SkyscraperCity banner

1 - 13 of 13 Posts

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #1 ·
witam!

aktualnie pisze prace magisterska na temat WIELKIEJ PLYTY w polsce i jej REWITALIZACJI :eek:hno:.
mieszkam w wiedniu i mecze sie narazie z spodzielniami w krakowie aby mi udostepnili wglad do dokumentacji starych techn. planów.

MAM PEWNA PROZBE
macie fajne fotki z lat wielkiej plyty:
jak powstala, fabryki domów, fotki z budowy, dzwigi monatazowe, prefabrykaty..
z opise w jakim systemie byl budynek postawiony

sa nastepujace sytemy wielko plytowe:
PBU
Domino
Dabrowa
Fadom
WUF-T
OW-T
WWP
Rataje
Winogrady
Szczecinski
Leningrad
W70 / Wk70

NIESTETY NIE WIEM
GDZIE TE TECHNOLOGIE BYLY STOSOWANE

prosze serdecznie o pomoc :cucumber:!

pozdrawiam z austrii

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #3 ·

·
Registered
5,848 Posts
Napisz jeszcze ile musisz mieć stron, to z pewnością będziesz dostawał gotowe rozdziały! Ludzie będą specjalnie dla Ciebie biegać po bibliotekach, szukać materiałów, planów, projektów, zrobią dokumentację, bez dwóch zdań! 1000 osób weźmie bezpłatne urlopy aby to za ciebie zrobić, a na koniec wydrukują na pachnącym papierze i w zębach zaniosą do introligatora żeby to dzieło, dla Ciebie, oprawił w skórę i wytłoczył na okładce twoje imię i nazwisko!

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Napisz jeszcze ile musisz mieć stron, to z pewnością będziesz dostawał gotowe rozdziały! Ludzie będą specjalnie dla Ciebie biegać po bibliotekach, szukać materiałów, planów, projektów, zrobią dokumentację, bez dwóch zdań! 1000 osób weźmie bezpłatne urlopy aby to za ciebie zrobić, a na koniec wydrukują na pachnącym papierze i w zębach zaniosą do introligatora żeby to dzieło, dla Ciebie, oprawił w skórę i wytłoczył na okładce twoje imię i nazwisko!

130 wystarczy...:)
tesz chyba masz za duzo czasu...

chodzi o fotografie stare...ile razy wlasne zdiencia byly wrzucone...
tu chodzi w pierwszej kolejnosci o prawa autorskie..jak ktos ma/ lub sam juz korzystal to morze mi dac, jak nie to nie..proste!

ja mieszkam w wiedniu...i nie mam co dziennie morzliwosci jezdzic do polski po archiwach,..

jeszcze raz...pytanie bylo czy ktos ma fajne fotki z tamtych czasów gdzie jest wiadomo o jaki budynek sie rozchodzi i gdzie stoi...
pytanie nastempne czy ktos zna literature gdzie jest podane ktory system byl gdzie stosowany...

chodzi o literature i zdjiencia...w kacu poto sa takie platformy..

nie wiem poco mam dalej czas tracic aby odpowiadac na takie glupstwa...
czemu zawsze musi sie ktos znalesc aby strzelic takie niepotrzebne komentarze?
nie czuj sie uszkodzony,... ja tylko potrzebuje konstruktywne informacie..dzienki wprzód!

·
Registered
4,995 Posts
dzienki kaziq ze tyle czasu poswienciles :bash:
stawiam kokretne pytania,..niestety na anijedna nie odpowiedziales...
morze nastepnym razem zaoszczedz sobie czas! :)
130 wystarczy...:)
tesz chyba masz za duzo czasu...

chodzi o fotografie stare...ile razy wlasne zdiencia byly wrzucone...
tu chodzi w pierwszej kolejnosci o prawa autorskie..jak ktos ma/ lub sam juz korzystal to morze mi dac, jak nie to nie..proste!

ja mieszkam w wiedniu...i nie mam co dziennie morzliwosci jezdzic do polski po archiwach,..

jeszcze raz...pytanie bylo czy ktos ma fajne fotki z tamtych czasów gdzie jest wiadomo o jaki budynek sie rozchodzi i gdzie stoi...
pytanie nastempne czy ktos zna literature gdzie jest podane ktory system byl gdzie stosowany...

chodzi o literature i zdjiencia...w kacu poto sa takie platformy..

nie wiem poco mam dalej czas tracic aby odpowiadac na takie glupstwa...
czemu zawsze musi sie ktos znalesc aby strzelic takie niepotrzebne komentarze?
nie czuj sie uszkodzony,... ja tylko potrzebuje konstruktywne informacie..dzienki wprzód!

·
✰✰✰✰✰
1,667 Posts
Systemów budownictwa wielkopłytowego było w Polsce Ludowej znacznie więcej niż jest wymienionych na Wikipedii. Powinieneś skupić się na jednym mieście lub jednej spółdzielni mieszkaniowej, jeśli ma liczne zasoby mieszkaniowe.

Podaje linki:
Zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej "JAS-MOS" w Jastrzębiu-Zdroju - typy wielkiej płyty, ulice, lata budowy:
http://smjasmos.pl/zasoby.html

Pierwsze sekundy filmu - sposób wznoszenia budynków typu NRD (Autor zdjęć Józef Żak):
https://www.youtube.com/watch?v=94LJF_AhjWo

+ zdjęcia
http://fotopolska.eu/Jastrzebie-Zdroj/u18316,ul_Opolska.html
http://fotopolska.eu/5762,foto.html

Fabryka domów typu NRD w Żorach (od 3:55):
https://www.youtube.com/watch?v=uIoKP6dOlC4

+ zdjęcie
http://fotopolska.eu/378386,foto.html

·
Registered
4,995 Posts
Cegła_rozbiórkowa;118584593 said:
Też już miałem o tym pisać ale można wybaczyć w końcu nie mieszka w Polsce- nie musi umieć wszystkich zasad ortografii perfekt ;)
Ale jakieś minimum przyzwoitości wypadałoby zachować.

·
Registered
19 Posts
Proponuje książkę:
Systemy budownictwa wielkopłytowego w Polsce w latach 1970-85 - Zbigniewa Dzierżewicza

Są tam dosyć dokładnie opisane wszystkie systemy stosowane w Polsce wraz z historią, datami oraz elementami charakterystycznymi które cechują dany system.

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Proponuje książkę:
Systemy budownictwa wielkopłytowego w Polsce w latach 1970-85 - Zbigniewa Dzierżewicza

Są tam dosyć dokładnie opisane wszystkie systemy stosowane w Polsce wraz z historią, datami oraz elementami charakterystycznymi które cechują dany system.
nexus i zaremba2 dzienkuje za informacje! koncentruje sie w mojej pracy na krakowie (Dzielnice: Nowa Huta, Bienczyce, Mistrzejowice) tydzien temu dostalem ostatnie pozwolenie o wglad do techn. planów. Pani z Spoldzielni tlumaczyla ze wiekszosc bloków jest w systemie wuf-t i w-70... mam ksiazke w której sa obydwa systemy opisane dobrze.
problem lezy w tym ze robie grafiki na photoshopie i krótko przedstawiam wszystkie systemy... dlatego potrzebuje informacje o innych technologiach równiesz! ale ta ksiazka powina mi przypasowac.

serdecznie dzienkuje!

newsted:
a wktórym wypadku ci ublizylem? o jaka przyzwoitosc ci chodzi?
moze kiedys bedziesz w podobnej sytuacji, rzycze ci ta sama reakcje jak ty sie do mnie zwróciles...
pewni ludzie na poziomie wcale sie nie odzywaja, to swiadczy o tobie.

powiem ci tyle: opuscilismy polske jak mialem 4 lata, nie chodzilem do polskiej szkoly, i nie mialem zadnych lekcji prywatnych, bledy robie ale sie dogadam... i to nawet w 4 jezykach...
ale nie mam zamiaru sie z toba meczyc dalej, widocznie pojadles wszystkie rozumy, takiemu kozakowi nie dorównam!

·
Registered
4,995 Posts
serdecznie dzienkuje!
powiem ci tyle: opuscilismy polske jak mialem 4 lata, nie chodzilem do polskiej szkoly, i nie mialem zadnych lekcji prywatnych, bledy robie ale sie dogadam... i to nawet w 4 jezykach...
ale nie mam zamiaru sie z toba meczyc dalej, widocznie pojadles wszystkie rozumy, takiemu kozakowi nie dorównam!
Dobra nie zwróciłem uwagi, jestem ostatnio przewrażliwiony na tym punkcie po analfabecie który pisał kwiatki typu "chandlu".

1 - 13 of 13 Posts