z tego diagramu wyglada ze Crossrail bedzie mial polaczenie z District & Circle Lines:

Natomiast lacznik do linii Bakerloo zostal dodany pozniej. Linia Bakerloo jest po drugiej stronie stacji:

Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu otworzą połączenie do Pad pod ziemią.
Jak tylko otworza pierwsze stacje to wybieram sie z aparatem na sesje. Mam tez nadzieje wkrecic sie na testy.

Przy okazji dwa ujecia na Euston i przygotowania terenow pod budowe stacji HS2:

https://twitter.com/NetworkRailEUS

·
Registered
31,817 Posts
Powoli bo powoli ale cos tam sie w UK elektryfikuje.

Po pierwsze w Szkocji zaczyna sie elektryfikacja podmiejskiej linii do East Kilbride w aglomeracji Glasgow:

Nie jest to jakis dlugi odcinek ale kolej aglomeracyjna zdecydowanie powinnna byc elektryczna wiec najwyzszy czas.

Rozpoczynaja sie tez prace przygotowawcze do kolejnej fazy elektryfikacji Midlands Main Lale, pomiedzy Kettering a Market Harborough.

Pierwotnie byly plany zeby elektryfikowac cala MML az do Sheffield. Ale gdy kilka lat temu koszty elektryfkacji linii do Bristolu i Cardiff zaczely rosnac w szybkim tempie politycy sie przestraszyli (zwlaszcza owczesny minister transportu, dupowaty Greyling) i elektryfikacja zostala obcieta do Kettering/Corby. Ten odcinek jest w zasadzie gotowy. Odcinek do Market Harborough to jego naturalne przedluzenie. W ten sposob zelektryfikowane zostanie ok 130km MML z Londynu na polnoc.

W sumie z glownych linii do Londynu niezelektryfikowana zostala w sumie jedna, Chiltern Main Line. Tu nawet nie ma wstepnych planow elektryfikacji.

Trwa tez poczatek elektryfikacji linii Transpennine. To bedzie skomplikowany projekt podzielony na wiele etapow. Obecnie trwa eketryfikacja na prostym plaskim odcinku od ECML do Church Fenton.

I to w sumie chyba tyle. Jak widac za wiele sie obecnie w temacie elektryfikacji nie dzieje, poza gadaniem i obiecywaniem. Ciekaw jestem kiedy wreszczie zrobia odcinek z Didcot Parkway do Oxfordu. Zmodernizowano tam juz wszystkie systemy, nic tylko stawiac slupy i wieszac trakcje.

·
Registered
31,817 Posts
Jednym z problemow elektryfikacji w UK jest duza ilosc niskich wiaduktow ktore maja za maly przeswit na tradycyjna trakcje podwieszana. Trzeba je podnosic alebo wrecz budowac od nowa, a to podnosi koszty i wydluza elektryfikacje.

W Cardiff zastosowany na jednym z wiaduktow ciekawe rozwiaznie:

Network Rail used electric-resistant paint - a unique coating applied to the underside of the bridge.

This is a new technology that has been developed with the University of Southampton.

It was used alongside specially developed lineside kit, including: surge arresters and insulated bridge arms, to insulate the bridge from electricity and make it safe for electric trains to pass under.

In a world first, the electric resistant paint was combined with voltage-controlled clearance (VCC) which allowed the electrical clearance gap to be reduced by 20mm from the overhead line equipment (OLE) to the bridge, and 70mm from the OLE to the trains roofs.

This meant around £40m of savings as the bridge did not need to be knocked down to start from scratch.

1601 - 1620 of 1637 Posts